Marissa Meyer

Marissa Meyer

Yazar
8.8/10
5,8bin Kişi
·
13,1bin
Okunma
·
394
Beğeni
·
11,6bin
Gösterim
Adı:
Marissa Meyer
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
Washington, ABD, 19 Şubat 1984
Meyer , Washington Tacoma'da doğdu ve Pacific Lutheran Üniversitesi'ne girdi ve burada yaratıcı yazarlık üzerine derece aldı. Cinder'i yazmadan önce , Meyer, beş yıl boyunca bir kitap editörü olarak çalıştı ve Alicia Blade'in kalem adı altında Sailor Moon hayranı kurgu yazdı . The News- Tribune'ye verdiği röportajda, hayran kitlesinin yapımının yazılı el sanatlarını öğrenmesine yardımcı olduğunu, anlık geri bildirimini verdiğini ve ona eleştiri almanın yollarını öğrettiğini söyledi.

Meyer, o başlangıçta yazmak için ilham kaynağı oldu belirten kül 2008'de katıldıktan sonra Ulusal Roman Yazma Ay o fütüristik bir sürümü odaklanan bir hikaye yazdı yarışmasında Çizmeli Kedi . Ayın Günlükleri , Cinderella , Küçük Kırmızı Başlıklı Kız , Rapunzel ve Kar Beyazılığının hikayelerine dayanan dört kitap dizisidir (tetraloji). İlk kitap olan Cinder , New York Times'ın en çok satan kitabıydı.

Meyer, 2013'te Alice Harikalar diyarı olan Queen of Hearts'un yer aldığı genç bir yetişkin seriyle Feiwel & Friends'den iki kitaplık bir anlaşma imzaladı . İlk kitap olan Heartless , 2016 sonbaharında bir yayın için hazırlandı . Tek başına bir roman. Yayıncılar Haftalık sonradan bir süper kahraman serisi yazacağını açıkladı.
Farklılıklarımıza rağmen, birbirimizi sevme gücüne sahibiz. Zayıflıklarımıza rağmen, birbirimize yardımcı olmak da bizim elimizde.
Marissa Meyer
Sayfa 334 - Artemis Yayınları
-" 'Elbette sevginin ne olduğunu biliyorum' Ve üzüntünün ne olduğunu da, diye düşündü.Öyle olduğunu kanıtlayabilmek için ağlayabilme yeteneğine sahip olmayı diledi. "-
421 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Hepimiz için çok özel olan masallar vardır. Küçüklüğümüzde okuduğumuz, filmlerini izlediğimiz, kendimizi içindeki prens ya da prenseslerle özdeşleştirdiğimiz masallar. Külkedisi, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız ve diğerleri... Hangimiz Külkedisi'ndeki baloya gitmek istemedik ya da hangimiz Yedi Cüceler'in şirin mi şirin evlerinde olmak istemedik ki? Peki, neden incelememe bu cümlelerle başladım? Marissa Meyer'in dört kitaptan oluşan Ay Günlükleri Serisi çok sevdiğimiz masalların fantastik öğelerle, bilim-kurgu ile geleceğe uyarlanmış hali. Temayı bu masallardan alan serinin ilk kitabı ise Cinder. Yani Cinderella veya daha çok bilinen ismiyle Külkedisi. Evet hepimizin üvey annesi, kız kardeşleri, ayakkabısı, balkabağı vb. ile tanıdığımız Külkedisi. Tabii ki oldukça uzun bir süre, hattâ Dördüncü Dünya Savaşı'ndan yaklaşık iki asır sonra yaşayan bir Cinder'den bahsediyoruz.

Günümüzden uzun mu uzun yıllar sonra dünyada Afrika Uluslar Topluluğu, Amerika Cumhuriyeti ve Doğu Ulusları Topluluğu gibi topluluklar vardır. Bu yeni dünyada benzinli arabalar tarih olmuştur, android ve sayborglar vardır. Doğu Ulusları Topluluğu bünyesinde yer alan Yeni Pekin'de üvey annesi ve üvey kız kardeşleriyle yaşayan bir mekanik ustası olan Cinder de bir sayborgdur. Yani Cinder'in vücudunun bir bölümü metallerden ve kablolardan oluşmaktadır. Öte yandan dünya ciddi bir veba salgınının etkisi altındadır. Başta Doğu Ulusları Topluluğu olmak üzere hastalıkla uğraşan dünya topluluklarının içinde bulunduğu bu durumdan yararlanmak isteyen düşmanlar savaş için fırsat kollamaktadır. Bu düşmanlar kim mi? Tabii ki Kraliçe Levana önderliğinde Aylılar. Peki acaba mekanik ustamız Cinder bu olaylarda ne tür bir rol oynayacak?

Ay Günlükleri Serisi okumak için çok heyecanlı olduğum ve beklentilerimin de çok yüksek olduğu bir seriydi. Doğal olarak serinin ilk kitabından da beklentilerim yüksekti. Son sayfayı çevirdim, kitabı bitirdim ve beklentilerimin tam olarak karşılanmış olmasının keyfini çıkardım. Cinder'i okurken oldukça keyif aldım. Çocukluğumda okumaktan da, izlemekten de çok zevk aldığım Cinderella'nın gelecekteki versiyonunu da bir hayli sevdim. Başlangıçta isimler, terimler hemen oturmadığı için kafa karışıklığı yaşasam da ardından kitaba adapte olup Yeni Pekin'in tadını çıkardım. Marissa Meyer 1984 yılı doğumlu bir yazar, yani görece genç bir yazar olmasına rağmen bence bu alan için harika bir kitap ortaya çıkarmış. Bilinen masalları geleceğe uyarlamak fikri fazlasıyla hoşuma gitti. Yazar da bu fikri iyi bir şekilde kurgulayarak, akıcı, okuyucuyu sıkmadan cümlelere dökmeyi başarmış.

Ay Günlükleri Serisi'ne başlamanın ve Cinder'i bitirmenin mutluluğunu yaşarken, bir sonraki alışveriş için oluşturduğum sepette serinin ikinci kitabı olan Scarlet beni bekliyor. Arka kapaktan okuduğum kadarıyla Cinder'in yolu hepimizin sevdiği bir başka masal kahramanıyla kesişiyor. O masal kahramanı ise Kırmızı Başlıklı Kız. Cinder ve Scarlet'in bir araya geldiği kitabı da çok merak ediyorum.

Ayrıca kitabı daha çok sevmemi sağlayan bir noktaya da değinmek istiyorum. Tabii ki kapak tasarımı ve iç sayfalar. Artemis Yayınları ortaya kesinlikle harika bir iş çıkarmış. Özellikle kitap kapağına ve bölüm başlarındaki sayfalara  bayıldım. Son olarak, okurken fazlasıyla keyif aldığım Cinder sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir kitap. Keyifli okumalar diliyorum.
421 syf.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Sindirella masalını asla sevememişimdir, kül kedisi bana her zaman itici bir hikaye olarak gelmiştir, o nedenledir ki bu kitaba bir türlü başlayamıyordum. Fakat bir gün kitap yoksunluğu yaşadığım sırada elime almış bulundum, almaz olaydım, elimden bırakamadım, halbuki bu romanı yavaş bir şekilde her bir satırının tadını ala ala okumayı isterdim. Ama yazarımız geleceğin Sindirella'sını öyle bir kurguya otutturmuş ki, herşey öyle akıcı ve sürükleyiciydi ki, uyarlama olduğu halde okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesiydi, uyarlamayı geçin yazar kendince bir evren bir olay örgüsü oluşturmuş, okurken içine çekilmemek zaman kavramını unutmamak elde değildi. Harika bir fantastik-distopya romanıydı.

Roman bir Kül kedisi hikayesi olabilir fakat kurgusu ve olay örgüsü bildiğiniz sindirella'dan oldukça farklı, Bu kitaba başlamak isteyip de benim gibi ön yargılarından ötürü başlayamayan arkadaşlar varsa hiç tereddüt etmesinler okusunlar.
Emin olun pişman olmazsınız.
375 syf.
·4 günde·9/10 puan
Bu kül kedisinin (Cinder), rapunzelin (Cress) , kırmızı başlıklı kızın (Scarlet), pamuk prensesin (Winter) hikayesi. Ah bir de kötü kalpli cadımız da var.(Levena). Bu dostluğun, sevginin, aşkın hikayesi.
İlk kitab kül kedimiz Cinderla ilgili. Ama bizim kül kedimiz Cinder androidlerin, uçan araçların, olduğu bir dünyada yaşıyor. Kendisi de başarılı bir mekanik ustası. Hem de bir sayborg. Yakışıklı prens Kai androidi bozulunca şehrin en iyi mekanik ustası olan Cinder in yanında bulur soluğu. Yakışıklı prensimiz ve kül kedimiz böyle tanışır. Her şey zaten o günden sonra başlar...
Kai Levanayı tahtından indirmek için tahtın gerçek sahibi prenses Seleneyı bulmaya çalışır. Peki kim bu prenses Selene?
Ay ülkesinin kraliçesi Levana (kötü cadımız) yıllar önce tahta çıkmak için kendi yeğeni Seleneni daha küçük bir çocukken öldürmeye çalışır. Doktorlar Seleneyi yangından kurtarıp dünyaya kaçırır. Tabi bundan Levenanın haberi olmaz. Selene dünya da bir sayborga dönüştürülür. Ve dünyalı bir adam onu evlatlık olarak alır,ona Cinder ismini verir.
Uzun yıllar sonra tahtın gerçek sahibi olduğunu öğrenen Cinder, Levenanın karşısına çıkmak için elinden geleni yapar. Ve bu yolda ona arkadaşları Scarlet, Winter, Cress, Thorne, Wolf, Jacin, İko yardım eder. Ancak Cinderın bu arkadaşları ile tanışması bir tesadüf değildir..
Scarletin büyükannesi aniden ortadan kayb olur. Bundan endişelenen Scarlet büyükannesini aramaya başlar. Kraliçenin kurt askeri Wolfla tanışan Scarlet büyükannesini bulmaya çalışır. Peki büyükannesi neden kaçırılmıştır? Bu soru onun Cinderla tanışmaısnı sağlar.
Serinin üçüncü kitapı Cress. Cress  kabuk olarak doğulur, yani aylı yeteneklere sahib olmaz. Her aylı gibi oda çocukken ailesinden alınır. Ancak Cressin diğer kabuk çocuklardan bir farkı vardı. O tam bir Hackerdi. Bunu anlayan cadı onu uzayda bir uyuya haps eder ve  dünya ile ilgili bilgiler almak için onu kullanır. Cadının isteğiyle prens Kainin androidine ulaşan Cress sonra bu yaptığından pişman olur,prense ulaşmaya çalışır. Prensin androidine yerleştirilen bir çiple ona ulaşmaya çalışan Cress görüntülü konuşma yaparken karşısında prens yerine Cinderı görür. Böylece Rapunzelimizle kül kedisinin yolu kesişir...
Winter güzelliği ve zerafeti ile Ay ülkesinde her kesi büyülemeyi başarır. Tabii ki, bunu kıskanan Levena üvey kızı ile uğraşmaya başlar. Levenanın zalimliğinden kurtulmaya çalışan Winter ve onun çocukluk arkadaşı Jacin Cinderla tanişırlar.
Hikayenin kahramanları Cinder, Cress, Scarlet, Winter Levenayı tahtadan indire bilecek mi? Hikaye mutlu sonla bitecek mi?. Bu soruların cevabını bilmek İstiyorsanız bu seriyi mutlaka okuyun derim.  Kitapa başlamadan önce kurgu kitap bana ne katacak ki? Diye sormuşdum kendime. Bitirirken arkadaşlığın, aşkın ve sevginin anlamını daha iyi anlamaya başladım,yüzümde kocaman bir gülümsemeyle okudum son sayfaları. Mutlaka okuyun.
421 syf.
Bir kitabı ona bağlanacak kadar çok sevmemiz için bize her sayfasında bir şeyler öğretmesi şart değildir bence. Kimi zaman kurgusu çok hoşunuza gider, kimi zaman karakterleri çok seversiniz, kimi zaman sizi güldürür, size keyif verir. Cinder'a bayılmamın bir sürü nedeni var: kurgusu daha önce hiç rastlamadığım kadar değişik ve klişelerden arındırılmış, karakterler her sayfasında beni güldürecek ya da etkileyecek biçimde yaratılmış, okurken bir sonraki sayfada neler olacağını sanırım daha önce hiçbir kitapta bu kadar fazla merak etmemiştim. Bunlar gibi bir sürü sebep daha sayabilirim ama sevmemin en önemli nedenlerinden biri de, hayatımdaki ondan fazla kişiye bu kitap sayesinde okuma alışkanlığı kazandırmış olmamdır.

Cinder çok farklı ve keyifle okuyacağınız bir kitap. Ay Günlükleri serisinin ilk kitabı. Seri kitaplar okumak gözünüzü korkutmasın sakın, çünkü bu seri sayesinde okuma alışkanlığı kazanan üç kişi de seri okumaktan hiç hoşlanmazdı. Ama kitabın kurgusunu ve karakterlerini görünce bir solukta bitirdiler seriyi.

Cinder'a başlayacaksanız eğer, hakkında hiçbir şey bilmeyerek başlayın bence. Bu şekilde sizin için çok daha heyecan verici olacaktır. Ve lütfen seriyi yarım bırakmayın, serinin son kitabını tatmamak hayal kırıklığı olur.

Seri sıralaması:
1. Cinder
2. Scarlet
3. Cress
4. Levana( ara kitap)
5. Winter (#27435847)
6. Uzak yıldızlar (ara kitap)

Ara kitap nedir bilmeyenler için kısaca anlatayım. Ara kitaplar serinin "olmasa da olur" dediğimiz kitaplarıdır. Kimi zaman karakterlerin geçmişini anlatır, kimi zaman da serinin diğer kitabında okumuş olduğunuz bölümün bir başka karakterin gözüyle anlatılışıdır. Bazen yan karakterler için yazılan kitaplardır. Bu kitapların asıl amacı okuyucunun aklında kalan soru işaretlerini götürmektir.

Bu seriyi tekrar tekrar okuyacağım ve bıkacağımı hiç sanmıyorum. Eğer okumadıysanız lütfen bir şans verin ve seriyi bitirin, bir solukta bitecek kadar akıcı. Öyle ki, serinin son kitabı 800 sayfaydı ve en yavaş okuyuşumla (yavaş okudum çünkü bitmesin istedim:) dört günde bitti.
Bu serinin verdiğini başka kitaplarda bulacağımı da hiç sanmıyorum...
Keyifli okumalar :):)
560 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Daha Küçücük Bir Kız Çocuğuyken,
Cadı Onu Ne Kapısı
Ne De Merdiveni Olan
Bir Uzay Uydusuna Hapsetti.

Gelecekte Bile kuleye Hapsedilen Genç Kızlar Var...

İlk kitap Cinder - Külkedisi. İkinci kitap Scarlet-Kırmızı Başlıklı Kız ve üçüncü kitabımız Cress'de Rapunzel'den esinlenilmiş.
Cress çocukluğundan beri Levana tarafından bir uyduda hapsedilmektedir ve ona eşlik eden tek şey internet bağlantılı ekranlardır. Elinde bir tek bu ekranlar olunca, Cress'in de efsanevi bir hackera dönüşmesi kaçınılmaz bir durum haline geliyor. Cress, Levana'nın emirleri doğrultusunda Yeni Pekin'in imparatoru olan Kai'yi her an izleyip, dinleyip tüm bu bilgileri Kraliçe'nin özel sihirbazı yoluyla Kraliçe'ye aktarıyordu ta ki yapılanların yanlış olduğunu ve olayların kötüye gittiğini anlayıp bir gün Cinder ile iletişim kurana kadar. Cress, Cinder'ı Kraliçe Levana'nın hain planlarından haberdar etmek için her şeyi göze alır. Kitabın başında Cress, Cinder'a ulaşır ve Cress'i uydudan kurtarma kararı alıyorlar. Ancak kurtarma planı lanet olasıca Kraliçe Levana'nın sihirbazı tarafından sekteye uğruyor ve onun yüzünden ekip büyük bir darbe alarak bambaşka yerlere savruluyorlar. Scarlet'i sihirbaz kaçırıyor, Thorne ve Cress Dünya'ya çakılıyor ve Cinder ve Wolf ise Afrika'ya Dr. Erland'a doğru yola çıkıyorlar.
Diğer tarafta ise İmparator Kai, köşeye sıkıştığını anlayınca ve yapacak bir şey kalmadığını görünce hiç istemediği şeyi kabul edip Kraliçe Levana ile evlenmeye karar verir çünkü savaşı durdurmanın tek yolunun bu olacağını düşünür. Kai ve Levana düğün hazırlıklarına başlar ve düğüne geri sayımda başlamıştır 14 gün sonra düğünleri olacaktır. Tabi bu sırada Levana hala Cinder'ın bulunması için tüm kaynaklarını kullanmaktadır. Cinder'ın düğünü engelleyip imparatoriçe olmasını engellemesini istememektedir.

Kitap cidden çok güzeldi her kitapta heyecan daha da artıyor ve yeni karakterler katıldıkça olaylar daha güzelleşiyor. Cress'e bayıldım hiç dünyayı görmemiş biri olarak verdiği tepkiler çok tatlıydı özellikle resimlerini görüp aşık olduğu Thorne'a olan tepkileri aşırı güzel ve tatlıydı. Thorne ve Cress'i bolca yanyana görüp onların diyaloglarını okuma fırsatını yakalıyoruz. Thorne'u zaten çok seviyordum bu kitapta sevgim zirveye ulaştı özellikle Cress'e olan tavırları ve başına gelen tahlihsiz olaya rağmen pozitif kalmasına fakat en çokta Iko'yu düşünüp yaptığı incelikten sonra iyice vuruldum <3 :D. Wolf ve Scarlet'e bu kitapta çok üzüldüm keşke bunlar olmasaydı :(. Ve Dr. Erland'a o kadar üzüldüm ki yıllardır hasretini çektiği kişiye tam kavuştum derken yeniden ayrı düşmeleri ve bu sefer bir araya gelmeleri maalesef imkansız o sahne gözlerimi doldurdu. Bir karakterin ölüşü beni o kadar mutlu etti ki anlatamam eminim okuyanlarda sevinir :D Kitabın sonunda öyle olaylar oldu ki heyecandan yerimde duramadım harikaydı. Ve Kai, sen harika bir adamsın Thorne ve Kai resmen benim bebeklerim ya <3 :D vee en sonunda dördüncü kitapta Ay ülkesine gidiyoruzzz bakalım nasıl bir yermiş çok merak ediyordum sonunda göreceğiz.

Cress, Scarlet ve Cinder, Dünya'yı kurtarmaya gönüllü olmamıştı. Yine de Dünya'nın tek umudu Cress, Scarlet ve Cinder'dı.
421 syf.
·4 günde
İyi günler. Ay Günlükleri, benim en az Harry Potter ya da Percy Jackson kadar sevdiğim serilerden biridir. Okumayan herkese öneririm ama önce biraz konusundan bahsedelim.

Dünyanın distopyalaştığı ve yapay zekanın ilerlediği bir dönemdeyiz. Serinin her bir kitabının baş karakteri küçükken sıkça adını duyduğumuz masal kahramanları: İlk kitap olan Cinder da adından anlaşılacağı üzere Cinderella'nın uyarlaması. Fakat serinin tamamen uyarlamadan oluştuğunu düşünmenizi istemem, olaylar bağımsız ve özgün. Ayrıca okurken Cinder'ın Cinderella'ya adı dışında pek benzemediğini sorgulayabilirsiniz fakat size temin ederim ki seri ilerledikçe çoğu şey mantıklı ve heyecanlı şekilde açığa çıkıyor.

Bu arada seri, ara kitaplar da dahil olmak üzere 6 kitaptan oluşuyor. Seri sıralaması, "Cinder-Scarlet-Cress-Levana-Winter-Uzak Yıldızlar" şeklinde. Not: Levana ve Uzak Yıldızlar serinin ara kitapları ama evrenin içine iyice girebilmek için okunmalı bence.
800 syf.
Şu ana kadar okuduğum en iyi seridir ay günlükleri serisi. Karakterleri ve kurgusu tek kelimeyle kusursuz. Bayılarak okuduğum bu serinin sonuncu kitabına geldiğim için üzülmedim de değil hani.
Son kitap olduğu için konuya hiç girmiyorum ama o kadar güzeldi ki 800 sayfa en yavaş okuyuşumla 4 günde bitti.
Bu seriyi okumadıysanız lütfen daha fazla bekletmeyin ve okuyun. Okurken hem gözlerim doldu hem de kahkaha attım. Karakterler o kadar güzel yaratılmış ki...
Fakat yine de yazarın Winter ve Cinder'ın ilişkisi üzerinde daha fazla durmasını isterdim.
Bir de kitabın sonu yaşanan bunca olaydan sonra bu kadar sıradan bitmemeliydi ama olsun, yine de çok güzeldi.

Ben seriye hakkında hiçbir şey bilmeyerek başlamıştım sanırım bu yüzden daha da heyecan verici oldu:)
Serinin en sevdiğim kitabi Winter'dı.
Seri sıralaması:
1.Cinder (#31794499)
2. Scarlet
3. Cress
4. Levana(ara kitap)
5. Winter
6. Uzak yıldızlar( ara kitap)
Bu seriyi en yakın zamanda bir daha okuyacağım:) Ve sonra tekrar...
486 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Okuyalı birkaç hafta olmasına rağmen Yorumu ancak şimdi paylaşabiliyorum
#Cinder ı bitirdiğim gibi çok büyük bir merakla hemen #Scarlet e başladım.
Vee tabi ki bütün merakıma değdi ve beklentilerimi karşıladı. (Serinin diğer kitaplarını hemen alıp okumayı düşünüyorum.)
Kitapta Scarlet'ın başından geçenleri okuyoruz. -Aslında Kırmızı Başlıklı Kız'ımız- masalla da aralarında bayağı bağlantı var. Seriye de 21....yüzyıl sonrası masallar diyebilirim.
Konusu çok güzel çok akıcı ve sürükleyici.
Son 200 sayfasını filan bir oturuşta okumuştum.
Scarlet in babaannesinin kaçırılmasıyla başlayan olaylar Wolf'la tanışması olayların gidişatı ve en çokta bolca Cinder bölümlerine yer verilmesi çok hoşuma gitti.
İlk başlarda Wolf karakterine çok güvensiz olsamda sonrasında çok sevdim, özellikle de sonlarda
Cinder'ın bazı hallerine yine sinir olmadım değil bir de bir ara kontrolü kaybedeceğini bayağı kortum.
Ahh Kai diyecek bir şey bulamadım salaksın sanki...
Serinin diğer kitaplarını Hemen alıp ard arda okuyacağım.
Herkese bol bol Okumalı bir ay Diliyorumm
421 syf.
·8/10 puan
Hikaye her ne kadar tahmin edilebilir görünse de, yazar her olayı öylesine güzel bir şekilde yeniden kurgulamış ki, hayretler içerisinde kalıp taktir etmemek mümkün değil. Yani hikayede (genel anlamda) ne olacağını bildiğiniz halde, her olayda daha bir şaşırıyor ve devamını merak ediyorsunuz. Çok bilinen bir masalı böylesine güzel kurgulamak ve bu kadar akıcı ve ilginç dille yazmak da kolay bir iş değil. Yazarı çok tebrik ediyorum. Ve devamını da nasıl diğer hikayelerle birleştireceğini, merak ediyorum. Kısaca açıklamak gerekirse ; İlgi çekici, merak uyandırıcı bir dünya bekliyor sizi. Ara ara birilerinin saçını başını yolmak isteyebilirsiniz. Biraz hüzün, biraz aşk, biraz oradan, biraz buradan derken çok güzel bir roman çıkmış ortaya.

Yazarın biyografisi

Adı:
Marissa Meyer
Unvan:
ABD'li yazar
Doğum:
Washington, ABD, 19 Şubat 1984
Meyer , Washington Tacoma'da doğdu ve Pacific Lutheran Üniversitesi'ne girdi ve burada yaratıcı yazarlık üzerine derece aldı. Cinder'i yazmadan önce , Meyer, beş yıl boyunca bir kitap editörü olarak çalıştı ve Alicia Blade'in kalem adı altında Sailor Moon hayranı kurgu yazdı . The News- Tribune'ye verdiği röportajda, hayran kitlesinin yapımının yazılı el sanatlarını öğrenmesine yardımcı olduğunu, anlık geri bildirimini verdiğini ve ona eleştiri almanın yollarını öğrettiğini söyledi.

Meyer, o başlangıçta yazmak için ilham kaynağı oldu belirten kül 2008'de katıldıktan sonra Ulusal Roman Yazma Ay o fütüristik bir sürümü odaklanan bir hikaye yazdı yarışmasında Çizmeli Kedi . Ayın Günlükleri , Cinderella , Küçük Kırmızı Başlıklı Kız , Rapunzel ve Kar Beyazılığının hikayelerine dayanan dört kitap dizisidir (tetraloji). İlk kitap olan Cinder , New York Times'ın en çok satan kitabıydı.

Meyer, 2013'te Alice Harikalar diyarı olan Queen of Hearts'un yer aldığı genç bir yetişkin seriyle Feiwel & Friends'den iki kitaplık bir anlaşma imzaladı . İlk kitap olan Heartless , 2016 sonbaharında bir yayın için hazırlandı . Tek başına bir roman. Yayıncılar Haftalık sonradan bir süper kahraman serisi yazacağını açıkladı.

Yazar istatistikleri

  • 394 okur beğendi.
  • 13,1bin okur okudu.
  • 248 okur okuyor.
  • 4.915 okur okuyacak.
  • 175 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları