Psikoloji Kitabı Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın

8,0/10  (6 Oy) · 
26 okunma  · 
15 beğeni  · 
4.400 gösterim
Gerçek doğamıza mı, yoksa çevremize mi uyarak var oluruz? Ne hatırlarız ve neyi unuturuz? Nasıl gerçek zekâmızı ölçebiliriz? Bu kitapta, büyüleyici psikoloji alanında dünyaca ünlü düşünür ve araştırmacıların benzer sorularla ilgili çalışmalarını okuyacaksınız.rnrnSade bir dille yazılmış olan Psikoloji Kitabı, kolayca anlaşılan özlü açıklamaları, karmaşık teorileri adım adım çözen şemaları, psikolojiyi anımsanabilir kılan klasik alıntıları ve esprili çizimleriyle başucu kitabınız olacak.rnrnPsikolojiye yeni başlayanlar için, öğrenmeye doymayanlar ve tüm psikoloji düşkünleri bu kitapta düşüncelerini besleyecek çok şey bulacak.rnrnCatherine CollinrnVoula GrandrnNigel BensonrnMerrin LazyanrnJoannah GinsburgrnMarcus Weeks
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786051064529.
 • Çeviri:
  Emel Lakşe
 • Yayınevi:
  Alfa Yayınları
 • Kitabın Türü:
CEVHER SÖNMEZ 
25 Tem 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı geçen gün kitapçıca görünce bakmadan edemedim.Kitapta yok yok.. Bir çok Psikologun hayatı ve özel psikoloji akımlarından istenilen ölçüde bilgiler paylaşılmış.
Psikoloji öğrencilerine tavsiye edebilirim.. Türkçe yazılan buna benzer bir kitap bulamayız sanırım Türkiyede..

Aysel Allahverdiyeva 
04 Şub 14:19 · Kitabı okudu · 8 günde

Kitapı doya-doya okuyacaksınız.İnsan var olduğu sürece hep düşündüğü sorulara cevab buluyor.İnsan insan olduğunun farkındalığını yaşıyor.Neden? sorularına cevab buluyor.İnsan kendi psikolojisini keşf ediyor.İnsan insan psikolojisini keşf ediyor.Bir insan için psikoloji farkındalığı büyük insan idrakıdır.

Hüseyin Gürlük 
01 Tem 13:07 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · Puan vermedi

Bakış açısı elde etmek kendini idrak etmeye başlamakla olur. İnsan maddi bedenden çok akıl, ruhun oluşturduğu kişiliklere meyilli olması ve bunun araştırılması belki de kişiliğin ilk adımıdır. Farkındalık elde etmek, diğer tüm bilinçsiz bilinçli hallerin üzerine yapaylıktan uzak şekilde cila çeker ki, bu aslında alt da kalan geçmiş hissiyatların yenilenmesine, eski şeylerin sadece bir dayanak noktası ve yenilenme çabasının basit nedenleri olarak aslında saygıya değer olarak sadece hafızada kalır.