Gayle Lynds

Yazar 8,0/10 · 37 Oy · 3 kitap · 66 okunma ·  9 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

9 okur beğendi.
37 puanlama · 15 alıntı
0 haber · 1.262 gösterim
66 okur kitaplarını okudu.
49 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
3 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Gayle Lynds'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Gayle Lynds'in Biyografisi

Gayle Lynds , Amerikalı bir yazardır. O, erkek egemen türdeki casus romanı veya casus gerilimcilerinde çok satan bir romancı olarak tanınır. Ödüllü yazar, kitapları yirmi kadar ülkede yayınlanıyor. Nebraska'da doğan Lynds, Iowa'da büyüdü, Iowa Üniversitesi'nden mezun oldu ve şimdi tam boy bir romancı olduğu Maine'de yaşıyor.
Lynds Arizona Cumhuriyetinde bir muhabir olarak yazarlık kariyerine başladı. Burada araştırmacı raporlamanın eyalet mevzuatında değişikliklere yol açtığı düşünülüyordu. Daha sonra, bir hükümet düşünce kuruluşunda Top Secret güvenlik iznine sahip bir editördü. Kurmaca kariyeri, kendi adıyla yayınlanan edebi öykü ve GH Stone, Gayle Stone, Nick Carter ve Don Pendleton gibi takma adlar altında birkaç pulp kurgu romanıyla başladı. Ayrıca, YA gizemli bir roman dizisi The Three Investigators'e üç roman yazdı. Robert Ludlum ile Covert-One serisini yarattı ve üç kitap yazdı. 2004'te International Thriller Writers , Inc.'in ortak başkanlığını ( David Morrell'le birlikte ) seçti ve seçti.

Son Spimaster , Amerika Askeri Yazarlar Topluluğu'ndan Yılın 2006 Romanı ödülünü kazandı. Masquerade , tüm zamanların en iyi casus romanlarından biri olarak Publishers Weekly tarafından listelenmiştir. The Coil , 2004 BookPage "Notable Title" idi ve Affaire de Coeur okuyucu anketini "Best Contemporary Roman" a kazandırdı. Romantic Times dergisi tarafından "Yılın Gerilim Yanı" adlı mozaik seçildi. Mesmerized , 2002 Daphne du Maurier Ödülü için finalist oldu. Robert Ludlum'la birlikte yazdığı Hades Factor , Nisan 2006'da bir CBS televizyon dizisi oldu.

Kocası, diğer romancı Dennis Lynds , Ağustos 2005'te öldü. O, 2011'de Maine eyalet mahkemesi hakimi John C. Sheldon ile evlendi.

Gayle Lynds'in Kitapları Kitap Ekle

8,6/ 10  (16 Oy) ·  36 Okunma
6,7/ 10  (11 Oy) ·  18 Okunma
8,6/ 10  (10 Oy) ·  12 Okunma
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
20 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tevrat'ta Eyüp dedi ki; "Kötülük eken kötülük biçer." On yıl sonra, Cicero şöyle yazdı; "Ne ekersen onu biçersin." Cicero'dan yaklaşık yedi yüz yıl sonra gelen Kuran; "Ne ekeceğini düşündün mü?"

Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 291)Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 291)
Aslı Murat, bir alıntı ekledi.
29 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Geleceğe yer açmak için bazen geçmişin gitmesine izin vermek gerekir..."

Dolunay Operasyonu, Gayle Lynds (Olimpos Yayınları)Dolunay Operasyonu, Gayle Lynds (Olimpos Yayınları)
Sadık Cemre Kocak, bir alıntı ekledi.
20 Mar 11:05 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Dil yeteneklerimiz vardı ve aramızda Katolikler, Müslümanlar, Yahudiler, Protestanlar, erkekler ve kadınlar vardı. Bu yüzden pek çok dili konuşup, pek çok dünyaya girebiliyorduk.

Komplo, Gayle Lynds (Sayfa 319)Komplo, Gayle Lynds (Sayfa 319)
Aslı Murat, bir alıntı ekledi.
29 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Bugün çektiğin sıkıntı yarın hissettiğin güç olacak..."

Dolunay Operasyonu, Gayle Lynds (Olimpos Yayınları)Dolunay Operasyonu, Gayle Lynds (Olimpos Yayınları)
senem reis, bir alıntı ekledi.
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Stratejik istihbarat, düşmanlarınızın niyetini bilme gücüdür.
The New York Times
14 Mayıs 2006

Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 269)Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 269)
Aslı Murat, bir alıntı ekledi.
29 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Düne geri dönemem ,çünkü o zaman bir başkasıydım...."

Dolunay Operasyonu, Gayle Lynds (Olimpos Yayınları)Dolunay Operasyonu, Gayle Lynds (Olimpos Yayınları)
senem reis, bir alıntı ekledi.
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Absque argento omnia vana
"Para yoksa bütün çabalar nafiledir."

Casuslar Kitabı, Gayle LyndsCasuslar Kitabı, Gayle Lynds
Aslı Murat, bir alıntı ekledi.
29 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"İnsan ırkı birbirini öldürmek için her zaman bahane bulacaktır....."

Dolunay Operasyonu, Gayle Lynds (Olimpos Yayınları)Dolunay Operasyonu, Gayle Lynds (Olimpos Yayınları)
senem reis, bir alıntı ekledi.
 05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Stat fortuna domus virtute.
"Erdem olmadan hiçbir şey gerçekten başarılı olamaz."

Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 114)Casuslar Kitabı, Gayle Lynds (Sayfa 114)
Bütün Alıntıları Göster
Sadık Cemre Kocak, Komplo'yu inceledi.
20 Mar 19:33 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Üvey kızına güzel bir atıf sonrası başlayan bir kitap. Kitabı -yalan olmasın- net araştırdım yani ismi pek yok, fiyat desen yüksek ve bende sadece o kitabı o site üzerinde alabilenlerin yorum attığı siteden baktım yorumlara. Fazla para verenlerin yorumları değerlidir. Onlar daha yüksek bir paranın karşılığını beklerler her zaman ve olumlu bulup başladım kitaba ki sanırım 540 sayfaydı.
Yazarın yazmaktan ziyade yazamadıkları da önemli mesela Yahudi karşıtlığını kendisi değil de bir Müslümana söylenmesi henüz sayfa 11de dikkat çekiyor.
Kitabın başında oldukça tanıdık bir stil, ilk hikaye ve kitabın içerisinde yine geçeceği belli diyorsunuz.
Kitabın başı da çok ilginç. İlk hikaye sonrası hemen bir suikast ve ölüm, oldukça ilgi çekici olmuş. Genelde bu tarz yazılarda 50 sayfa hatta 100 sayfa bazen de abartmıyorum 130-150 sayfa can sıkıcı geçer.
Kitabın başında gördüğümüz Jay Tice gerçekten ihanet mi etti yoksa ona mı ihanet edildi anlamak gerçekten güç. Zaten kitabın bayağı bir kısmı bu soruya cevap aramakla geçiyor ve sayfalar elinizden yağ gibi kayıyor.
Jay Tice’nin intikam için hapisten Frank Theosopholis adında bir mahkumla kaçması ve sonra onu öldürmesi de oldukça şaşırtıyordu ve kaçış sahneleriyle beraber yaşananlar çok ilgi çekiyordu.
Kitabın en güzel yanlarından birisi de benim için tabi, ara vermek zorunda kalıp geri döndüğümde o hikayeyi kaldığım yerden hatırlayıp tekrar bölüm başına dönmeden bitirebilmektir. Bu yönüyle de oldukça iyiydi.
Değinmek istediğim bir nokta da hanımlar her zaman ki gibi. Sürekli kitaplarda ve filmlerde hatta dizilerde de bu var. Kadınlar her zaman haksız ya da sinir bozucu kısımları yapar, yapmaması gerekenleri yapıp duruma daha da zorluk getirirler. Bilmiyorum hiç dikkatinizi çekti mi? Bu kitapta da Tice’nin kaçarken yaşadıkları olaylarda kısa süreliğine bir kadına güvenmesi ve hatta onu kendi kızı yerine koyması sonrası olanları görünce de ağzım açık kaldı resmen.
Yazarın kendisinin de romandan bağımsız olarak çalıştığı alanları gördüğümde açıkçası tamam dedim bu kadın, yazar. Orduya ait bir beyin takımında çalıştığı da kitabın arka kapağında paylaşılan bilgiler arasında. Açıkçası ben olayın gidişinden memnun oldum. Filmi çekilse izlenir aslında, güzel bir polisiye olacağına eminim. Belki de benzettikleri vardır, kim bilir? Keyifli okumalar, iyi akşamlar dilerim..

Serdar Sekmam, Komplo'yu inceledi.
02 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap Yorumu;
.
16 Kasım 1985 te Batı Berlin ve Doğu Almanyası arasında bir casus takasıyla başlar herşey. Jay Tice
ABD için önemli bir CIA ajanıdır ve aynı zamanda istihbarat biriminin şefidir. Bu takas sırasında bir ihanete uğranmıştır ve herşey çığrından çıkar. Biri bilgi sızdırmakta ve büyük oynamaktadır jay tice bu olaylardan sonra hapishaneye ihanet eden kişi olarak girer. Yıllar sonra kaldığı hücre boştur ve hiç bir iz olma dan hapishaneden kaçmıştır. Olayları araştırmak ve Jay'ı yakalamak için ise bir avcı görevlendirilir CIA genç ve yetenkli Elaıne yi bu olayı çözmesi için görevlendirir. Olaylar o kadar karmaşık gider ki herşey bir birine girer kimin dost kimin düşman olduğu anlaşılamaz durumlara varır. Elaıne' nin işi çok zordur. Suikastlar çatışmalar herşeyi içinde barındırır. Lakin en önemli anları yazar böyle çok basit ve nerdeyse anlamsız şekilde geçmiş gibi hissettim ben geçişler çok bağlantılı değilmiş gibi geldi takip ettirmedi bende fazla kendini okurken zaman zaman sıkılmadım da değil. Ama içinde ilgi çekici yerlerde mevcut yani hele bir yer varki çok şaşırdım kendilerini tanımak için yapılan bir eylemde özellikle bunu belirtmesem yazık etmiş olurdum.
.
Keyifli okumalar dilerim...

Aslı Murat, Dolunay Operasyonu'yu inceledi.
29 Haz 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aksiyonu hız kesmeyen,casusların cirit attığı bir kitap Dolunay Operasyonu altı suikastcinin bir tablet(kireç taşına çivi yazisi ile yazılmış) için acımasız kovalamacasi....Saddam Hüseyin' in milyarlarca dolar değerindeki kayip serveti ...kitapta her şey var lakin guvenebileceginiz hiç kimse yok...Yalanlarla dolu bir kitap ,hangi yalanın peşinden gideceğiniz size kalmış...Hız kesmeyen bir kitap okumak istiyorum ,casusların kafasını iyi anlarım diyorsanız bu kitap tam sizlik....

Çetin Kars, Dolunay Operasyonu'yu inceledi.
22 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Saddam hüseyin ırak ve ajanlar ve entrikalar bence kurgulama harika konusu sağlam daha ne olsun okumanizi tavsiye ederim kesinlikle neyse simdilik bu kadar

senem reis, Casuslar Kitabı'ı inceledi.
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 22 günde · Puan vermedi

Çok eski zamanlardan kalan Altın Kütüphaneyi bulmaya çalışan CIA ajanları ve kütüphane kulübü arasında geçen heyecanlı, güzel bir polisiye.
Hep bir hareketlilik hali var kitapta. Türkiye de dahil bir çok ülkeden bahsediliyor.
Veeeeee okuduğum en bol karakterli kitaptı. Allah'tan benden önce başka bir arkadaşım okumuştu ve yazmalısın karakterleri. Bir ileri bir geri kitaptan zevk alamadım demişti. Size de tavsiye ediyorum 41 karakter yazdım ama siz daha da ekleyebilirsiniz isterseniz.

sercan, Casuslar Kitabı'ı inceledi.
21 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok açık bir dili var...okurken kendinizi aksiyona kaptiriyorsunuz emin olun dan brawn kitapları ile yarışır...işin bir de gerçeklik tarih kısımları da ilgi ve dikkat çekici... Kesinlikle okunmali

Ayşe Okşan Üçgöz, Casuslar Kitabı'ı inceledi.
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

hem sürükleyici,hem bilgilendirici,hem de sıradışı...başlamakta zorlandım ama bitirmekte zorlanmayacağım çünkü,aksiyon kurgusu sürükleyici

Serdar Poirot, Dolunay Operasyonu'yu inceledi.
31 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Zamanında Irak'ta bir operasyona katılan 6 adet büyük suikastçı, Saddam Hüseyin'e ait olan bir çivi yazısı tableti çalar ama yolda parçalanır ve herkes bir kısmını alarak kaçar. Yıllar sonra suikastçılara bir e-posta gelir ve olaylar gelişir. Judd Ryder ve Mancınık adlı istihbarat teşkilatında çalışan Tucker Andersen bu işi çözmeye çalışır ve Eva Blake de bu işe dahil olur. Eva'yı işe sokan Alex Bosa da denilen Carnivore adlı meşhur suikastçıdır. 6 kişilik ekipten Padre, Rus olan Krot, Yahudi Eichel kardeşler öldürülür. Krot, Katia adlı bir kadınla beraber Marakeş'de öldürülür. Morgan ve Seymour kalmıştır. Bütün işi planlayan Seymour'dur ve Irak'ta Tebrizi adında bir adamı başbakan yapmaya çalışmaktadır. Ülkeyi kana boğmadan Ryder, Blake ve Bosa onu durdurabilecek midir? Eva ve Ruff arasındaki ilişki nasıl devam edecektir? Carnivore'un varisi kim olacaktır? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Yavuz Gencay, Casuslar Kitabı'ı inceledi.
 09 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Zamanında sadece birkaç cümleyle tavsiye ettiğim Casuslar Kitabı'ndan daha ayrıntılı bahsetmek isterim :)

Açık dili, okuru içine çeken sürükleyici kurgusu, gerek tarihe gerekse bilime dair verdiği öğretileriyle harika bir eser.. Şimdiye dek okuduğum en iyi macera-gerilim kitabıydı. ( tabi yazarın diğer kitaplarını okuduktan sonra fikrim değişebilir ) Kitabın karakterlerini benimsememek elde değil, olay kurgusu içinde okura istemsizce empati yaptırması da, kurgunun ne denli sürükleyici olduğunun apaçık ispatı bence :) Fakat kitaba tekrardan bakınca buradaki okunmasının az olduğunu görmek beni üzdü. Üstünden yıllar geçse de birçok sahnesini halen dün gibi hatırlarım :) Mutlaka okuyun, Sherlock Holmes serisinden sonra tavsiye edeceğim en iddialı kitaptır :)

Don Brown tarzını sevenler için harika bir kitap.Yazar , bazı yerlerde karakterlerin adıyla, bazı yerlerde soyadıyla anlattığı için ilk başta kitap beni yordu . Ancak kitap o kadar heyecanlı ve sürükleyici ki bunu gözardı edebiliyorsunuz.