3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy)

6,8/10  (4 Oy) · 
17 okunma  · 
2 beğeni  · 
777 gösterim
Bir ortama girdiğinizde; insanların zihnini okumak istemez misiniz? Sizden gerçekten hoşlandılar mı?

Size söyledikleri doğru mu? Ya da Onlara ve etraflarındaki şeylere bakarak, ne tür insanlar olduklarını anlamak istemez misiniz? Ve belki de en önemlisi; Başkaları üzerinde doğru ve en iyi izlenimi uyandırmak istemez misiniz? Özellikle de onlarla ilk karşılaştığınızda...

"İnsanların beden hareketleri tipik olarak bilinçaltı tarafından kontrol edildiğinden, izlediğiniz kişi gönderdiği mesajın farkında olmayabilir; hatta bilinç seviyesinde o mesajı gönderdiğini kabul etmeyebilir de! Genel olarak iletişimde bu kadar sorun yaşanmasının nedenlerinden biri de budur; insanların otomatik pilota bağlı hâlde yaşıyor olması..."

Bu kitapla, hayatınızın her alanındaki iletişimle ilgili sorunlarınızı çözebileceksiniz... Bilhassa hayatını iletişim kurarak kazananlara sözsüz iletişimin gücünü keşfetmelerini şiddetle öneririz.

Yazdığı kitaplarla satış rekorları kıran etkileme ve iletişim sanatının duayeni Kevin Hogan, bu kez de sözsüz iletişimin sırlarını okurlarıyla paylaşıyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786053841173
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nesep Kaplan 
23 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Pazarlama yeteneğini ve insan ilişkilerini geliştirmek isteyenler için çok iyi bir kaynak. Okuması ve anlaması kolay.Günlük hayatta işinize yarayabilecek insaları daha iyi anlayabilecek bilgiler veriyor ve kadınlar ile erkekler arasındaki farkları biraz daha anlamanıza yardımcı oluyor. Artık herkesi 3 saniyede anlayabiliyorum :)

Kitaptan 5 Alıntı

Sevde 
01 Şub 22:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tembel kişiler nesnelerle diğerlerinden daha fazla oynarlar. Ama nesnelerle oynamak, bir tembellik işareti değil; daha ziyade gerginlik işareti olarak algılanır.
Alınan mesaj, her zaman gönderilen mesaj değildir.

3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy), Kevin Hogan (Sayfa 196)3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy), Kevin Hogan (Sayfa 196)
Sevde 
01 Şub 18:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Açık renk gözleri olan insanları, koyu renk gözlü insanlara oranla daha çabuk mu fark edersiniz ? Bunun bir nedeni var. Açık renk gözle göz bebeği arasındaki kontrast, koyu renke göz bebeği arasındaki kontrasttan daha nettir ve dolayısıyla, doğal olarak bu belirgin kontrasta çekim duyarsınız.

3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy), Kevin Hogan (Sayfa 79)3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy), Kevin Hogan (Sayfa 79)
Sevde 
01 Şub 18:37 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Halka mimiği ( başparmak ve işaret parmağının halka oluşturacak şekilde birbirine bastırılması) ABD'de 'iyi' veya 'tamam' Fransa'da 'sen bir hiçsin' ve 'degersiz birisin' Japonya'da 'para' İtalya, Yunanistan ve Türkiye'de çeşitli argo ifadeler.

3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy), Kevin Hogan (Sayfa 86)3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy), Kevin Hogan (Sayfa 86)
Sevde 
31 Oca 23:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Araştırmalar, kadınların erkeklere oranla çok daha tutarlı genelleme yaptığını gösteriyor. Kadınlar, insanları erkeklere oranla daha iyi anlıyor. Fark o kadar da az değil.

3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy), Kevin Hogan (Sayfa 22)3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız? (cep Boy), Kevin Hogan (Sayfa 22)