1000Kitap Logosu
Kevin Hogan
Kevin Hogan
Kevin Hogan

Kevin Hogan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.7
452 Kişi
1.643
Okunma
93
Beğeni
7,3bin
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Chicago, İllinois, Usa, 4 Kasım 1961
Yaşamı
Kevin Hogan, Amerikalı yazar, beden dili uzmanı ve motivasyon konuşmacısı. Yaklaşık 19 kitabı bulunmaktadır. Dünya çapında daha çok, best-seller kitabı "Başkalarını sizin gibi düşünmeye nasıl ikna edersiniz?" ile tanınır. ABD'nin önde gelen beden dili uzmanlarından birisi olarak görülmektedir. 20 yıldan uzun süredir beden dilini akademik açıdan incelemekte olan Kevin, beden dilinin ve sözel ötesi iletişimin pratik, gerçek yaşam uygulamaları üzerine çalışmaktadır. Geçen on sene boyunca ABC, Fox, BBC, The New York Times, The New York Post gibi şirketlerde ve düzinelerce ünlü dergide (Forbes, Investors Business Daily, InTouch, First for Women, Success!, ve Cosmopolitan) beden dili uzmanı olarak çalışmıştır.
88 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
John dedesi öldükten sonra kendisine miras kalan eve gelir ve çekmecenin gözünde kendisine dedesi tarafından yazılan mektupla karşılaşır. Mektupta kendisinin Fiji adasına gitmesini ve kendisi için bir hazine gömülü olduğunu söylemiştir. John tereddütler içinde olsa da kendisini götürecek kaptanı dedesi mektupta belirtmiştir. John gittiği Vata Lavuana adasına bırakılır ve Ranjee adında 12 yaşındaki çocukla tanışır. Ranjee 12 yaşında ve bilgince laflar etmektedir. John öğrendiği her ders sonunda bir anahtar kazanır. John ve Ranjee’nin rehberi olan yaşlı Niragi adındaki yaşlı adam da John’un bu adada almış olduğu dersler sonunda nasıl yaşaması gerektiğini bir güzel üstünden geçmiştir. Birbirinden güzel eğitici ve öğretici cümlelerden kurulu bir kitap. “Verebileceğin en büyük hediye sevgidir. Karşılaştığın herkese hediye ver.”
Hediye
8.7/10
· 8 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Casus Adam
Kelimelerle İnsanları Etkileme Sanatı'ı inceledi.
336 syf.
·
27 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
İletişim Geliştirme Kitabı
Kitap insan psikolojisine dair çok bilgi ve deney barındırıyor. Kitabın en çok beğendiğim tarafı içeriğin genelinin ve konuların bilgi kaynağının, üniversitesilerin yaptığı araşma-deneylerden oluşmasıydı. Bunun haricinde genellikle konular ürün satışı ve şirket yönetme teknikleri ekseninde şekillenmişti lakin yinede kitap içerisindeki bilgiler merkez konular dışında diğer insanlarında günlük hayatlarında kullanabilecekleri tekniklerdir.
Kelimelerle İnsanları Etkileme Sanatı
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Efe
Gizli İkna Taktikleri'ni inceledi.
248 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
ummadık taş ...
Adı biraz işkillendirsede “gizli” kelimesinden dolayı aynı kelimeden dolayı merakta uyandırmıştır zaatalinizde, bir edebiyat sitesinde çok indirilenler kısmında ikinci sıradaydı kendileri, bende son dönemde kişisel gelişim kitaplarımdan bunalmama rağmen ne kaybedebilirm ki dedim kendi kendime ve indiriverdim kitabı, başladım okumaya yazar bölümler halinde madde madde anlatmış insanları etkileme, ikili diyaloglar, ikna yöntemlerini ve ayrıca insanların sosyal ortamlarda yaptıklarının yanında şirketlerin insanları ikna yöntemlerini; örnekler ve hikayelerle zenginleştirerek tek tek açıklamış duru akıcı bir uslupla( iletişim kitabı ne de olsa ) işte bu durumdan mütevellit bir gün içerisinde bitiriverdim, bende kalıcı davranış değişikliklerine yol açmasını umut ediyorum bazı eksik yönlerimi yüzüme yüzüme vurdu sağolsun, aydınlanma hiç ummadığınız yerden gelebilir, önyargılarımıza esir olmadığımız güzel günler geçirmeniz dileğiyle... keyifli okumalar.
Gizli İkna Taktikleri
7.3/10
· 339 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
8