Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Yeşil Deniz Kabuğu

Sarah Jio
Yirmili yaşlarda hayat daha kolaydı. Özellikle de konu aşk olduğunda. Biriyle tanışıyordun, sen onları seçiyordun, onlar seni seçiyordu. Birlikte dünyayı fethedebilirdiniz. Paris'e taşınabilirdiniz. Bir sürü çocuk sahibi olabilir veya çiftçilik yapabilirdiniz. Günlük tuttuğunuz zamanlarda yazdığınız her şeyi yapabilirdiniz. Hayaller, parlak, çarpıcı renklerde yaşanacaktı. Hayat sizindi, ikinizindi. Her şeye birlikte göğüs gerip birlikte yaşayabilirdiniz. Hayatınızı birine bağlardınız ve gerisi önemini kaybederdi. Peki ya şimdi? Kitap Hakkında Ne Dediler "Sarah Jio, her kitabında olduğu gibi, aşk hikâyesini, geçmişi ve gizemi birlikte harmanlayarak içinizi ısıtacak, okuduktan sonra kolay unutamayacağınız bir roman sunuyor. Yeşil Deniz Kabuğu, geçmişin kolay kolay peşimizi bırakmayacağını, dönüp dolaşıp bizi bulacağını son derece tatlı ve merak uyandırıcı bir dille anlatırken, bir yandan da Kailey'yle birlikte çıktığımız bu, zamanlar arası yolculukta, geride bıraktıklarımızı, hayatımızdan silinip gidenleri ve kendi geçmişimizi düşünmemizi sağlıyor. Yazarın ve türün hayranları kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacak. Henüz Sarah Jio'yu hiç okumadıysanız buradan başlayabilirsiniz." -Tuğçe'nin Kitaplığı- "Klasik bir Sarah Jio değil, bir Sarah Jio klasiği. Sürükleyici bir aşk hikâyesi... Okurken umudu, hüznü ve aşkı içinizde yaşayacağınız, aşkın en derinlerde olduğunu hissedeceğiniz etkili bir yolculuk. Daima kalbinizdeki sese kulak verin, aşkın hep var olduğuna inanın. İçinizdeki sonsuz sevgiye dokunmak istiyorsanız kesinlikle okumalısınız." -Sarah Jio Turkey- "Sarah Jio okuyucusunu her kitabında biraz daha şaşırtarak çıtayı yükseltiyor. Merakla okuyacağınız; romantizmi, vefayı, gerçek aşkı hissedeceğiniz bir hikâye." -
Seyhandan.blogspot.com-
Yazar:
Sarah Jio
Sarah Jio
Çevirmen:
Fatma Zeynep Öztürk
Fatma Zeynep Öztürk
Tahmini Okuma Süresi: 8 sa. 50 dk.Sayfa Sayısı: 312Basım Tarihi: Kasım 2015Yayınevi: Pena YayınlarıOrijinal Adı: Always
ISBN: 9786059126397Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
312 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
21 saatte okudu
Hayatınızı birine bağlarsınız ve geriye kalan her şey önemini kaybeder. Roman sondan geriye doğru akış yaratmış. Aslında final en baştan verilmiş ancak anlayana. Yirmili yaşlarda hayat daha kolaydı. Özellikle de konu aşk olduğunda. Biriyle tanışıyordun, sen onları seçiyordun, onlar seni seçiyordu. Birlikte dünyayı fethedebilirdiniz. Paris’e taşınabilirdiniz. Bir sürü çocuk sahibi olabilir veya çiftçilik yapabilirdiniz. Günlük tuttuğunuz zamanlarda yazdığınız her şeyi yapabilirdiniz. Hayaller, parlak, çarpıcı renklerde yaşanacaktı. Hayat sizindi, ikinizindi. Her şeye birlikte göğüs gerip birlikte yaşayabilirdiniz. Hayatınızı birine bağlardınız ve gerisi önemini kaybederdi. Peki ya şimdi? Sarah Jio okuyucusunu her kitabında biraz daha şaşırtarak çıtayı yükseltiyor. Merakla okuyacağınız; romantizmi, vefayı, gerçek aşkı hissedeceğiniz bir hikaye.
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
Reklam
312 syf.
10/10 puan verdi
·
57 günde okudu
Sarah Jio, her kitabında olduğu gibi, aşk hikâyesini, geçmişi ve gizemi birlikte harmanlayarak içinizi ısıtacak, okuduktan sonra kolay unutamayacağınız bir roman sunuyor. Yeşil Deniz Kabuğu, geçmişin kolay kolay peşimizi bırakmayacağını, dönüp dolaşıp bizi bulacağını son derece tatlı ve merak uyandırıcı bir dille anlatırken, bir yandan da Kailey’yle birlikte çıktığımız bu, zamanlar arası yolculukta, geride bıraktıklarımızı, hayatımızdan silinip gidenleri ve kendi geçmişimizi düşünmemizi sağlıyor. Yazarın ve türün hayranları kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacak. Ben keyif aldım. Umarım siz de okurken keyif alırsınız. İyi okumalar:)
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
312 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Ah Sarh Jio ahhh... Yine aynı şeyleri söyleyeceğim sanırım:( İlk olarak yazarın bu kitabını diğer kitaplarından ayıran şeyi söylemek istiyorum. Kitabın en başında yazar, beni elimden tutup içine daldırdı kitabın.Gerçekten ilk sayfalarından itibaren kitabın içindeydim. Diğer kitaplarında bu kadar erken dahil olamamıştım. En muhteşem kitabıydı! Tüm kalbimle söylüyorum en iyisiydi.. Konusu sıradan gibi gözükse de yine bir çok mesaj vermeye çalışmış. Aile, arkadaşlık, dostluk ve tabiki de aşk.. Aşk öyle bir aşk ki..Ama işte hangi aşk.. Kitapta bana göre aşkı aşk yapan fedakârlıklar. Hayatımızı ortaya koyduklarımızdan hani.. Ama anlamıştım biraz kapağındaki sözden. “Gerçek aşka ve mutlu sonlara inanmıştık.” Ordaki -tık eki çok şey anlatıyormuş.. Zaten hiç sevmemiştim.. (Kitabın sonunda ağlamaktan helâk oldum da birazcıcık..) Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden keyifli okumalar.. :)
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
312 syf.
9/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Kailey ve Cade romanın baş karakterleri. Sarah jio, bir çok eserindeki gibi aşkı ve gizemi işleyerek Kailey Cade’n karşılaşmasını akıcı bir dille ifade ediyor. Ryan ve Kailey evlilik yolunda atmalarına rağmen Kailey, daha önce karşılaştığı ve unutamadığı Cade ile tekrar denk gelir. Cade, yaşadığı travma Kailey’ nin nişanlısı ve eski aşkı ile arasında kalmasına neden olmuştur. Cade için gerekli tedaviyi sağlamaya çalışan Kailey, Cade’ n iyileşmesi için çaba harcamış ve hayatından da bir çok ödün vermiştir. Yaşanan gelişmeler, olayları başka bir hale getirerek kitaptaki gizemi devam etmiştir. Keyifli okumalar.
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
Reklam
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Spoiler içerir
Aşkınız için neleri göze alabilirsiniz ya da nelerden vazgeçebilirsiniz? Başkasıyla evlilik hazırlığında olan kahramanımız Kailey Crane akşam yemeği çıkışında restorantın önünde bir dilenciye denk geliyor yani 2 yıl boyunca sevdiği adama, ilk aşkına üstelik travmatik olaylar yaşayan adam kendisini hatırlamıyor. Ama ask galip geldi tıpkı olması gerektiği gibi. Uzun uğraşlar sonunda birlikte olmayı başaran kahramanımız aşkın masum yüzünü bir kez daha ortaya koyuyor. Okunması gereken kitaplar listenizde yer almayı hak eden bir kitap tavsiye ediyorum...
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
312 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
NOT : Kalbinizde biri varsa lütfen sevmeye "çalışmayın." Öncelikle ilk kez okuyorum Sarah Jio'yu. Açıkçası beğendim. Güzel , sade ve açık bir anlatımı vardı. Olayları eş geçmemiş olması takdire şayandı. Konusu daha önce aşık olan bir kadının , sevgilisinden ayrılınca daha doğrusu bir anda terk edilince yaşadığı hüzün ve özlem sonucu yeni biriyle hayatına devam edişini anlatıyor. İki zamanlı anlatımı kullanmış. Bir bölümü eski sevgilisi ile yaşadıkları diğer bölümünde ise yeni hayatı. Ancak üzücü olaylar oluyor. Aşkın bencillik olduğunu görüyorsunuz. Empati yapınca kimi zaman haklı kimi zaman haksız nedenlerinizin olduğunu görüyorsunuz. Bilmiyorum , kafa karışıklığı yaratan bir kitaptı , birçok duyguyu yaşanması açısından muhteşemdi. Denemek isteyenler için tavsiye edebilirim. Keyifli okumalar dilerim.
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
312 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Ruh eşi.. Gerçek aşk.. Bitmeyen sevgi.. Bunların gerçek olduğuna inanmamız için keşke kanıt olsaydı bu kitap.. Beklenmedik bir son.. Ve yine insanın kalbinde tarif edilemez bir boşluk bırakan o sonuç.. Ağlamamak içten bile değil.. Çok güzeldi yine ..
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
312 syf.
8/10 puan verdi
·
34 saatte okudu
Böyle bir ayrımın doğru olmadığının farkındayım ama Sarah Jio hakkındaki genel intibam daha çok kadınlara hitap eden bir yazar olduğu yönündeydi. Kitap da zaten benim değil kız kardeşimindi ve onun tavsiyesiyle okudum. Düzenli bir okur olmaya yeni yeni başlamış birisi olarak “E hadi bir de bu türe bakayım” dedim. Kitap basit, akıcı bir dil ve insanı saran sıcak bir aşk hikayesine sahip. Olaylar anlatılırken bölümler arasındaki zamanda ileri geri gitmeler bir noktadan sonra olayların neden bu duruma geldiği konusunda insanı iyice meraklandırıyor. Kitabı okuyanlar da öyle mi düşündü bilmiyorum ama ben Kailey’i hep Sarah Jio olarak hayal ettim. Güzel kadın. Yakışır da hani :) Genel olarak beklentilerimi karşılayan bir kitaptı ama kitabın sonunu hiç beğenmedim. Bitmesi gereken yerde bitmeyip ayrı bir sona daha girişmesi hoşuma gitmedi. Oluşan son ister istemez insanı üzüyor. Sarah Jio okumamdan sonra diğer kitaplarını da yeri gelince okuyabileceğime karar verdim. İnsanı yormayan hatta dinlendiren bir anlatım tarzı var. Aman bu kitap şuna hitap ediyor, o yazar da okunur mu demeden önce bir okuyup ondan sonra okuma yolcuğunda sizinle olup olmayacağına karar vermek en iyisi.
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
Reklam
312 syf.
7/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Yeşil Deniz Kabuğu - Sarah JIO
Yeşil Deniz Kabuğu Sarah Jio ile tanışma ve veda kitabım... Veda kitabım olmasında yazarın herhangi bir rolü yok aslında. Tür itibariyle aşk kitaplarının ilgimi çekmediğini ifade edebilirim. Esere dönersek, bir bakıma bana Yeşilçam filmlerini andırdığını söyleyebilirim. Sevip ayrı kalmış kişiler bir gün yeniden karşılaşırlar, çok şey değişmiştir, yeniden birlikte olabilecekler midir peki? Merak unsurunun son ana kadar korunduğu, farklı bir şekilde biten, hüzünlü bir aşk hikayesi diyebilirim. Benim kitabım mı? Kesinlikle değil. Ama siz sever misiniz? Bu tür kitapları seven okurların hoşuna gidebilecek bir eser. Keyifle okumanızı dilemek isterdim ama acıklı bir süreç olacağını söyleyebilirim.
Yeşil Deniz Kabuğu
Yeşil Deniz KabuğuSarah Jio · Pena Yayınları · 201511,1bin okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.