·
Okunma
·
Beğeni
·
55,3bin
Gösterim
Adı:
Yağmur Sonrası
Baskı tarihi:
Nisan 2013
Sayfa sayısı:
347
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759996741
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Bungalow
Çeviri:
Duygu Parsadan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Baskılar:
Yağmur Sonrası
Sahildeki Kulübe
2. Dünya Savaşı'nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet...

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası'ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, 2 Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası'nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk... Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green'e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgarlarıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek mi?

Ya siz, araya zaman, mekan, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?

Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.
(Arka Kapak)
344 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Git, dedim içimden. Lütfen git. Beni anılarımla baş başa bırak.

İsmine aldanıp yeni bir kitap sanarak almış olduğum bir kitap, aslında Yağmur Sonrası kitabının yeni basımıymış. Ama romanı bu basımdan okumak benim daha çok hoşuma gitti. Şimdi biraz kitaptan bahsedecek olursak ben çok sevdim. Sarah Jio mükemmelliği yine ve yine kendini hissettirmiş. Çok güzel, çok naif bir aşk hikayesi okudum. Ana karakterimiz bir hemşire. Olayın savaş zamanlarında geçiyor olması bir yana Bora Bora'da geçiyor olması da ayrı bir renk katmış kitaba bence. Anne çok sevdiği arkadaşı Kitty'nin gönüllü olarak Güney Pasifiğe savaşta hemşirelik için gittiğini öğrenir. Duygusal olarak ne aradığını bilmeyen kızımız da böyle bir maceraya ihtiyacı olduğunu düşünerek arkadaşıyla beraber gidiyor tabii. Genelde bir şimdiki zaman bir geçmiş zaman şeklinde ilerleyen hikayeleri ile tanıyoruz Sarah Jio'yu. Ama bu kitabında sadece başında ve sonunda şimdiki zamandan anlatım yapıyor. Bu beni çok mutlu etti çünkü Anne ve Westry'nin aşkını daha çok okuma ve yaşama fırsatı buldum.
Westry' in Anne'e 25 sene boyunca belki gelir umuduyla yazdığı mektupları okurken öyle duygulandım ki... Keşke herkes böyle saf, temiz sevebilse. Özellikle son zamanlarda yaşananlar, kadınlara yaşatılanlar "Böyle sevdalar sadece masallarda olur." ifadesinin ne kadar doğru olduğunun da ispatı maalesef. Kurgu, anlatım ve dil olarak severek okuyacağınız bir kitap. Romantik kitapları sevenler için tavsiye ediyorum.
347 syf.
·7 günde·10/10 puan
İlk önce "Mart Menekşeleri" adlı kitabıyla gönlüme taht kuran yazar, şimdi de "Yağmur Sonrası" ile tutkunun zaman tanımadığını, gerçek aşkın neler yaşarsan yaşa hep seninle olacağını sımsıcak bir dille bize anlatıyor. Bir tarafta II. Dünya Savaşı, bir tarafta korkunç bir cinayet, diğer bir tarafta ise romantik bir yasak aşk... Okurken zaman zaman gözyaşlarımı tutamadığımı da belirtmek istiyorum. Kitap sanki sizi o ana götürüyor. Romantik aşk sevenlerin mutlaka okuması gerekenler listesinde yer almalı. İyi okumalar
347 syf.
·5 günde·10/10 puan
Bir çok kitap okudum ama şimdiye kadar hiçbir kitaptan bu kadar etkilenmedim.okuduğum en güzel kitap diyebilirim içinde; aşk,arkadaşlık,dostluk,ihanet ve daha birçok duygu seli bulunmaktadır.hiç olmasını beklemediğim şeyler karşısında fazlasıyla etkilendim.okunmasını kesinlikle tavsiye ederim,özelliklede aşk roman severleri göreyim sizi...
347 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10 puan
2.dünya savaşı yıllarında, pasifiklerde bir ada olan Bora Bora'da yaşanan; kalbinize dokunacak, hüzünlenerek ve duygulanarak okuyacağınız bir aşk hikayesi.

Sarah Jıo yalın ve akıcı diliyle size aşkın gücünü yaşatacak...

İyi okumalar
347 syf.
·13 günde·Puan vermedi
Bu aralar beni sürükleyen bir romana ihtiyacım vardı kitap üzerinde hiç bir yoruma bakmadan okumaya başladım.Bazen yorumlar incelemeler kitap üzerinde ön yargılı olmamıza sebep oluyor.Başlarda klasik gibi gelse de sonlarda o kadar heyecanla okumaya başladım ki sayfaları son surat okuyup neler olduğunu anlamaya çalıştım ve okuması kolay akıcı,aşk ve acı dolu bir kitap.Sonunun güzel bitişi kitaba tam not vermemi sağladı .Aşk romanı sevenler okumalı.
344 syf.
·Puan vermedi
Sarah Jio ile tanışma kitabım oldu. Yazarın dilini oldukça akıcı buldum. Okurken yaşadığım anlar oldu. Sonu ise hiç beklemediğim şekilde bitti. Bitirdiğimde bir süre gözlerimi kapayıp düşündüm. Kitapta aşk, arkadaşlık, ihanet ve daha bir sürü duyguyu barındırıyor. Aşk hikayesi seven herkese tavsiye edebileceğim bir kitaptı.
344 syf.
·4 günde·7/10 puan
Kitap d&r da dikkatimi çekti aslında. 1000k puanına baktım; 8,6. Okunur mu okunur puan iyiymiş dedim. Okunur mu? okundu i!:)
Bir kitaba kötü demek haddimiz değil açıkçası ama 8,6 alacak puanı da haketmiyor. Yazarın daha önce de 2 kitabını okumuştum ki onlar buna göre çok daha iyiydi. Bir hanımın günlük hayatını anlatır gibi anlatmış; “sabah kalktım, yüzümü yıkadım, kahvaltı hazırladık, tv ye göz attım, kapı kolunu tuttum aşağı indirdim açıldı,....vs vs :)” Bu basit anlatım dilini seven olur mu? Var ki bu puanı almış! Tabiki emeğe saygılıyız.
Konuya gelirsek; ikinci dünya savaşı yıllarında bir savaş hemşiresi ile askerin Bora Bora adalarındaki kulübede geçen hikayesi anlatılmış :)
Güzel günler!!!
347 syf.
·2 günde·6/10 puan
Olacakları bilseydik , yine de gider miydik ?

Eveet , adını sıklıkla duyduğum Sarah jio ile sonunda tanışmış bulunmaktayım . En popüler kitabı olan "Böğürtlen Kışı"na başlamayıp buna başlamamın sebebi konusunun bana daha ilgi çekici gelmesiydi. Konusunu söylemeyeceğim , kitabın arkasında tüm kitabı özetlemişler zaten. Konusu bana nedense çok tanıdık geldi , bazi filmleri özellikle "Pearl Harbor" filmini bana yâd ettirdi. Kitap hoşuma gitti gibi ama biraz hayal kırıklığına uğramadım diyemem , sanırım puanı yanılttı beni. Ancak bunun haricinde gayet akıcı, çerezlik bir kitap olduğunu söylemeliyim . Aynı tür kitap okumaktan sıkılanlara , biraz macera isteyenlere önerebilirim .
347 syf.
·23 günde·Beğendi·8/10 puan
Bir yağmur gibi damla damla döküldü gözlerimize tenimizden süzülürcesine aşağıya doğru aktı gözyaşlarımız bu bir aşk acısı mıydı? Yoksa verilen kararın veyahut duyguların karışıklığı mıydı bilinmez... Derinlemesine akıcı bir dille anlatmış yazar. Her duygu geçiş sırasında gözlerin gözyaşları ile temas ettiğini teninizi nasıl yaktığına şahitlik ediyorsunuz. Yaşayanlar daha iyi anlar. Yaşamayanlar için ön bilgi veya dikkat etmesi gereken yerler var diyebilirim. Her kitap okunmalı, her kitap okunmaya paylaşmaya değerdir. Sizlere okumanız için öneririm.
347 syf.
Savaşın ortasında bir aşk hikayesi. Yaz sıcağı. Kavurucu sıcak rüzgarlar. Esrarengiz bir kulübe. Ve ilginç bir tablo. Radyodan gelen cılız bir frekans. Ve çok güzel bir ada... Birde delicesine sevmiş iki insan...
347 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10 puan
Yağmur Sonrası'na klasik bir aşk romanı olarak bakmak haksızlık olur. Temelde aşk, ihanet ve umut üzerine kurulu bir roman gibi görünen kitapta işlenen savaş olgusu konuya apayrı bir tat vermiş. Savaşın insan hayatını hangi boyutta ve ne kadar olumsuz etkilediği noktası her sayfada kendini hissettiriyor. Sarah Jio, okuru hiçbir zaman yormayan o kendine has üslubunu ve aşk, savaş, dostluk gibi nice olguyu bu kitapta harmanlayarak olayları, durumları son derece akıcı ve etkileyici bir biçimde sunmuş.

Konunun II. Dünya Savaşı yılları ve günümüz olarak iki aşamalı şekilde anlatıldığı kitapta ana karakterimiz Anne Calloway. Varlıklı bir ailenin kızı olan Anne hemşire ve savaş sırasında ülkesine yardımcı olabilmek için geride nişanlısı ve ailesini bırakarak kilometrelerce uzağa Bora Bora Adası'na gidiyor. Ada hayatının ilk gününden son gününe ve yıllar sonrasına ait olayların anlatıldığı kitap sadece tutkulu bir aşkı anlatmıyor savaşın insana neler kaybettirebileceğini de gözler önüne seriyor.
Ben ona yalnızca bir parçamı verirken, o tüm kalbini vererek bütün hayatını bana adamıştı. Benim kalbimdeyse, içinde sönmeyen bir mumun yandığı, kilitli bir oda vardı.
Yanımda olmasan da, bana dokunmasan da, hâlâ ve daima benimlesin. Bana bir kez vermiş olduğun; kalbini ve ruhunu asla bırakmayacağım. Bir daha karşılaşmasak da önemli olan tek şey bu...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yağmur Sonrası
Baskı tarihi:
Nisan 2013
Sayfa sayısı:
347
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759996741
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Bungalow
Çeviri:
Duygu Parsadan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Baskılar:
Yağmur Sonrası
Sahildeki Kulübe
2. Dünya Savaşı'nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet...

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası'ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, 2 Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası'nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk... Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green'e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgarlarıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek mi?

Ya siz, araya zaman, mekan, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?

Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.
(Arka Kapak)

Kitabı okuyanlar 12,5bin okur

  • sonsuza dek mutlu yaşadılar
  • Aslı ÇINAR
  • Rozerin Şahin
  • zülal kobak
  • seda
  • Prensin prensesiyim çünkü sevgilim var❤
  • Sıla Gizem
  • zeynep çoban
  • Merve
  • areka

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%7.3
13-17 Yaş
%17.5
18-24 Yaş
%20.9
25-34 Yaş
%20.3
35-44 Yaş
%23.5
45-54 Yaş
%8.6
55-64 Yaş
%1.3
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.4
Erkek
%6.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%37.8 (1.080)
9
%15.7 (449)
8
%15.8 (452)
7
%9.5 (272)
6
%4.6 (131)
5
%2.4 (69)
4
%1.1 (31)
3
%0.7 (20)
2
%0.2 (6)
1
%0.4 (11)

Kitabın sıralamaları