Sen Ölünce Kim Ağlar?

8,2/10  (50 Oy) · 
195 okunma  · 
44 beğeni  · 
2.237 gösterim
Hayatınızı tekrar yaşama şansınız olsaydı ne yapardınız?

Çocukluk yıllarımda babam, bana asla unutmayacağım bir şey söylemişti: "Evlat, doğduğunda tüm dünya gülümserken sen ağlıyordun. Öyle bir yaşam sür ki öldüğünde tüm dünya ağlıyorken, senin yüzünde gülümseme olsun." Hayatın gerçekte ne olduğunu unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz. Bir insanı rahatlıkla Ay`a gönderebiliyoruz ama caddenin karşısına geçip komşumuzla buluşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Dünyanın diğer tarafındaki bir hedefi bir füzeyle hatasız bir biçimde vurabiliyoruz ama çocuklarımızla kütüphaneye gitmek için zaman ayırma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. İnsanlığımızla bağlarımızı yitirdik. Amaçlarımızı kaybettik. En önemli değerlerimizi göz ardı ettik.

Ölüm döşeğinde George Bernard Shaw`a, "Hayatınızı tekrar yaşama şansınız olsaydı ne yapardınız?" diye sorulmuş. Bernard Shaw kısa bir süre düşünmüş ve iç çekerek cevap vermiş. "Aslında olabilecekken hiç olamadığım kişi olmak isterdim." Aynı şeyin sizin de başınıza gelmemesi için bu kitabı yazdım.

Bu nedenle, size içtenlikle soruyorum, siz ölünce kim ağlayacak? Bu gezegende dolaşma ayrıcalığına hâlâ sahipken, kaç yaşamı etkileme fırsatınız olacak? Yaşamınızın sizden sonraki nesiller üzerinde ne gibi etkileri olacak? Son nefesinizin ardından bırakacağınız miras ne olacak?
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2011
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786054456727
 • Orijinal Adı:
  Who Will Cry When You Die?
 • Çeviri:
  Filiz Gülerkaya
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Gençlik yıllarımda, babam bana asla unutmayacağım bir şey söylemişti: "Oğlum, doğduğunda bütün dünya sevinirken senağlıyordun. Öyle bir yaşam sür ki, öldüğünde sen sevinirken bütün dünya ağlasın." Hayatın anlamını unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz.

Hüseyin Barış Sağlam 
02 Şub 2017 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Daha iyi bir yaşam için ne yapsam acaba diye düşündüğümüz olmuştur. Fakat zaman ayırıp kafamızda netleştirememişizdir. En iyisi bu konularla ilgili Robin Sharma'nın günümüzü aydınlatacak kitabını okumak. Başlıklar halinde ne yapabiliriz nasıl değerimizi arttırabiliriz onu sunuyor.

hatice avvuran 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

kişisel gelişim kitaplarının roman gibi okunup bitirilmesi hayatınıza birşey katmıyor. ama bu kitap benimbaş ucu kitaplarımdan biri olacak. önümü göremediğimde mükemmel tavsiyeler alacağım kitap şeklinde bir dost gibi.

Cemre Kara 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Beni bu kadar cok duygulandiran nadir kitaplardan iki kez okudum her yasta ayri bir zevk basucu kitaplarimdandir ferrasini satan bilge den daha cok zevk verdi

mazlum yıldırım 
12 Nis 2017 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hayata dair güzel tespit, yöntem ve topladığı, iyi hissettiren, sözlerle ortaya güzel bir kitap çıkarmış.
"Belkide bütün eğitimlerin en değerli sonucu kişinin yapmak zorunluluğu olanları, istese de istemese de yapılması gereken zamanda yapabilme yeteneğine erişmesidir." (Thomas Henry Huxley).
"Başarının, kişinin hayatta ulaştığı yerle değil, başarmaya çalışırken üstesinden geldiği engellerle ölçüldüğünü öğrendim."(Booker T. Washington).

CacavS 
08 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kişisel gelişim konusunda insanın kendine değer katmak amacıyla kullanabileceği tarz ve yöntemleri akıcı bir dille okuyucuya ileten rahat bir eser. Son derece uygulanabilir tavsiyelerin yer aldığı bu kitap okunması için harcanan zamana değecek nitelikte. Kitap elime geçtikten sonra uzun süre "Sen Ölünce Kim Ağlar - Ninja KaplumbAğlar" çağrışımı nedeniyle uzak durmuştum ama sonradan özellikle iş yerimde masaüstü referans kitabım oldu.

Volkan Eken 
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Müthiş bir kitap insan kendinden veya kendinde eksik olan birçok şey bulup organik bir bağ kuruyor kitapla. Bence Ferfarisini Satan Bilge ' den daha iyi.

Kitaptan 44 Alıntı

Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Olabileceğim, ama asla olmadığım kişi olmak isterdim,"

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 12 - GOA Yayınları)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 12 - GOA Yayınları)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
15 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatınıza giren herkesin öğretecek bir dersi, anlatacak bir hikâyesi vardır.

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 14 - GOA Yayınları)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 14 - GOA Yayınları)
Asiye-Melikşah 
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Başarının kişinin hayatta ulaştığı yerle değil,başarmaya çalışırken üstesinden geldiği engellerle ölçüldüğünü öğrendim.(Booker T Washington)

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 24)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 24)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Öyle bir yaşam sür ki, öldüğünde sen sevinirken bütün dünya ağlasın."

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 11 - GOA Yayınları)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 11 - GOA Yayınları)
Asiye-Melikşah 
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hayatın anlamını unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz.

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 11)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 11)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
15 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Önce biz alışkanlıklarımızı oluştururuz, sonra alışkanlıklarımız bizi oluşturur."

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 113 - GOA Yayınları)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 113 - GOA Yayınları)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Erken kalkmak kendinize vereceğiniz bir hediyedir.

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 47 - GOA Yayınları)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 47 - GOA Yayınları)
Ayfer Kadife (AYIŞIĞI) 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Gayret olmadan asla büyük şeyler elde edilemez."

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 60 - GOA Yayınları)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 60 - GOA Yayınları)
Asiye-Melikşah 
15 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Günlük tutun...Unutmayın eğer yaşamınız üzerinde düşünülmeye değerse,yazılmaya da değer demektir.

Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 20)Sen Ölünce Kim Ağlar?, Robin Sharma (Sayfa 20)
5 /