Yağmur Sonrası

8,7/10  (597 Oy) · 
1.787 okunma  · 
565 beğeni  · 
15.537 gösterim
2. Dünya Savaşı'nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet...

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası'ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, 2 Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası'nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk... Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green'e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgarlarıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek mi?

Ya siz, araya zaman, mekan, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?

Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  347
 • ISBN:
  9789759996741
 • Orijinal Adı:
  The Bungalow
 • Çeviri:
  Duygu Parsadan
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
mervebukre 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Bir çok kitap okudum ama şimdiye kadar hiçbir kitaptan bu kadar etkilenmedim.okuduğum en güzel kitap diyebilirim içinde; aşk,arkadaşlık,dostluk,ihanet ve daha birçok duygu seli bulunmaktadır.hiç olmasını beklemediğim şeyler karşısında fazlasıyla etkilendim.okunmasını kesinlikle tavsiye ederim,özelliklede aşk roman severleri göreyim sizi...

Damla Köseoğlu 
 20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yağmur Sonrası'na klasik bir aşk romanı olarak bakmak haksızlık olur. Temelde aşk, ihanet ve umut üzerine kurulu bir roman gibi görünen kitapta işlenen savaş olgusu konuya apayrı bir tat vermiş. Savaşın insan hayatını hangi boyutta ve ne kadar olumsuz etkilediği noktası her sayfada kendini hissettiriyor. Sarah Jio, okuru hiçbir zaman yormayan o kendine has üslubunu ve aşk, savaş, dostluk gibi nice olguyu bu kitapta harmanlayarak olayları, durumları son derece akıcı ve etkileyici bir biçimde sunmuş.

Konunun II. Dünya Savaşı yılları ve günümüz olarak iki aşamalı şekilde anlatıldığı kitapta ana karakterimiz Anne Calloway. Varlıklı bir ailenin kızı olan Anne hemşire ve savaş sırasında ülkesine yardımcı olabilmek için geride nişanlısı ve ailesini bırakarak kilometrelerce uzağa Bora Bora Adası'na gidiyor. Ada hayatının ilk gününden son gününe ve yıllar sonrasına ait olayların anlatıldığı kitap sadece tutkulu bir aşkı anlatmıyor savaşın insana neler kaybettirebileceğini de gözler önüne seriyor.

Hatun 
15 Nis 23:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Savaşın ortasında bir aşk hikayesi. Yaz sıcağı. Kavurucu sıcak rüzgarlar. Esrarengiz bir kulübe. Ve ilginç bir tablo. Radyodan gelen cılız bir frekans. Ve çok güzel bir ada... Birde delicesine sevmiş iki insan...

Sinem Atılgan 
 02 Tem 2015 · Beğendi · 10/10 puan

Bence sarah jio'nun diğer kitaplarına nazaran en iyisi bu idi. Tür aynı, üslup aynı, konu farklı ama hep aynı sürükleyicilik. Sadece tek bir kişiye aşık olunabileceğini ve diğerlerinin sadece teselli olduğunu çok iyi anlatıyor.

Sinan Kılıçarslan 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitapta sevginin bir üst seviyesnini kıskançlık olduğun anladım. Bir erkeğin ne kadar vefalı bir aşık olabileceğini ve bir kadının da gururna yenik düşmesini aşkta gurur olmayacağını anlıyorum.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
21 Kas 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Düşük riski ile yatmış bir arkadaşıma, aynı sorunları paylaşan bir başkası sormuştu, "sence ne okumalıyım" diye, cevap netti, "kesinlikle Sarah Jio". Olay tamamen bu. Ne anlatırsa anlatsın, konu ne olursa olsun, kitaplar size sarı sıcak hisler bırakıyor. Okurken illlaki sımsıcak sarı bir güneşin altında imiş gibi içiniz ısınıyor.Kitap bittiğinde ise, bir oh çekiyorsunuz. "İyi ki okudum" diyorsunuz.Yağmur sonrası aslında dramatik bir kitap, çoklarını da ağlatmış. Ben de bu hisleri pek uyandırmadı ama hislerim belli. "İyi ki okudum"

Sarah Jio'nun ilk okuduğum kitabı Böğürtlen Kışı olduğundan mı bilmiyorum en çok onu sevdim ben. Kitapta geçen mekanlar, olaylar da gayet akıcı anlatılmış, hatta yer yer çok sinirlendim anne'e!! Velhasıl kelam yine Jio güzel bir kitap yazmış, okumayan kaldı mı bilmiyorum ama okumak isterseniz tereddüt etmeyin derim.

Sadettin TANIK 
18 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Savaşın insanlardan neler götürebildiğini anlatan bu roman sürükleyici, duygulu ve her şeyden önce insana insan olduğunu hatırlatan bir eser. Okumayan çok şey kaybeder.

Zeynep 
 19 Nis 17:59 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sarah Jio'nun ilk okuduğum kitabı 'Böğürtlen Kışı'ydı. Kitap o kadar çok klişe ve tahmin edilebilir geldi ki, o kadar övgülerle okunan yazardan uzaklaştım. Önyargımı 1- 1.5 yılda ancak kırdım ve yazarın bu kitabını okumaya başladım. Gerçekten çokta beğendim. Diğer kitaplarını da en yakın zamanda keşfetmeyi planlıyorum.

Gizem Özağaç 
08 May 22:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek kelimeyle ölümsüz aşk. Yıllar geçse de, birbirlerinden uzak bambaşka hayatları yaşasalar da hiç yitmeyen bi aşkın hikayesi. Tutkuyla ve sadakatle dolu bi sevi.

Kitaptan 55 Alıntı

Damla Köseoğlu 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Herkesin bir hikayesi vardır.

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 108 - Arkadya Yayınları)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 108 - Arkadya Yayınları)
Aysel 
06 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır.

Yağmur Sonrası, Sarah JioYağmur Sonrası, Sarah Jio
Damla Köseoğlu 
18 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Savaş, yalanlar, ihanet, hüzün... Hepsi de dört bir yanımızda.

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 160 - Arkadya Yayınları)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 160 - Arkadya Yayınları)
Rumeysa özaçmak 
16 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Acımı dindirmek için dünyanın en ücra köşesine gitmek istiyordum.

Yağmur Sonrası, Sarah JioYağmur Sonrası, Sarah Jio
Aysel 
06 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Gerçek aşk söz konusu olduğunda hiçbir şey karmaşık değildir."

Yağmur Sonrası, Sarah JioYağmur Sonrası, Sarah Jio
Kitap ve Kahve Delisi 
 13 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Yoksul
"Yoksul ailelerin erkekleri milli bir amaç uğruna savaşmak zorundayken, ayrıcalıkli bir azınlığın anlamsız sebeplerden ötürü bir kenara sıyrılması hiç adil değildi."

Yağmur Sonrası, Sarah JioYağmur Sonrası, Sarah Jio
Rumeysa özaçmak 
16 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Orada bir savaş olduğuna inanmak çok zor. Dünyanın bu köşesi, yok edilemeyecek kadar güzel.

Yağmur Sonrası, Sarah JioYağmur Sonrası, Sarah Jio
Burhan SIRTBAŞI 
01 May 20:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Müziğin gücüne karşı hiçbirimiz duyarsız kalamıyorduk.

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 156 - Arkadya)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 156 - Arkadya)
Melis Esim 
07 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Fotoğraf
Westry aniden bir adım geriledi. "Kendine bir bak," dedi. "Rüya gibisin. Fotoğrafını çekeceğim." Sırt çantasından bir fotoğraf makinesi çıkardı ve duvara yaslanmamı söyledi. "İşte," dedi, flaş patladıktan sonra. "Mükemmel."
"Şimdi sıra sende," diyerek fotoğraf makinesini elinden aldım." Ben de senin fotoğrafını çekmek istiyorum. Bu geceyi, bu anı hatırlamak istiyorum."
Westry kabul etti ve tıpkı benim yaptığım gibi duvara yaslandı. Objektifin ardından gözlerine bakıp düğmeye basmadan önce bu anı sonsuza dek hatırlamayı umuyordum.

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 160)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 160)

Kitapla ilgili 1 Haber