Konuşarak İkna Psikolojisi Hayatınızı Değiştirecek İletişim Sırları

8,0/10  (5 Oy) · 
21 okunma  · 
5 beğeni  · 
691 gösterim
İnsanlar doğuştan etkili iletişim yeteneğine sahip değildir; gerekli teknikleri ve stratejileri kullanarak iş ilişkilerinden özel ilişkilere kadar her alanda başarılı olmak için sonradan o hale gelirler.

Yirmi yıldan daha uzun sürelik bir deneyime dayanarak Kevin Hogan gerçekten çok başarılı iletişimcilerin sırlarını açıklıyor. Bu kitapta sizin de kariyerinizde, en yakın ilişkilerinizde ve daha da önemlisi kendinizle ilişkinizde bu sırları nasıl kullanabileceğinizi gösteriyor.

"Kevin Hogan hayatın her alanında gerçekten nasıl usta bir iletişimci olunacağını göstermede imkânsızı başarıyor."
-Richard Brodie, Microsoft Word'un yaratıcısı-

"Bu çalışma düpedüz dahiyane!.. Eğer bu sırları bilen yalnızca ben olsaydım dünyayı yönetebilirdim."
-Joe (Mr. Fire) Vitale-

"İstediğiniz kişiye 8 dk'da nasıl EVET dedirtirsiniz?"in yazarı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  344
 • ISBN:
  9786053845447
 • Çeviri:
  Pınar Polat
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Memmedaga Memmedov 
20 May 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

'Beden dili başarılı ve güzel konuşma sanatı' kitabını zaman kaybı diyerek yarım bırakmış biri olarak bu kitabı okumadan önce endişelerim vardı, bunu da yarım bırakırsam benzer tüm kitaplara karşı önyargılı olabilirdim. Neyse ki tahminimden daha yararlı bilgiler buldum kitapta ama beklentilerimin de altındaydı. Kitabın yarısına kadar hep vaatlarde bulunuldu 'ileriki bölümlerde bunları/şunları da öğrenmiş olacaksınız vs.' Aradan birkaç bölüm geçmedi 'artık bunları/şunları da öğrendiniz' denmeye başlanıldı. Daha çok pazarlamacı-müşteri ilişkisine yönelik hazırlanmış sanırım, bir ara kendimi (bir zamanlar sıkça karşılaştığım) herbalife ya da ihlas ev aletleri pazarlamacısı olarak evlere gidiyorken buldum, hayalde tabi ki :)

Aysel Allahverdiyeva 
15 Ara 2016 · Kitabı okudu · 11 günde

Konuşmak insana mahsusdur.Konuşmak bir - birini anlamaktır.Konuşmak kendini ifade etmekdir.Konuşmak anlaşılmakdır.Konuşmak hisslerini ifade etmektir.
Konuşarak kimlerise ikna etmek istiyorsak, ilk önce kendimizi ikna etmeliyiz, kendimizi inandırmalıyız, kendimiz onu yaşamalıyız, hiss etmeliyiz.
İnsan kendinin insan olduğunu idrak edib,hatta ne kadar komik olsa bile ikna etse, konuşarak başkalarını ikna etme kabiliyyeti yüksek olur.