Johanna Lindsey

Johanna Lindsey

Yazar
7.9/10
102 Kişi
·
292
Okunma
·
20
Beğeni
·
3.696
Gösterim
Adı:
Johanna Lindsey
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Almanya, 10 Mart 1952
Johanna Lindsey, romanlarının altmış milyondan fazla kopyasını sattığı romantik romanın en popüler yazarlarından biridir. "Birinci sınıf romantizm" (New York Daily News) romanlarıyla ünlü dünya olan Lindsey, çoğunluğu New York Times'ın en çok satanlarından biri olan kırk üç eski çok satan romanın yazarıdır. Lindsey ailesi ile Maine'de yaşıyor.
Eninde sonunda her zerren benim olacak ve bunu da biliyorsun,ve gece ya da gündüz benden ayrı kalmaya dayanamadığın o gün gelecek...
"Saygınlığını tamamen kaybettiğinde yaşayacakları konusunda nasıl hissedeceğinden henüz emin değildi. Korkacaktı, kesinlikle. Biraz sersemleyecekti, birazcık - sevinecekti."
"Nasıl olup da bir İngiliz'e aşık olduğumu anlayamayabilirler. Ben şahsen anlamıyorum. Bilirsin, ilk başta ona tahammül edemiyordum, onun kibrine, onun... o kahrolası lordların nasıl olduğunu bilirsin."
"Hem de bir lord mu?" Ağabeyi gözlerini devirdi. "Hayır, sevgili kardeşlerime anlatmak için hiçbir sebep göremiyorum. Tekrar bir savaş başlatmak isteyebilirler."
"Söylendi mi? Hepsi bu kadar mı?"
İstediği neydi, kan mı? "Aslında, kulağımı çekti. Şimdi neredeyse iki kat büyüdüler."
"Öyleler mi? O zaman bana gerek kalmadı, değil mi?" Ama daha sonra yumuşak bir tonla ekledi: "Acıdı mı Georgie?"
"Şey, elbette acıdı," diye sertçe karşılık verdi. "Ne hale geldiğini görmek ister misiniz?"
"Bana o kocaman kulaklarını mı göstereceksin evlat? Onur duydum, gerçekten."
344 syf.
·3 günde·9/10
Malory-Anderson serisinden bir güzel kitap daha
Bu serinin 8-ci kitabı,5-6-7ci kitablar sanırım türkceye çevrilmemiş..ama anladığım kadarıyla 7-ci kitap Jeremy ve aşk olduğu kız ve Dannydan bahsediyor, çünki kitabın başlarında düğünleri oluyor...tabii serini baştan sırayla okuyanlar anladı zaten Jeremynin James Malorynin oğlu olduğunu)söylemeliyim ki, çok güzel keyifle okuduğum bir kitap oldu.
Georginanın 5 kardeşten biri olan Drew ve bir zamanlar James Malorynin hayatını kurtarmış korsanın kızı Gabriellayla olan aşkından bahsediyor kitap. Gabriella babasıyla yaşadığı bir kaç yıldan sonra tamamen denize açılmayı seven biri olmuştur..Drew ise korsanlara nefret eder ve bu yüzden kızın babasının kimliyini duyar duymaz kızı da korsanlıkla suçlar ve onun diğerleri gibi kötü ve ahlaksız olduğunu düşünür...lakin yanıldığını anlayınca her şey değişir...evlenmeye hep karşı olan Drew için vaziyet sonradan değişir( evlilikten kaçıb sonunda güçlü aşkla evlenmek Malery-Anderson serisindeki erkeklerinin genel mövzusu diyebilirim)
328 syf.
·4 günde·8/10
"Malory-Anderson" serisinden 5 kitap okudum ve söylemeliyim ki, Gaelen Foleyin "şeytan klubu" (the inferno club)serisinden sonra okuduğum 2-ci keyifli seri oldu. Aslında Malory-Anderson serisi 12 kitapdan oluşuyor..ne yazık ki, türkçeye sadece 5 tanesi tercüman edilmiş ,hepsini sırayla dayanmadan okuyup bitirdim ve hiç sıkılma hissetmedim aksine diğer kitapların da çıkacağı günü 4 gözle bekliyorum .
365 syf.
·3 günde·Puan vermedi
keyifle okudum diyebilirim... Amy Warrenin awkini kazanmak icin kowturur ve bunu becerir...Warren evlenmeye karwi oldugunu kendine defalarca soylemesine ragmen Amye icten ice awk oldugunu kendine itiraf etmek istemez...sonunda Amy artik onun awki icin kowturmayacagini ve ondan vazgectigini soylediginde Warren bunu kabullenmez ve ona evlilik teklifi yapar...hep Amynin arkasindan kowturduguna aliwmiw oldugundan Amynin soylediklerine dayanamadi zaten:)
450 syf.
·Puan vermedi
Güzel bir aşk hikayesiydi ama baş karakterlerin iç sesine pek değinilmemiş, daha çok olay örgüsü anlatılmış. O yüzden ben okurken sanki film izliyormuşum gibi hissettim.
352 syf.
·9 günde·7/10
Kitap konu olarak cok havada kalmıştı Malory - Anderson serisi gibi değildi. Olayların daha derinine inilse Sebastian'a ve Margaret'e dair daha fazla olay özellikle de Sebastian'ı Raven olarak işine daha konsantre iş başında görmek daha güzel olabilirdi.
328 syf.
·5 günde·10/10
Bu kitap ve Malory ailesi okuduğum onca historical kitap arasında Bridgertonlardan sonraki en sevgi dolu ve en garip aileydi bunu söylemeden geçmek istemedim ♡♡♡

İlk okuduğum zaman kitap bana karakter yönünden çok kalabalık gelmişti o yüzden kitaba ara verip bu araya 5 kitap sığdırdım. Geri döndüğümde ilk iş olarak arka kapak yazısını okuyarak işi sağlama aldım :)

Malory - Anderson ailesine bayıldığımı söylemeliyim hele Regina'nın o dayıları yok mu ♡♡♡ benim de öyle dayılarım olmasını çok isterdim ama malesef öyle dayılar anca kitaplarda olur :(

Konumuz ise şöyle Nicholas gayrimeşru bir çocuk olduğundan dolayı kendisinin gerçek bir evlilik ile mutlu ve huzur dolu bir yuva kuramayacağını düşünerek zamparanın teki olup çıkmıştır. Bunun en büyük nedeni ise babasının yasal eşi olup Nicholas'ı kendi çocuğu gibi büyütmekten nefret eden ve eşinin ölümü ile "senin gayrimeşru olduğunu herkese ilan edeceğim karın senden nefret edecek doğacak çocukların da öyle" diye diye Nicholas'ı hayattan bezdirdi cadaloz kadın nolacak -_-

Regina ise Malory dayılarının tek kız kardeşlerinin emanetidir öyle ki bazı yıllar aralarında resmen "Regina bu ay sende çok kaldı artık sıra benim" kavgaları bile yaşanmış :D hatta James dayısı bir keresinde Regina'yı kendisi ile beraber sefere götürdüğünde ki bu 3 ay sürmüş bu nedenle kardeşleri ile arası açılmış :P Neyse işte Regina hem sezondan hem de dayılarına eş olarak bulduğu kişileri beğendiremeyince "ben artık yoruldum kolaysa siz bana o eşi bulun kimi seçerseniz kabulümdür" demek için Anthony dayısının evine gittiğinin dönüşünde ödünç aldığı arabanın sahibinin sevgilisi tarafından yanlışlıkla kaçırılınca olaylar başlıyor. Hadi bakalım devamı kitapta ;)

Ve benim en sevdiğim kısım ise James dayısının Nicholas ile husumetinden dolayı Nicholas'ın eşinin kim olduğu bilmeden karşısında kaçırttığı kişinin Regina onun deyimiyle Regan olduğunu gördüğündeki o şaşkınlık :D :D :D anlatılmaz yaşanır cinstendi
365 syf.
·Beğendi·8/10
İlk gördüğümde 9 okuma alması beni biraz üzdü gibi. Klasik romantik kurgulardan olsa bile kitap içine almayı çok iyi başardı. Sıkmadan güzelce ilerleyip, sonunda beklentilerimin dışında hiçbir girişimde bulunmadı. Daha farklı bir kurgu olabileceği gibi güzel de olmuş. Severek okudum. Cürretkar hikâyeleri seviyorsanız okuyabilirsiniz.
384 syf.
·3 günde·4/10
Ya bu kitap konu olarak değil ama esas kız Bettina ve karakteri açısından beni yıldırdı resmen bir de bir yerden sonra kısır döngüye girdi kız esas oğlan Tristan'ı sevdiği halde ilk anda nefret ettiği için son 40 sayfaya kadar senden nefret ediyorum demesi sonra habire adamın yanından kaçması adamın onu yeniden yakalaması adamdan intikam almak için başta öldürme planları yapıp sonra adamın düşmanları onu öldürse de kurtulsam duaları yapması ben Judith kızlarından nefret ederdim ama onlar bunun yanında melek kaldı melek öyle böyle değil kızı bulsam ben bir kaşık suda boğarım o derece yani neyse safya sayısının az olması münasebetiyle yarım kalmaktan kurtulan bir kitap oldu ama yazarın Malory - Anderson serisi harikaydı bu kitap nasıl ondan çıkmış bilemicim gerçi Hırçın Aşk kitabının esas kızı da bitmeyen istekleri ile bi gına getirmişti bana ama neyse bu kitabı haricinde yazarın diğer kitapları gayet güzeldir öneririm
328 syf.
·1 günde·7/10
Seninle Başım Dertte (Malory-Anderson Family Serisi 1)
Johanna Lindsey,
Aslında kitabı beğendim. Ama bir şeyler karışık geldi belki çeviri bilmiyorum garip ve hızlı ilerledi ve bazı yerlerinde öylece okudum dört adet dayı vardı ve ben hepsini sevdim özelikle Tony'i gerçi Jameste iyiydi. Hikayeler umarım dayılar üzerine devam eder
Kitaba gelince konu olarak kısaca
Lord Edward ve Leydi Charlotte Malorynin tatlı yeğenleri Regina Ashton, geçmişindeki acı verici bir sır nedeniyle duygusuz ve kendini beğenmiş bir çapkına dönüşmüş Nicholas Eden tarafından kaçırılır. Reggie şerefine leke süren ve bütün kadınsı tutkularını uyandıran bu altın saçlı serseriyle evlenmek zorunda kalır. Ancak Reggienin güzelliği Nicholasın da baştan çıkmasına ve elbette pek çok yanlış anlamaya neden olur...
Konu net yazılmis ama benim eklemek istediğim hızlı eğlenceli sayılabilir bir kitap olduğu
450 syf.
·15 günde·10/10
Bu kitabı çıktığı günden beridir merak ediyordum. Geçen sene fuarda indirimli olarak almıştım. Ancak okumak bugünlere kısmetmiş. İyi ki bu zamana kaldı. Çünkü seriyi sırasına göre okudum ve Malory ailesi . Anderson ailesinin abileri de ayrı alem yalnız demedi demeyin . Esas kızımız Georgina'nın ismi lazım değil nişanlısı bundan 6 yıl önce ABD - İngiltere savaşında İngilizler tarafından esir alınır ve bir daha haber gelmez 6 yıl boyunca. Neyse kızımız nişanlısını bulmak için ailece nefret ettikleri İngiltere'ye bir aile dostu ile beraber gider. Şanssızlık bu ya paralarını da çaldırırlar. Bir gece yine eski nişanlıdan haber almak için bir meyhaneye giden ikili ~tabi bu arada kızımız erkek kılığında~ saç rengi nedeniyle James ve Anthony ile biraz kavga etmek zorunda kalırlar ve sonra Anthony aradıkları kişinin Georgina ve aile dostu olmadığını görünce kavgayı bırakır. Fakat James kavga için Georgina'yı yakaladığında onun bir kadın olduğunu anlayıp üstüne de bir bağırınca apar topar meyhaneden hepsi beraber çıkarlar. Dışarıda da Georgina ve arkadaşı bir yolunu bulup James ve Anthony'den kaçar.
Aradan geçen birkaç gün sonra eski nişanlı bulunur. Evine gidilir. Ama o da nesi adam evli mutlu ve çocuklu modunda. Tabi Georgina yıkılır ve derhal Amerika'ya dönmek için bir gemi ararlar ve Amerika'ya yakın rotası olan ve ertesi gün kalkacak tek gemi eski korsan Kaptan Hawke olan James'in gemisidir. Tek sorun yolcuya değil mürettebata ihtiyaçları vardır. Ehh aileden gemici olan Georgina ve arkadaşı gemide çalışmaya karar vererek Marry Anne'de çalışırlar. Tabi kızımız yine erkek kılığında.
Meyhanedeki kavgadan sonra Georgina'yı bir türlü unutamayan James ise gemiye yeni mürettebat olarak alınanların ismini duyunca "ben istedim bir göz Allah verdi iki göz" diyerek sevinir. Çünkü Georgina onun kamarotu olacaktır. Ve Georgina'nın kılık değiştirdiğini anlamamış rolü yaparak kızı baştan çıkarmanın keyfine varacaktır. Gerisini de ben anlatmayayım da gidin okuyun değil mi

Yazarın biyografisi

Adı:
Johanna Lindsey
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Almanya, 10 Mart 1952
Johanna Lindsey, romanlarının altmış milyondan fazla kopyasını sattığı romantik romanın en popüler yazarlarından biridir. "Birinci sınıf romantizm" (New York Daily News) romanlarıyla ünlü dünya olan Lindsey, çoğunluğu New York Times'ın en çok satanlarından biri olan kırk üç eski çok satan romanın yazarıdır. Lindsey ailesi ile Maine'de yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 20 okur beğendi.
  • 292 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 109 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.