Giriş Yap

Melissa de la Cruz

Yazar
Editör
6.6
47 Kişi
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Filipinler, 7 Eylül 1971
Yaşamı
Hayatının ilk yıllarını Filipinler, Manila'da geçirmiş olan Melissa de la Cruz ailesi kendisi 12 yaşında iken amerikaya göç etmiştir.

İncelemeler

Tümünü Gör
284 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Yeni Nesil - Kayıp Ada
Kayıp Ada || #kitapyorumu - 10/8 - "...Hayatlarımız hakkında hiç söz hakkımız yok. Bir başkasının yazdığı peri masalını yaşıyoruz." - | Selamlar, ben geldim! Nasılsınız? Bugün çok tatlı bir hikaye ile geldim. Bu kitap, benim favori filmimin kitabı olduğu için ayriyeten daha özel benim için. | Konusu, bildiğimiz tüm iyi Disney masal kahramanları birleşip bir krallık kuruyorlar ve Disney kötülerinin hepsini kayıp Adaya hapsediyor. Yıllar sonra kötülerin ve iyilerin çocuklarının hikayesini, onların yaşamlarını görüyoruz. Bir nevi tüm Disney masallarının devamını okuyoruz. | Öncelikle kitap bazı yerlerde tempoyu düşürsede, genel olarak heyecanla ilerleyen akıcı bir kitaptı. İyilerin ve kötülerin yaşamları çok güzel anlatılmıştı. | Karakterlere gelecek olursam, favori karakterim Evie ve Carlos. Mal karakterini de ayrı sevdim, annesinin gözüne girmek için yaptıkları çok üzücüydü. Jay karakterini pek sevemesem de, hep Mal'in yanında durmasını çok sevdim. Carlos zaten başlı başına harika bir karakterdi, her şeyiyle mükemmeldi. Evie ise maviye olan düşkünlüğünden sevdim biraz da ama bence yine de tatlı bir karakterdi. | Disney masallarını seven, devamını merak eden herkese hem film serisini hem de kitabı öneririm.
Reklam
368 syf.
·
4/10 puan
Arka kapak çok vaat dolu ama içerik boş. Çok fazla karakter işin içinde, 7 bölüm okuyorsunuz 7 si de başka bir karakter. Karakterler, dünya çok müsait ama kurgu ve olay akışı harcamış her şeyi. Yazılabilecek o kadar olay vardı ki… Sürekli bir onu bir bunu okumaktan aşk-meşk- balo muhabbetlerinden gına geldi, elde kara büyücü bir prens var, söz konusu pandoranın kutusu var, alternatif tarih var ve ortaya çıkan şey bu kurgu mu cidden? Yazar büyük bir katliam yapmış, böyle bir potansiyele acımadan, uğraşmamayı seçip kolaya kaçarak harcamış. Tüm entrikalar aşk çevresinde gelişiyor. Saçmalık! Kaç çift varsa hepsinin ilişkisini ufacık kitapta her açıdan okuduk. Ne gerek vardı? Bize ne? Bize arka kapakta vaat edilen bu mu? O olay zaten iki sahnede anca var ve o kadar oldu bittiye geliyor ki… Üfff. Doğru düzgün bir kurgu yazıp Marie ve Anwlyn adı her neyse onun etrafında çevirmek çok mu zordu? O karakterden bu karaktere atlamaktan düzgün bir şeye odaklanamadım zaten. Sonlara gelince de atlaya atlaya bitirdim. Her şey çok hızlı oldu, aynı zamanda çok alakasız bir işleyiş vardı. Bu yıl okuduğum en kötü kitaptı. Yerden yere vurduğum Made serisi kitapları bile bundan daha iyi en azından vaat ettiği psikopatlığı veriyor. Bu ne veriyor onu da anlamadım.
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42