Psikolojik Savaş Gri Propaganda

7,6/10  (28 Oy) · 
74 okunma  · 
38 beğeni  · 
3.034 gösterim
Psikolojik savaş, klasik anlamdaki savaşın kazanılması veya kaybedilmesinde, savaştan sonra da üstünlüğün devam etmesinde yahut sorunların çözülmesinde insanların ruh haline etki ederek sonuç almak olarak tanımlanır.Düşmanını tanımayan, savaşta yenilir. Hem kendisini hem düşmanını tanımayan savaşta yenildiği gibi savaştan sonra da toparlanamaz. Düşmanın tanımayıp kendisini tanıyan, savaştan sonra başarıya ulaşabilir. Hem kendisini hem düşmanını tanıyan gücün ise, yenik düşme ihtimali yok gibidir.

Hile ve aldatmaların etkili olabilmesi için gizli kalması gerekir.
Amacımız hile ve aldatma yöntemlerinin bilinmesi sağlamakla toplumsal ahlaka hizmet etmektir. Psikolojik savaşta yenilen taraf, bilgi gücü zayıf olan taraftır. Doğru insanların, ayakta kalmak, toplumun geleceğinde söz sahibi olmak gibi bir kaygıları varsa bu kitabı okumaları önemlidir.
HIDIR SİNANOĞLU 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitapta ,geçmişten günümüze gerek ülkelerin yönetimlerinin gerekse küresel sermayenin toplumları yönetmek veya istedikleri sonuca ulaşmak gayesiyle uyguladıkları sistematik metodlar ayrıntılı bir biçimde  anlatılırken bir yandan da birey olarak takındığımız bir takım ruh hallerinin toplumla etkileşiminin doğurduğu sonuçlar irdeleniyor.Bazı  minik testlerle de okuyucu açısından keyif verici bir öğrenme sağlanmaya çalışılmış. Okumanızı tavsiye ederim.