Sarah Jio

Sarah Jio

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.4
27bin Kişi
okuyor-dolu
120bin
Okunma
v3_begen_dolu
5,4bin
Beğeni
goz
118bin
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Amerikalı Gazeteci ve Yazar
Doğum
Poulsbo, Washington, 18 Şubat 1978
Yaşamı
Sarah Jio, 18 Şubat 1978 yılında doğdu. Amerikalı yazar, çocukluğunu Washington’da geçirdi. Ardından Western Washington Üniversitesi’ne girdi ve İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Sarah Jio, Glamour dergisinin baş yazarlarından biridir. Yazarın birçok dergide ve gazetede yüzlerce makalesi yayımlanmıştır. Gazetecilik bölümü mezunu olan Sarah Jio’nun gazetelerde ve dergilerde yayımladığı makalelerin konuları; yemek, beslenme, sağlık, eğlence, seyahat, kilo verme, alış-veriş, psikoloji, bebek ve çocuk bakımı üzerinedir. Sarah Jio’nun ilk romanı Mart Menekşeleri, 2011 yılının Nisan ayında yayımlandı ve büyük başarı elde etti. Kısa zamanda Türkçe de dahil birçok dile çevrilen kitap, 2011 yılında Library Journal’ın “Yılın En İyi Kitabı” ödülüne sahip oldu. Kitap yazarlığı konusunda uluslararası başarıyı yakalayan Sarah Jio’nun diğer eserleri Böğürtlen Kışı, Son Kamelya, Yeşil Deniz Kabuğu, Agapi, Yağmur Sonrası ve 2016 yılında yayımlanan Kelebek Adası adlı kitaplardır.
kamera
Böğürtlen Kışı
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Mart Menekşeleri
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Yağmur Sonrası
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Son Kamelya
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Yeşil Deniz Kabuğu
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Kelebek Adası
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
Daha Fazla
360 syf.
beğeni ve rt pls
Böğürtlen kışı.. ▪︎Açıkçası nerden başlasam bilemiyorum. Öncelikle her yerde duyduğum bir kitaptı. Sadece kitabı değil yazarı da çok duydum.▪︎ ¤ Yazarın okuduğum ilk kitabıydı böğürtlen kışı. ¤ □ Ağlayarak bitirdiğim nadir kitaplardan biri. ve bitirince iyi ki dedim gerçek değil kurgu. Eğer gerçek olsaydı dayanamazdım. □ ■Diğer yandan bu kitabı okumadan önce benim için en iyi roman "simyacı"ydı. Ancak okuduktan sonra uzun zamandır değişeceğini düşünmediğim sıralama değişti.1.lik artık Böğürtlen kışında.■ 《Yazara ne kadar teşekkür etsem azdır bu romanı yazdığı için. Öylesine mükemmel ve naif yazılmış ki eğer vaktim olsa 2 günde değil tek günde bitirirdim. 》 ~Bilmiyorum belki de roman kahramanı Vera'yı çok sevdiğim bir arkadaşıma benzettiğim için bu kadar çok sevdim ama hayır kitap her yönüyle harika olduğu için gönlüme taht kurdu.~ ``Kitabın arka kapağında "Bu öyküyü yüreklerinizden kolay kolay silip atamayacaksınız" yazıyordu. Okumadan önce bu yazı çok saçma gelmişti. Ve beni okumaya teşvik etmişti. Şuan kitabı okuyup bitirince anlıyorum. Gerçekten silip atılabilecek bir kitap değil aksine her hatırlayışta yürekleri cız ettirecek bir kitap.`` ◇ Annelik... anne olmak... bunları anlamayacak kadar küçük yaştayım ya da öyle olduğumu sanıyordum. Ben kitapla birlikte anneliği tattım sanki, sanki iki günlüğüne anne oldum. Sanki fedakarlık ettim oğlum için. Sanki yavrumu kaybettim. Velhasıl kitabı yaşadım. ◇ ^^SPOİLER VAKTİ^^ •Bir anne... adı Vera... 1933 yılında oğlunu -3 yaşındaki danielini- geceleri çalışmak için evlerinde yalnız bırakıyor. Buna mecbur çünkü hem oğlunun karnını doyurmak zorunda hem de onu emanet edecek kimsesi yok. Kısaca çaresiz... yine bir fırtınalı mayıs gecesinde oğlunu evde bırakır. Ancak sabah geldiğinde beşikte oğlu daniel'i bulamaz. Aradan 80 yıl geçer. aynı yer -seattle- yine mayıs ayında karlar altında fırtına içerisindedir. bilinen bir gazetede çalışan Claire bu garip ve soru işaretleriyle dolu olayı haber yapacaktır. Evlat acısını tatmış olan Claire bakalım bu olayı çözebilecek midir?• •Vera'nın mektubunu şuraya bırakayım ; ) #134485663 °Merak ediyorsanız mutlaka ama mutlaka bu eşsiz güzellikteki kitabı okuyun!° ××Hayatımda belki de ilk defa bir kitaba "inci gibi" diyorum. Çok değerli ve tarifsiz güzellikte.×× #Alın ve okuyun. `..Saygılarımla..` :')
kamera
Böğürtlen Kışı
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.7/10 · 31,5bin okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
352 syf.
·
13 günde
·
9/10 puan
Seni zaman duruncaya dek seveceğim...
Bir varmış bir yokmuş, hala içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış... Benim için huzurlu betimlemelerin ustası, romantik yazarlar arasında kuşkusuz favorim olan sevgili Sarah Jio için övgü yağmurunu içeren Elveda Haziran incelemesine hoş geldiniz. Tabii ki de bu kitabı okumak için Haziranı bekledim, başka türlüsü mümkün değildi :) Kitabımız, New York'ta güçlü ve başarılı bir bankacı olan June Andersen'ın trajik bir haber alması sonucu, çocukluğunu geçirdiği Seattle'daki Mavi Kuş kitabevine geri dönüp geçmişinin kapılarını aralaması ve hayatına dair önemli sırları açıklığa kavuşturması üzerine kurulu tam da onun kaleminin yazabileceği tarzda bir içerikten oluşuyor. Sarah Jio'nun, kitaba da karakter olarak yansıttığı yazar Margaret Wise Brown'ın İyi Geceler Aydede isimli kitabından ilham alarak yazdığı bu eser aynı zamanda June Andersen'ın kardeşlik ve aile bağlarına, Seattle'a döndüğünde geçmişinden kurtulma çabası ile kendine açtığı yeni sayfasından özel hayatına dair izler de taşıyarak kalbinize dokunuyor. "Korkarım ki kalbini çoktan ele geçirmiş. Ama sana yalvarırım, kalbini sıkı tut. Öğrendim ki bir adam kalbini çaldığında, onu geri almak çok zor olabiliyor..." diyerek Sarah Jio da bu noktaya değiniyor. Hayat hepimizin karşısına durmadan farklı zorluklar çıkarırken biraz olsun bize bulunduğumuz konumu unutturup yorgunluğumuzu hafifleten ve daima mutlu son ile biten Sarah Jio'nun değerli kitapları benim için her zaman baş köşe ve bu dünyadan bir kaçış aracı olacaktır. "Hepimize tek bir hayat verildi. Bizim görevimiz onu faydalı, güzel ve doyurucu kılmak. Istırap çekeceğimiz, nefret edeceğimiz şeyleri yapmanın bir anlamı yok. Sonunda bize tahammülümüz için ödül falan verilmeyecek. Geride sadece harcanmış bir hayat kalacak..." Keyifli okumalar...
kamera
Elveda Haziran
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.4/10 · 7,5bin okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
335 syf.
·
10 günde
·
Puan vermedi
Bu kitap benim buradaki ilk inceleme kitabım olacak umarım sizlere en iyi şekilde kitabı aktarmayı başarabilirim... Olay 1940 li yıllarda Hitler in yani Almanya nin Faransa' yi işgali zamanında Paris ' te geçiyor daha doğrusu Celine' inki. Celine, eşini trafik kazasında kaybetmiş küçük kızıyla ( Cosi) ve babasıyla bir çiçekçi dükkanı işleten genç bir anne. Kendisi Fransız fakat babası yarı Yahudi..Sonra bir şekilde ne kadar kaçmayı denesede Alman askerler bunları yakalıyor babasını esir kampına gönderiyorlar kendiside aylarca üst rütbeli bir Alman subayın evinde tecavüz ve işkencelere maruz kalıyor. Kızınıda bir şekilde yatağın altındaki küçük mahzende gizlice saklamayı başarıyor. Caroline ise bir Amerikalı bir anne, eşi Victor Fransız usta şef (aşçı). Amerika da mutlu mesut yaşarlarken kızları Alma havuzda boğuluyor ve hayatını kaybediyor. Bu olay üzerine Caroline, kızının ölümünden eşini sorumlu tutuyor tartışıyorlar ve sonrasında boşanıyorlar. Caroline eşini bırakıp Paris e geliyor burda yaşamaya başlıyor. Fakat bir sure sonra bisiklet kazası sonucu Caroline geçici hafıza kaybı yaşıyor. Victor ise eşini çok seviyor ve Caroline' in ardından Paris e geliyor ve bir şekilde hayatına dahil oluyor ama hafızasını kaybeden Caroline bunu ilk başta anlayamıyor. Ve Victor sevecenliği ve ilgisiyle eşinin sevgisini tekrar kazanıyor..Bu arada yavaş yavaş Caroline' in hafızası iyileşmeye başlıyor. Caroline in Paris'te yaşadığı daire, Celine 'in kızıyla esir tutulduğu ev olduğu anlaşılıyor, bazı olaylar örgüsü sonucunda... Caroline, Celine in hikayesi ni öğreniyor çok düşünüyor ve Victor' u sevdiğini anlıyor tekrar evleniyorlar. Kalemi güçlü bir yazar Sarah Jio bir eserini daha okudum ( Sahildeki Kulube) o kitapta çok iyiydi, bu kitabında da beni şaşırtmadı dili akıcı , sürükleyici ve hikaye örgüsü etkileyiciydi.Ben keyifle okudum okumak isteyenlerede tavsiye ediyorum.
kamera
Paris'ten Çiçeklerle
kamera
Sarah Jio
ucnokta_yatay-1
yildiz
8.6/10 · 2.961 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;