Cress The Lunar Chronicles Serisi 3

9,1/10  (163 Oy) · 
305 okunma  · 
121 beğeni  · 
1.903 gösterim
Daha ufacık bir kız çocuğuyken, cadı onu ne kapısı ne de merdiveni olan bir uzay uydusuna hapsetti.
Gelecekte bile,
KULEYE HAPSEDİLEN GENÇ KIZLAR VAR...

Cress, Cinder'ı Kraliçe Levana'nın hain planlarından haberdar etmek için her şeyi göze almıştı. Ancak ufak bir sorunu vardı. Çocukluğundan beri, hapsedildiği bir uyduda yaşıyordu ve ona eşlik eden tek şey internet bağlantılı ekranlardı. Elinde yalnızca bu ekranlar olunca, Cress'in de efsanevi bir hackera dönüşmesi kaçınılmazdı.
Bütün Dünya; Cinder, Kaptan Thorne, Scarlet ve Wolf'un peşindeydi. Onlar ise Levana'nın planlarını altüst etmek için Cress'i esir tutulduğu uydudan kurtarmaya ant içmişti. Ancak bir şeyler ters gitti ve ekip üyeleri uzayın ortasında birbirlerini kaybetti. Kraliçe Levana ise hiçbir şeyin İmparator Kai ile düğününü engellemesine izin vermemeye, dolayısıyla Cinder'ın peşini bırakmamaya kararlıydı.

Cress, Scarlet ve Cinder, Dünya'yı kurtarmaya gönüllü olmamıştı.
Yine de Dünya'nın tek umudu Cress, Scarlet ve Cinder'dı.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2015
 • Sayfa Sayısı:
  560
 • ISBN:
  9786051426556
 • Orijinal Adı:
  Cress
 • Çeviri:
  Beril Tüccarbaşıoğlu Uğur
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
14 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Cress,Cinder ve Scarlet'ın ardından okuduğum üçüncü Marissa Meyer romanı oldu.Cinder,külkedisi öyküsünü bilim-kurguyla harmanlayarak çok akıcı bir roman sunmuştu bize.Scarlet ise kırmızı başlıklı kız öyküsüyle onu aratmayacak bir devam kitabıydı.Cress ise bize Rapunzel'in fantazi ve bilim-kurgu katılmış modern versiyonunu aktarıyor.Yine ve yine çok akıcı,bir solukta okutan,ana karaktere aşık eden,baskısı da harika olan bir kitap.Macera ve heyecan denizinde kayboldum diyebilirim,bu sürükleyici seriyi favorilerime ekledim bile.Cress,seride en sevdiğim kitap konumunda şu anda.Özellikle Cress'in naifliğine ve tatlılığina ve Kaptan karakterinin mükemmelliğine bayıldım.Bu seriye er ya da geç başlayın.Benim gibi geç başlasanız bile başlayın.Kesinlikle pişman olmayacaksınız.Serinin yan kitabı olan Levana'yı da heyecanla okumayı bekliyorum.