Adı:
Yeşil Deniz Kabuğu
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
312
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059126397
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Always
Çeviri:
Fatma Zeynep Öztürk
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pena Yayınları
Yirmili yaşlarda hayat daha kolaydı. Özellikle de konu aşk olduğunda. Biriyle tanışıyordun, sen onları seçiyordun, onlar seni seçiyordu. Birlikte dünyayı fethedebilirdiniz. Paris'e taşınabilirdiniz. Bir sürü çocuk sahibi olabilir veya çiftçilik yapabilirdiniz. Günlük tuttuğunuz zamanlarda yazdığınız her şeyi yapabilirdiniz. Hayaller, parlak, çarpıcı renklerde yaşanacaktı. Hayat sizindi, ikinizindi. Her şeye birlikte göğüs gerip birlikte yaşayabilirdiniz. Hayatınızı birine bağlardınız ve gerisi önemini kaybederdi. Peki ya şimdi?

Kitap Hakkında Ne Dediler

"Sarah Jio, her kitabında olduğu gibi, aşk hikâyesini, geçmişi ve gizemi birlikte harmanlayarak içinizi ısıtacak, okuduktan sonra kolay unutamayacağınız bir roman sunuyor. Yeşil Deniz Kabuğu, geçmişin kolay kolay peşimizi bırakmayacağını, dönüp dolaşıp bizi bulacağını son derece tatlı ve merak uyandırıcı bir dille anlatırken, bir yandan da Kailey'yle birlikte çıktığımız bu, zamanlar arası yolculukta, geride bıraktıklarımızı, hayatımızdan silinip gidenleri ve kendi geçmişimizi düşünmemizi sağlıyor. Yazarın ve türün hayranları kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacak. Henüz Sarah Jio'yu hiç okumadıysanız buradan başlayabilirsiniz."
-Tuğçe'nin Kitaplığı-

"Klasik bir Sarah Jio değil, bir Sarah Jio klasiği. Sürükleyici bir aşk hikâyesi... Okurken umudu, hüznü ve aşkı içinizde yaşayacağınız, aşkın en derinlerde olduğunu hissedeceğiniz etkili bir yolculuk. Daima kalbinizdeki sese kulak verin, aşkın hep var olduğuna inanın. İçinizdeki sonsuz sevgiye dokunmak istiyorsanız kesinlikle okumalısınız."
-Sarah Jio Turkey-

"Sarah Jio okuyucusunu her kitabında biraz daha şaşırtarak çıtayı yükseltiyor. Merakla okuyacağınız; romantizmi, vefayı, gerçek aşkı hissedeceğiniz bir hikâye."
-Seyhandan.blogspot.com-
312 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
"Gerçek aşklara ve mutlu sonlara inanmıştık." kitabın kapağında bu yazı vardı anlamıştım hüzünlü biteceğini ama alışkın değildim. Sarah jio genelde buruk bir tebessüm edeceğimiz sonra o tebessümü yüzümüzden atamayacağımız şekilde bitirirdi kitapları.. Sonunda yine tebessüm ettim ama "böyle olmasaydı keşke be" demeden edemedim. Bu kitapta aşık olduğum karakter de Cade oldu. Cade'i gerçekten çok sevdim.
Bir gün bende yeşil deniz kabuğu bulabilirim umarım. Kitabı okuyacaklara tavsiyem yanınızda peçete bulundurun. :))
312 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ah Sarh Jio ahhh...
Yine aynı şeyleri söyleyeceğim sanırım:(
İlk olarak yazarın bu kitabını diğer kitaplarından ayıran şeyi söylemek istiyorum. Kitabın en başında yazar, beni elimden tutup içine daldırdı kitabın.Gerçekten ilk sayfalarından itibaren kitabın içindeydim. Diğer kitaplarında bu kadar erken dahil olamamıştım. En muhteşem kitabıydı! Tüm kalbimle söylüyorum en iyisiydi..
Konusu sıradan gibi gözükse de yine bir çok mesaj vermeye çalışmış. Aile, arkadaşlık, dostluk ve tabiki de aşk..
Aşk öyle bir aşk ki..Ama işte hangi aşk..
Kitapta bana göre aşkı aşk yapan fedakârlıklar. Hayatımızı ortaya koyduklarımızdan hani..
Ama anlamıştım biraz kapağındaki sözden. “Gerçek aşka ve mutlu sonlara inanmıştık.” Ordaki -tık eki çok şey anlatıyormuş.. Zaten hiç sevmemiştim.. (Kitabın sonunda ağlamaktan helâk oldum da birazcıcık..)
Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden keyifli okumalar.. :)
312 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ruh eşi.. Gerçek aşk.. Bitmeyen sevgi.. Bunların gerçek olduğuna inanmamız için keşke kanıt olsaydı bu kitap.. Beklenmedik bir son.. Ve yine insanın kalbinde tarif edilemez bir boşluk bırakan o sonuç.. Ağlamamak içten bile değil.. Çok güzeldi yine ..
11.sınıfta elime aldığım duygu yüklemesi fazla olan bir kitap ...Hatırlamaya çalışıyorum da tam mutlu oluyorum sayfaların arasında sonra yeniden hüzünlenme yaşıyorum özellikle de kitabın son kısmında ölüm çok acıydı , yıllar sonra kavuşup az da olsa beraber olmak...
312 syf.
·2 günde·8/10
Böyle bir ayrımın doğru olmadığının farkındayım ama Sarah Jio hakkındaki genel intibam daha çok kadınlara hitap eden bir yazar olduğu yönündeydi. Kitap da zaten benim değil kız kardeşimindi ve onun tavsiyesiyle okudum. Düzenli bir okur olmaya yeni yeni başlamış birisi olarak “E hadi bir de bu türe bakayım” dedim.

Kitap basit, akıcı bir dil ve insanı saran sıcak bir aşk hikayesine sahip. Olaylar anlatılırken bölümler arasındaki zamanda ileri geri gitmeler bir noktadan sonra olayların neden bu duruma geldiği konusunda insanı iyice meraklandırıyor. Kitabı okuyanlar da öyle mi düşündü bilmiyorum ama ben Kailey’i hep Sarah Jio olarak hayal ettim. Güzel kadın. Yakışır da hani :)

Genel olarak beklentilerimi karşılayan bir kitaptı ama kitabın sonunu hiç beğenmedim. Bitmesi gereken yerde bitmeyip ayrı bir sona daha girişmesi hoşuma gitmedi. Oluşan son ister istemez insanı üzüyor.

Sarah Jio okumamdan sonra diğer kitaplarını da yeri gelince okuyabileceğime karar verdim. İnsanı yormayan hatta dinlendiren bir anlatım tarzı var. Aman bu kitap şuna hitap ediyor, o yazar da okunur mu demeden önce bir okuyup ondan sonra okuma yolcuğunda sizinle olup olmayacağına karar vermek en iyisi.
312 syf.
·Beğendi·10/10
Yazarına çay demlemek isteyeceğiniz türden bir kitap
"Hayatınızı birine bağlarsınız ve geriye kalan her şey önemini kaybeder."
-SARAH JİO
308 syf.
·3 günde
Evlenmek üzere olduğu Ryan ve Cade arasında kalan Keiley..1998 yılında büyük bir aşk yaşadığı Cade sebebini söylemeden Kailey'i terk ediyor.Cade ise o zamanın Element Plak'ın sahibi.. Günümüze gelindiğinde sokakta yaşadığını gören Keiley bir süre şaşkınlığını gizleyemiyor.Ryan'ada bahsetmiyor.Daha da araştırdığında Cade kafasına aldığı bir darbe sonucu travma geçiriyor ve hafızasını yitiriyor.Kailey ona duyduğu büyük sevgiden hiç vazgeçmiyor ve bulabilmek için nişanlı olmasına rağmen mücadelesini bırakmıyor.. Evsizler barınağına gidiyor ve 1998 yılında Cade ile yaptırdıkları dövme sayesinde buluyor ve de hiç yüksünmeden yardım elini uzatıyor..Kailey'in yerinde olsaydım aynı şeyi yapar mıydım bilmiyorum ama GERÇEK AŞK SONSUZA KADAR SÜRÜYOR..
312 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Olay örgüsü, kurgusu, karakterleri bakımından tamamen cok beğendiğim bir Sarah Jio romanı daha! Bu kadında beni kitaplarına çeken bir şey var ve hep merak duygusu uyandırıyor. Beş kere daha okusam sıkılmam sanırım.
312 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Sarah Jio , günümüz çağına akıcı romanlarıyla eşlik eden bir yazar. Romanlarındaki olayların kurguları insanı her bölümde şaşırtıyor. Bu kitabı da beğenilmeyi hak ediyor. Tavsiye ederim.
312 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
"Toujours"

Ah Sarah Jio. Kalbimi erittin resmen!

Ben, aşk romanlarını değil, polisiye kitaplarını tercih ederim çoğunlukla. Yavan gelir, yapmacık gelir çoğunlukla kitaplardaki aşklar ama tabi bazı yazarlar var ki kalemleriyle kalplere dokunuyor; onların kitaplarını okumadan geçemem. İşte o yazarlardan birisidir benim için Sarah Jio.

Bu zamana kadar okuduğum tüm kitaplarını sevdim. Hatta favori kitabım olarak da yazarın Yağmur Sonrası kitabını belirlemiştim ama bu kitabı okumadan, Cade ile tanışmadan önceydi tüm bunlar. Hatta Ryan bile sayabilirim.

İki ayrı aşk, ikisi de kalbi fethediyor. Bir geçmiş, bir gelecek okumayı çoğu kitapta sevmem ama bu yazardan olunca seviyorum. Olayları öyle güzel bağlıyor ki, bir ileri bir geri giderken insan yorulmuyor ya da aklı karışmıyor.

Ayrıca kitabın ana temasında başka dersler de var. Toplumsal dersler. İki ayrı düşünceyi savaştırmış Sarah Jio ve eminim bu konuda kendi düşüncesi de olan kısım ağır bastı kitapta.

Ve haklıydı da.

Ayrıca kitaptan bir sonuç daha çıkardım. Bir şeyleri söylemeyi ertelememek gerekiyor. Evet, belki çok klişe bir cümle, evet belki de defalarca duyduk bu sözleri ama dönüp hayatımıza baktığımızda bu sözü hakkıyla uygulayamadığımızı farkedebiliriz. Herkeste böyle olacak diye bir şey yok ama genelde hep bir şeyleri söylemeyi ertelemiyor muyuz?

Her şeyin bir söylenme zamanı olabilir ama bu şey, sadece kendimizi kapsamıyorsa ve karşımızdakinin de bizimle aynı derece bilmeye hakkı varsa ertelemeyelim, gerçekten.

Ve birbirimizi sevelim. Dünyanın kirliliğini bulaştırmadan. Sevgi güzelleştiriyor.

Kesinlikle tavsiye edilir.
312 syf.
·10/10
Kitabın arka sayfalarından birinde bir yorum var; "Klasik bir Sarah Jio değil, bir Sarah Jio klasiği."
Gerçekten de öyle. Bugüne kadar Türkçe'ye çevrilmiş her kitabını okudum ve artık üçüncüden sonra biraz sıkılmaya başlamıştım. Tarzını biraz değiştirse diye düşünüyordum. Kendi yazdıklarından sıkılmıyor mu, hep aynı kalıp diye eleştiriyordum ama bu kitabı beni çok etkiledi. Evet, tüm kitapları oldukça etkileyici ve bende hepsini çok sevdim ama bu kitap en sevdiğim olmayı başaracak kadar harika bir kitap.
Kısa ve sade bir anlatımı var. Zaten yazarın dili oldukça akıcı ve okunması kolay. Kitabı elinize aldınız mı bitirmeden duramazsınız.
Kitap içerik olarak da çok iyi, karakterleri, özellikle Cade'yi sevmemek elde değil. Kitabın sonunda öyle bir şey oldu ki, hem hiç beklemediğim bir şeydi hem de boğazımı düğüm düğüm edecek bir şeydi. Bu kitabı asla unutmayacağım sanırım.
çok fazla popüler kültürün etkisinde kalmış bir kitap olduğunu düşünüyorum.bunun için sevemedim.bmw,mac allık,starbucks vesaire sanırım bunlar bir kitapta görmek istediğim,okumak istediğim şeyler değil. ve kitapla bütünleşemedim.sığ bir kitap gibi geldi 50.sayfada bıraktım edebi değeri zaten yok, kurgu da iyi değildi (okuduğum kısımlar için bunu diyorum sonraki sayfaları bilemem.) bu kitabı arkadaşmın tavsiyesi üzerine almıştım tekrar elime alacak olursam onun hatrına okurum sanırım.onun haricinde tam benlik değil gibi geldi.sevenlere okuyanlara saygı duyarım,ben sevmedim.
Kendimi yalnız hissediyordum ve bu yolun nereye varacağını da bilmiyordum. Tek bildiğim, bu yolda yalnız yürümem gerektiğiydi.
Sarah Jio
Sayfa 120 - Pen yayınları 1. Basım
Yirmili yaşlarda hayat daha kolaydı. Özellikle de konu aşk olduğunda. Biriyle tanışıyordun, sen onları seçiyordun, onlar seni seçiyordu. Birlikte dünyayı fethedebilirsiniz. Paris'e taşınabilirdiniz. Bir sürü çocuk sahibi olabilir veya çiftlik yapabilirdiniz. Günlük tuttuğunuz zamanlarda yazdığınız herşeyi yapabilirdiniz. Hayaller,parlak,çarpıcı renklerde yaşanabilirdi. Hayat sizindi,ikinizindi. Hayatınızı birine bağlardınız ve gerisi önemini kaybederdi. Peki ya şimdi?
Yarın ne olacağını kim biliyordu? Hayat bana bir şey öğrettiyse bu, yarının hiçbir zaman olmayabileceğiydi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yeşil Deniz Kabuğu
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
312
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059126397
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Always
Çeviri:
Fatma Zeynep Öztürk
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pena Yayınları
Yirmili yaşlarda hayat daha kolaydı. Özellikle de konu aşk olduğunda. Biriyle tanışıyordun, sen onları seçiyordun, onlar seni seçiyordu. Birlikte dünyayı fethedebilirdiniz. Paris'e taşınabilirdiniz. Bir sürü çocuk sahibi olabilir veya çiftçilik yapabilirdiniz. Günlük tuttuğunuz zamanlarda yazdığınız her şeyi yapabilirdiniz. Hayaller, parlak, çarpıcı renklerde yaşanacaktı. Hayat sizindi, ikinizindi. Her şeye birlikte göğüs gerip birlikte yaşayabilirdiniz. Hayatınızı birine bağlardınız ve gerisi önemini kaybederdi. Peki ya şimdi?

Kitap Hakkında Ne Dediler

"Sarah Jio, her kitabında olduğu gibi, aşk hikâyesini, geçmişi ve gizemi birlikte harmanlayarak içinizi ısıtacak, okuduktan sonra kolay unutamayacağınız bir roman sunuyor. Yeşil Deniz Kabuğu, geçmişin kolay kolay peşimizi bırakmayacağını, dönüp dolaşıp bizi bulacağını son derece tatlı ve merak uyandırıcı bir dille anlatırken, bir yandan da Kailey'yle birlikte çıktığımız bu, zamanlar arası yolculukta, geride bıraktıklarımızı, hayatımızdan silinip gidenleri ve kendi geçmişimizi düşünmemizi sağlıyor. Yazarın ve türün hayranları kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacak. Henüz Sarah Jio'yu hiç okumadıysanız buradan başlayabilirsiniz."
-Tuğçe'nin Kitaplığı-

"Klasik bir Sarah Jio değil, bir Sarah Jio klasiği. Sürükleyici bir aşk hikâyesi... Okurken umudu, hüznü ve aşkı içinizde yaşayacağınız, aşkın en derinlerde olduğunu hissedeceğiniz etkili bir yolculuk. Daima kalbinizdeki sese kulak verin, aşkın hep var olduğuna inanın. İçinizdeki sonsuz sevgiye dokunmak istiyorsanız kesinlikle okumalısınız."
-Sarah Jio Turkey-

"Sarah Jio okuyucusunu her kitabında biraz daha şaşırtarak çıtayı yükseltiyor. Merakla okuyacağınız; romantizmi, vefayı, gerçek aşkı hissedeceğiniz bir hikâye."
-Seyhandan.blogspot.com-

Kitabı okuyanlar 2.899 okur

  • İrem Topak
  • Esengül
  • Yasmin n
  • Şermin
  • Gülseren Alkan
  • Tuğba Öz
  • Deniz karayaka
  • Şeymanur Demir
  • Sebehat Aytekin
  • Tuğçe Çelik

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.3
14-17 Yaş
%18.2
18-24 Yaş
%17.2
25-34 Yaş
%22.7
35-44 Yaş
%24.7
45-54 Yaş
%9.8
55-64 Yaş
%0.4
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.8
Erkek
%6.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%38.6 (331)
9
%18.7 (160)
8
%19.3 (165)
7
%11.6 (99)
6
%5.7 (49)
5
%2.9 (25)
4
%1.3 (11)
3
%0.9 (8)
2
%0.6 (5)
1
%0.5 (4)

Kitabın sıralamaları