Yağmur Sonrası

8,7/10  (722 Oy) · 
2.254 okunma  · 
730 beğeni  · 
16.849 gösterim
2. Dünya Savaşı'nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet...

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası'ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, 2 Dünya Savaşı'nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası'nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk... Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green'e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgarlarıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek mi?

Ya siz, araya zaman, mekan, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?

Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  347
 • ISBN:
  9789759996741
 • Orijinal Adı:
  The Bungalow
 • Çeviri:
  Duygu Parsadan
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
mervebukre 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Bir çok kitap okudum ama şimdiye kadar hiçbir kitaptan bu kadar etkilenmedim.okuduğum en güzel kitap diyebilirim içinde; aşk,arkadaşlık,dostluk,ihanet ve daha birçok duygu seli bulunmaktadır.hiç olmasını beklemediğim şeyler karşısında fazlasıyla etkilendim.okunmasını kesinlikle tavsiye ederim,özelliklede aşk roman severleri göreyim sizi...

Damla Köseoğlu 
 20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yağmur Sonrası'na klasik bir aşk romanı olarak bakmak haksızlık olur. Temelde aşk, ihanet ve umut üzerine kurulu bir roman gibi görünen kitapta işlenen savaş olgusu konuya apayrı bir tat vermiş. Savaşın insan hayatını hangi boyutta ve ne kadar olumsuz etkilediği noktası her sayfada kendini hissettiriyor. Sarah Jio, okuru hiçbir zaman yormayan o kendine has üslubunu ve aşk, savaş, dostluk gibi nice olguyu bu kitapta harmanlayarak olayları, durumları son derece akıcı ve etkileyici bir biçimde sunmuş.

Konunun II. Dünya Savaşı yılları ve günümüz olarak iki aşamalı şekilde anlatıldığı kitapta ana karakterimiz Anne Calloway. Varlıklı bir ailenin kızı olan Anne hemşire ve savaş sırasında ülkesine yardımcı olabilmek için geride nişanlısı ve ailesini bırakarak kilometrelerce uzağa Bora Bora Adası'na gidiyor. Ada hayatının ilk gününden son gününe ve yıllar sonrasına ait olayların anlatıldığı kitap sadece tutkulu bir aşkı anlatmıyor savaşın insana neler kaybettirebileceğini de gözler önüne seriyor.

Savaşın ortasında bir aşk hikayesi. Yaz sıcağı. Kavurucu sıcak rüzgarlar. Esrarengiz bir kulübe. Ve ilginç bir tablo. Radyodan gelen cılız bir frekans. Ve çok güzel bir ada... Birde delicesine sevmiş iki insan...

Sinem Atılgan 
 02 Tem 2015 · Beğendi · 10/10 puan

Bence sarah jio'nun diğer kitaplarına nazaran en iyisi bu idi. Tür aynı, üslup aynı, konu farklı ama hep aynı sürükleyicilik. Sadece tek bir kişiye aşık olunabileceğini ve diğerlerinin sadece teselli olduğunu çok iyi anlatıyor.

Sinan Kılıçarslan 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitapta sevginin bir üst seviyesnini kıskançlık olduğun anladım. Bir erkeğin ne kadar vefalı bir aşık olabileceğini ve bir kadının da gururna yenik düşmesini aşkta gurur olmayacağını anlıyorum.

Sümeyye TETİK 
31 May 12:10 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sarah Jio yine mükemmel bir kitap sundu bizlere. İlk başlarda okunması zor olmuştu bana ama sonlara doğru gayet akıcı olmuş ve sorulara cevap vererek son buldu. Biraz sizlere kitabın konusundan bahsedeyim. Sıradan bir hayatı olan (nişanlı) bir genç kızın ne yapacağını bilememesi ve biraz da hayatında macera olmasını istemesi üzerine başlamıştı her şey... En yakın arkadaşının savaşın ortasında bir adaya hemşire olarak gideceğini söylemesiyle bizim Anne'ye de fırsat doğdu. bir yıllığına izin isteyip gitmişti adaya... Orada aradığı aşkı bulmuştu yanı sıra da ihaneti, yalanları, yalnızlığı... Ve bir de cinayet olunca ya adaleti seçecek yada aşkını...Aklında birçok güzel anlarla ve sorularla dönmüştü evine. Ama hiç bir şey bıraktığı gibi değildi... Gerisini de siz okuyun :)
Aşk romanlarından pek haz etmem ama bu kitap aşkta ikinci şansın her zaman olduğunu gösterdi. Kitabın arkasında şöyle bir soru var; Ya siz, araya zaman, mekan, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz? Sanırım buna cesaret edemezdim ama gerçek aşkı tatmayı çok isterim.
Kitabı beğendim sizlere de tavsiye ederim.

Sadettin TANIK 
18 Nis 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Savaşın insanlardan neler götürebildiğini anlatan bu roman sürükleyici, duygulu ve her şeyden önce insana insan olduğunu hatırlatan bir eser. Okumayan çok şey kaybeder.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
21 Kas 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Düşük riski ile yatmış bir arkadaşıma, aynı sorunları paylaşan bir başkası sormuştu, "sence ne okumalıyım" diye, cevap netti, "kesinlikle Sarah Jio". Olay tamamen bu. Ne anlatırsa anlatsın, konu ne olursa olsun, kitaplar size sarı sıcak hisler bırakıyor. Okurken illlaki sımsıcak sarı bir güneşin altında imiş gibi içiniz ısınıyor.Kitap bittiğinde ise, bir oh çekiyorsunuz. "İyi ki okudum" diyorsunuz.Yağmur sonrası aslında dramatik bir kitap, çoklarını da ağlatmış. Ben de bu hisleri pek uyandırmadı ama hislerim belli. "İyi ki okudum"

Sarah Jio'nun ilk okuduğum kitabı Böğürtlen Kışı olduğundan mı bilmiyorum en çok onu sevdim ben. Kitapta geçen mekanlar, olaylar da gayet akıcı anlatılmış, hatta yer yer çok sinirlendim anne'e!! Velhasıl kelam yine Jio güzel bir kitap yazmış, okumayan kaldı mı bilmiyorum ama okumak isterseniz tereddüt etmeyin derim.

Gizem Özağaç 
08 May 22:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tek kelimeyle ölümsüz aşk. Yıllar geçse de, birbirlerinden uzak bambaşka hayatları yaşasalar da hiç yitmeyen bi aşkın hikayesi. Tutkuyla ve sadakatle dolu bi sevi.

Kitaptan 76 Alıntı

Damla Köseoğlu 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Herkesin bir hikayesi vardır.

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 108 - Arkadya Yayınları)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 108 - Arkadya Yayınları)
Aysel 
06 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır.

Yağmur Sonrası, Sarah JioYağmur Sonrası, Sarah Jio
Güler Köçer 
02 Tem 18:22 · Kitabı okudu · 10/10 puan

O an kalbimde, uzun zamandır hissetmediğim tanıdık bir çarpıntı hissettim. Özlemin ta kendisiydi bu...

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 7)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 7)
Damla Köseoğlu 
18 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Savaş, yalanlar, ihanet, hüzün... Hepsi de dört bir yanımızda.

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 160 - Arkadya Yayınları)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 160 - Arkadya Yayınları)
Rumeysa özaçmak 
16 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Acımı dindirmek için dünyanın en ücra köşesine gitmek istiyordum.

Yağmur Sonrası, Sarah JioYağmur Sonrası, Sarah Jio
Aysel 
06 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Gerçek aşk söz konusu olduğunda hiçbir şey karmaşık değildir."

Yağmur Sonrası, Sarah JioYağmur Sonrası, Sarah Jio
Sümeyye TETİK 
22 May 21:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Bir şeyin sen değişmek istemediğin sürece seni değiştirebileceğine inanmam."

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 75 - arkadya yayınları)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 75 - arkadya yayınları)
Sümeyye TETİK 
23 May 15:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Hangi rüzgar seni benim kumsalıma attı?"

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 87 - arkadya yayınları)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 87 - arkadya yayınları)
Güler Köçer 
05 Tem 12:13 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hayatında hiçbir zaman bir rol oynayamazsın, özellikle de aşk söz konusu olduğunda.
Sadece kendin ol. Ve kalbinin sesini asla kulak ardı etme. O sesi dinlemek canını yaksa ya da aklını karıştırsa bile.

Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 41)Yağmur Sonrası, Sarah Jio (Sayfa 41)
8 /

Kitapla ilgili 1 Haber