Robin Sharma

Robin SharmaFerrari'sini Satan Bilge yazarı
Yazar
7.9/10
4.931 Kişi
24,8bin
Okunma
957
Beğeni
35,8bin
Gösterim

Robin Sharma Kimdir?

1965 yılında dünyaya gelen Sharma, Indialıdır. Annesi ve babası India bölgesinin yerlilerindendir. Yazar Kanada'nın doğu kıyısında büyümüş ve Nova Scotia'nın başkenti Halifax'da bulunan Dalhousie Law okulundan mezun olmuştur. Yazar hukuk eğitimi almıştır. Liderlik, performans ve kişisel gelişim konularında dünyadaki en önemli uzmanlardan biridir ve eserleri kırk dört ülkede yayınlanmıştır. Yazar, başkanlık, yöneticilik ve eğitim hizmetleri veren "Sharma Uluslararası Liderlik" şirketinin yöneticisidir. Grubuyla beraber 10 yıldır uluslararası olarak büyük firmalara bu alanda hizmet vermektedir. Ayrıca okuyucuları arasında ünlü sanatçılar, kraliyet aileleri, spor ve pop yıldızları bulunmaktadır.
Unvan:
Hint Hukukçu, Yazar
Doğum:
Port Hawkesbury, Kanada, Ocak 1965

Okurlar

957 okur beğendi.
24,8bin okur okudu.
555 okur okuyor.
7,3bin okur okuyacak.
844 okur yarım bıraktı.

Robin Sharma Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Umudun olduğu yerde mucizeler çiçek açar.
Umut gibi bir ilaç yoktur, yarının daha iyi olmasını beklemek kadar büyük bir teşvik, daha güçlü bir iksir yoktur.
Eğer sen hayatı kontrolün altına almazsan hayat seni kontrolü altına alır.
Mucizeler Vaaarr!!!
"Herkesin içinde uyuyan bir dev vardır O dev uyanınca,mucizeler başlar."
Hata yapmanın yanlış bir tarafı yoktur. Hatalar yaşamın bir parçasıdır ve gelişme için gereklidir.

Robin Sharma İletileri

Tümünü gör
🌿Merhabalar🌿 #188501228 E-KİTAPLAR Telegram E-kitaplar t.me/Pdf100000kitapa... Sayfama gelip bu iletiyi okuyorsan, bence kitap önererek yorumunu da ekleyebilirsin, şimdiden teşekkürler 🙏🙏 Her öneri birbirinden değerli benim için🥰 Değerli
“ Yarını iyileştirmenin tek yolu, bugün neyi yanlış yaptığını bilmektir.”
Robin Sharma
Robin Sharma
" Sıradan insanların büyük televizyonları, sıradışı insanların büyük kütüphaneleri vardır. "
Robin Sharma
Robin Sharma

Robin Sharma Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
248 syf.
1/10 puan verdi
Yazmak İçin Yazmak ve Yazar Olmak İçin Yazmak
Kitap yazılmak için yazılmış resmen. Kişisel gelişim kitabı olarak kabul etmem. Verdiği tavsiyeleri o kadar kasılarak vermiş ki, resmen kitap güzel olsun diye çırpınmış. O çırpınışları hangi kitapta hissetsem kitabı bırakırım. Kitabın bir dere gibi kendiliğinden akması lazım, insan eliyle bir dere akar mı? Kişisel gelişim kitabı tavsiyesi isteyen bir dostuma adını söylemeyeceğim bir kitap. Üstelik ikincisi de çıkmış, garip.
Mükemmellik Rehberi
Mükemmellik RehberiRobin Sharma · Pegasus Yayınları · 2014234 okunma
192 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Bu kitabı okumak için çok geç kaldığımı düşündüm kitap bittikten sonra hayata daha farklı bir gözle bakmamı sağladı günlük bazda düşe kalka yol aldığımız bu yorucu yaşantımızın küçücük değişikliklerle ne kadar çok değişecebileceğini gösterdi evet biz kitap okurlar mutlaka bir kaç saatimizi kitap okumaya ayırıyoruz bu doğru peki başka neler yapıyoruz kendimiz için ya ailemiz için peki ya çocuklarımızı nasıl yetiştiriyoruz ? hele yaşadığımız bu yüzyılda ellerine tablet yada telefon vererek aslında onları nasıl zehirliyoruz ? sadece onlar mı elimizden düşürmediğimiz telefonlar sosyal medya zamanımızı nasılda köreltiyoruz yazmayı not tutmayı kendimizi raporlamayı denediniz mi ? yorucu iş kosturmacalarından sonra kendimize zaman ayırıyor hedefler koyuyor muyuz ? bakmayın öyle büyük hedeflerden bahsetmiyorum mesela toprağa çıplak basıp kendinizi dinleyin sinemaya gidin bir çiçek yetiştirin zaman kısa mutlu olmak için kendinize de zaman ayırın hayatı anlamdırmak adına okunması gereken bir kitap ...
Aile Bilgeliği
Aile BilgeliğiRobin Sharma · Goa Basım Yayım · 2008542 okunma
200 syf.
·
Puan vermedi
·
9 günde okudu
Bu doğum günümde aldığım en kıymetli hediyeydi bu kitap...bu kitapla tanışmama vesile olan arkadaşım Aziz'e sevgilerimi sunuyorum. Ve yine doğru zamandı. Hayatımda bazı kitaplarla ve bazı insanlarla ilgili bu hisse kapılırım. Bazı insanlar hayatıma dokunur, öğreteceklerini öğretir, tıpkı kitaptaki bilge gibi görevini tamamlayıp giderler...kitaplarsa doğru zamanda benim elimden tutar anda ne yapmam gerektiğini hatırlatırlar. İşte bu kitap tamda o kitaplardan. Hayatı ve anı yaşamayı kaçıran, basit şeyler için en kıymetli hazine olan zamanı gereksizce çarçur eden, çarkın dişlisi olduğunun farkında bile olmadan tükenen insanları kendine getirmek için yazılmış ve okunduğunda amacına ulaşan bir kitap. Başarılı ve ünlü bir Avukat olan Julian'in duruşma salonunda geçirdiği kalp krizinden sonra hayatıyla ilgili seçimlerini sorgulamasını,kendini yeniden bulmak adına yaptığı yolculuğu ve bu yolculukta aşmış ruhların rehberliğinde edindiği kadim bilgileri ve deneyimleri bize aktarıyor. Tıpkı bizim yürüdüğümüz yolu binlerce yıldır yürümüş insanların bizi evimize, yani kendimize ulaştırmak için bıraktıkları ekmek kırıntıları gibi... Hayatta bize verilen ikinci şansları daha fazla kaçırma lüksümüz yok. "evren cesur olanın yanındadır" diyor kitap... Ve keseme attığım son alıntı şu sevgili okur "bir ağacın tohumunu ekmek için en iyi zaman kırk yıl öncesi, en iyi ikinci zamansa bugündür" bugün geriye kalan yaşamımızın ilk günü...Anda ve farkında olmak dileğiyle... Keyifli okumalar.
Ferrari'sini Satan Bilge
Ferrari'sini Satan BilgeRobin Sharma · Goa Basım Yayın · 200519,2bin okunma