Kevin Hogan

Yazar 6,6/10 · 100 Oy · 9 kitap · 285 okunma ·  21 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

21 okur beğendi.
100 puanlama · 87 alıntı
0 haber · 3.193 gösterim
285 okur kitaplarını okudu.
203 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
17 okur kitaplarını şu anda okuyor.
12 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kevin Hogan'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kevin Hogan'ın Biyografisi

Kevin Hogan, Amerikalı yazar, beden dili uzmanı ve motivasyon konuşmacısı. Yaklaşık 19 kitabı bulunmaktadır.

Dünya çapında daha çok, best-seller kitabı "Başkalarını sizin gibi düşünmeye nasıl ikna edersiniz?" ile tanınır. ABD'nin önde gelen beden dili uzmanlarından birisi olarak görülmektedir. 20 yıldan uzun süredir beden dilini akademik açıdan incelemekte olan Kevin, beden dilinin ve sözel ötesi iletişimin pratik, gerçek yaşam uygulamaları üzerine çalışmaktadır. Geçen on sene boyunca ABC, Fox, BBC, The New York Times, The New York Post gibi şirketlerde ve düzinelerce ünlü dergide (Forbes, Investors Business Daily, InTouch, First for Women, Success!, ve Cosmopolitan) beden dili uzmanı olarak çalışmıştır.

Kevin Hogan'ın Kitapları Kitap Ekle

2. Gizli İkna Taktikleri (Her Koşulda 'hayır' Yanıtını Anında 'evet'e Çevirmenin Gücü...)
7,5/ 10  (15 Oy) ·  48 Okunma
4. Konuşarak İkna Psikolojisi (Hayatınızı Değiştirecek İletişim Sırları)
7,1/ 10  (10 Oy) ·  32 Okunma
8,0/ 10  (1 Oy) ·  2 Okunma
Müesser Turan, bir alıntı ekledi.
13 Ağu 2015

Bilgi sadece potansiyel bir güçtür. Gerçek kişisel güç eyleme geçme ve bilginizi uygulama becerinizdir.

Kevin HoganKevin Hogan
Emine Vargılı, bir alıntı ekledi.
 20 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Düşünmek
Düşünmek en zor işlerden biridir. Bu yüzden olsa gerek, çok az kişi düşünür.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 210)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 210)
Emine Vargılı, bir alıntı ekledi.
20 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Her seferinde aynı şeyi yaparak farklı sonuçlar elde etmeyi ummaktan daha büyük bir delilik olamaz.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 222 - Albert Einstein)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 222 - Albert Einstein)
JuvenâL Outsmart, bir alıntı ekledi.
09 Mar 15:11

İnsanların siyasi partilere ve dinlere, aksini gösteren kanıtlara karşın inanmayı sürdürdüğünü bilirsiniz. (Zaten kibar [hassas] konuşmalarda bu yüzden bu konulara girmemeniz beklenir.)

Gizli İkna Taktikleri, Kevin HoganGizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan
Emine Vargılı, bir alıntı ekledi.
05 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Yaşamınızda başardığınız başaramadığınız her şey düşüncelerinizin sonucudur.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 107 - James Allen)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 107 - James Allen)
Serdar Yaman, bir alıntı ekledi.
14 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Önce duygusal kararlar alıyoruz, sonra da bunları bir şekilde mantıklı göstermeye çalışarak, doğru olsalar da olmasalar da rasyonelize ediyoruz.

İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan (Sayfa 120)İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz?, Kevin Hogan (Sayfa 120)
Semiha E., bir alıntı ekledi.
23 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"İnsanların söyledikleri ve yaptıkları şeyler aynı değildir."

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 57)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 57)
JuvenâL Outsmart, bir alıntı ekledi.
09 Mar 15:54

Karşıdaki insana ne söylemesi, ne yapması, hissetmesi gerektiğini söyleme isteği doğaldır. Ancak, maalesef, bunu yaparsanız, daha büyük bir dirençle karşılaşırsınız.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin HoganGizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan
Bütün Alıntıları Göster
Emine Vargılı, Gizli İkna Taktikleri'ni inceledi.
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 140 günde · 2/10 puan

Kevin Hogan ile ilk tanışmamız bu kitap sayesinde oldu. Daha önce söyleşilerini ve makalesini okumuştum. Aslında kitabı okuma istediğim olumlu yorumlar sayesinden oldu. Hemen hemen her sitesi mutlaka okuyun başlıklı yorumlar ile karşılaştım. :) Kitap sade bir dil ile yazılmış, konuları birbiriyle bağlantılı okuyucuyu sıkmayacak bir tarz yazılmış, ancak içerik konusunda çok iticiydi bana göre çünkü sürekli çok fazla para kazanmak, hedeflerini ikna etmeye yönelik bir takım maddeler zinciri. Hedef olarak bahsedilen ise insanlar. Bu durum beni fazlasıyla rahatsız etti diyebilirim. Kendi menfaatleri için satış yapmak ve karşındakileri ikna etme zorunluluğu olduğuna inandıran bu kitabı pek etik bulmadım, faydalı bulmadığın ve bitsin diye sıkılarak okuduğum bir kitap.İlk defa bir kitabı okumanız için tavsiye etmeyeceğim :)

Özgenur, Gizli İkna Taktikleri'ni inceledi.
 07 May 2017 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 5/10 puan

Kitap satış-pazarlama sektöründe bulunan ve bu sektörü düsunenler için adeta el feneri niteliğinde öte yandan bu sektörü düşünmeyenler için biraz sıkıcı gelebilir. Bana katkısına gelirsek insanların sözlerini ve davranışlarını daha iyi gözlemleyip altındaki anlamları analiz etmemi ve ona göre daha empatik bir şekilde yaklaşmama yardımcı oldu.

"Duygusal iletişimci olanlar yavaş konuşmaya eğilimlidirler.Onlar düşüncelerini duygularından ayrmaya çalışıyolarmış gibi görünürler." Bence her bireyin okuması gerektiği güzel bir eser. İyi okumalar.

Satış, Pazarlama, Reklam ve Uygulamalı İletişim konularına ilgi duyanlar için başucu kitaplarından biri. Ama kitap geneli itibari ile beni tatmin etmedi. Yazarın "Gizli İkna Taktikleri" kitabını okuduktan sonra bu biraz hafif kaldı belki de. Kevin Hogan dünya da İkna Sanatı ile ilgili en fazla eser veren ve ülkemizde dahil birçok ülkede faaliyetleri olan duayen bir isim. Bu konulara ilginiz var ve uzmanlaşmak istiyorum diyorsanız Kevin Hogan'ın bütün eserlerini okumalısınız. Yok ben sadece satış ve pazarlama işinde üç beş taktik öğrensem bana yeter diyorsanız "Gizli İkna Taktikleri" kitabı size fazlasıyla yeter. Vesselam.

Uğur, Etkili İletişimin Önündeki 8 Engel'i inceledi.
05 Nis 03:10 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

Kitapta özel hayattan iş hayatına kadar iletişim kurmakla ilgili güzel bilgiler var. İletişim konusunda kendini geliştirmek isteyenlere hitap ediyor. Yazar samimi bir şekilde aktarıyor bilgilerini ve örnek hikayelerle daha da somut anlaşılır hale getiriyor. Verdiği püf noktalar hayatımda muhakkak işime yarayacaktır. Hem ilişkimizde hem aile hayatımızda hem de iş hayatımızda yaptığımız yanlışları anlatıyor kitap doğrularıyla birlikte. Elinize geçerse okuyabilirsiniz tavsiye ederim.

Kitap güzel zaten yazarın diğer kişisel gelişim kitapları gibi sade kısa anlatımı var.Yazar, çoğunu bildiğimiz ancak UNUTTUĞUMUZ ve ÖNEMSEMEDİĞİMİZ durumları kitabına taşımış, tabi bir kere okuyup kitaplığa atmak yerine 3 4 kez okuyup hatta ara ara ansiklopedi gibi kullanarak okumakta yarar var ki anlatılan durumlarda yapılması gerekenleri unutmayalım.

Muaz Kartal, Konuşarak İkna Psikolojisi'yi inceledi.
19 Şub 08:42 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Öncelikle baştan söylemeliyim ki bu ve bunun gibi kitapların hiçbiri sizin insanları yönetmenizi sağlamaz.Kitapta kendimizi ve çevremizdeki insanları ikna etmeyi öğreniyoruz.Burada ki ikna çok farklı.Örneğin spora başlamak istiyorsunuz lakin yeteri kadar motivasyonunuz yok.İşte kitap burada devreye giriyor.İçinizde saklı olan motivasyonu ortaya çıkarmanızı veya insanların çıkarmalarına yardım ediyor.Bu kitabın diğer bir serisi Anında Etkiyi de okursanız ikna psikolojiniz ciddi bir şekilde artacaktır.

Tuba, Etkili İletişimin Önündeki 8 Engel'i inceledi.
08 Nis 17:35 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

İletişim kurmak çok önemli elbette fakat bundan daha önemli olan "doğru iletişim kurabilmektir". Her birimizin doğru iletişim kurmayı öğrenmemiz gerekir. Bir öğretmen olarak iletişim ve doğru iletişim konusunda kendimi geliştirme çabama oldukça yardımcı olan, ilham veren bir kitaptı!

Bu kitabı okuyalı uzun zaman oldu ama aklımda kalan kısımlarına göre daha çok satış yapan elemanlara tavsiye niteliğinde yazılmış.Okudum bir şey kaybetmedim ama daha kaliteli kişisel gelişim kitapları vardır.

selda kiraz, Etkili İletişimin Önündeki 8 Engel'i inceledi.
16 May 08:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Günük hayatta,iş görüşmelerinde,özel bir kişi ile veya sevdiğiniz bir dostunuzla iletişiminizin daha iyi olması için;göz teması,beden dili,ve kelime seçimlerimizde nelere dikkat edilmesi gerektiğini basit bir dille anlatan bu kitaptan aldığım bazı notlar:
. insanlar,onları umursadığınızı öğrenene kadar ne bildiğinizle ilgilenmez. .
Sıkıcı olmanızın sebebi çok fazla kendinize odaklanmanızdır.
. Bir kişi her şeyi biliyormuş gibi göründüğünde diğeri kendini gereksiz hisseder. .
Anlatacağınız bir olayı en özet şekilde "kitap özeti" versiyonu ile nasıl anlatacağınızı öğrenin. .
Siz birşey anlatırken karşınızdakinin dudakları her an sözünüzü kesecekmiş gibi hareketli mi yoksa anlattığınızı büyük bir dikkatle mi dinliyor bu önemli. .
Siz kendinizle dalga geçerseniz,başkalarının sizinle dalga geçme isteğini engellemiş olursunuz. .
Ne kadar uzun süre göz teması kurarsanız,okadar fazla özsaygınız olduğu düşünülür.
. iletişim iki kişinin psikolojisinin uyuşmasıyla başlar.

Bütün İncelemeleri Göster