·
Okunma
·
Beğeni
·
20,6bin
Gösterim
Adı:
Kelebek Adası
Alt başlık:
Gittiğim Her Yol Sana Çıkıyor
Baskı tarihi:
7 Ocak 2019
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059441032
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Butterfly Island
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pena Yayınları
Mavi kelebeklerin hikayesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, “Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum,” diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.
288 syf.
·6/10 puan
Sarah Jio yaradıcılığını sevməyimə rəğmən,məni o qədər də həyacanlandıran bir kitab olmadı.Sarah'ın qələmindən daha gözəl hekayələr oxumuşdum və daha fərqli bir şey gözləyirdim bu dəfə.Sadəcə kitabın sonlarına doğru bəzi hadisələri təxmin etmək insana az da olsa həyacan verdi. Sadəcə Bermuda Şeytan Üçbucağı və ətrafında baş verən hadisələr insanı bu yer haqqında araşdırma aparmaq üçün sövq edir.Yazarın qələmi ilə ilk dəfə tanış olan oxuyucular üçün daha maraqlı ola bilər.
288 syf.
·10 günde·5/10 puan
Uzun zaman sonra nasıl yorum yapılır unutmuş gibiyim. Bir yerden başlayayım derdimi anlatmaya.

Sarah, bu kitabında kendince farklı bir tarz denemek istemiş. Hani diğer kitaplarım gibi olsun ama farklı da olsun tarzı.
Farklı ve aynı olmuş mu peki?

Aynı olan kısımlar:
* Zamanlar arasında gelgitler, arayışlar, sonuna kadar - aslında önceden belli olan-sırlar, aşk, yine bir geçmiş, yine bir günlük ve yine bu günlük peşinde koşarken yaşanan olaylar.

Farklı kısımlar neydi peki?
* Sarahımız bu sefer hayatın içinde geçen olayları var olmayan, sanırsam hiç bir zaman da var olmayacak hayali adada gerçekleştirmiş. Adanın olağanüstü gücünün olduğuna inanılmış. Yazar kendi kahramanlarına biçtiği kötü olayları adanın iyileştirici gücü sayesinde yok etmeğe çalışmış. Kısacası, fantastik kurguyla da tat katmak istemiş kitabına.

Bence olmuş mu?
*Bence kitap aceleye gelmiş gibi yazılmış ya da umduğu gibi mesaj verememiş. Aşk desen sıradan, kurgu desen kafakarışıklığı ve tam bir fiyaskoydu. Bazı karekterler neden kurguya dahil oldu hiç anlam veremedim doğrusu.
5 puan da çok ama bunu uzun zamandır okuduğum ilk kitap olduğu, sıradaki kitaplara yelken açtığı için veriyorum.

Kitabın verdiği en güzel mesaj:
'Hayat kendi yolunu bulur ve her şey olacağına varır. Sadece yaşa ve olsun gitsin. '

Şahsi fikrim:

Kafaya takmakla sadece treni kaçırmış olursunuz. Trense sizi beklemez, o sadece yoluna devam eder. Acele edip binersen eğer seni de alır götürür. Kaçırırsan, bir dahaki treninin yolunu beklersin. Bir dahaki trenin ise gelip gelmeyeceği mechüldür...

Kendi trenimize binmemiz dileği ile..

Keyifli okumalar :)
288 syf.
·6 günde·7/10 puan
Farklı hayatlar yaşayan iki kişinin tesadüfen yolları kesişir ve bir adaya düşerlerse neler olur mucizeler gerçek olur okunası macera dolu bir kitap...
288 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Herkese selam
Severek okuduğum ama bir türlü yorumunu giremedigim kitabın yorumu ile geldim.
Mavi kelebekleri bilir misiniz ? Peki mavi kelebeklerin hayatınızda neler değiştireceğini ?
Chorlette ile Erik yeni evlidirler ve balayı için gemi yolculuğunu seçmişlerdir . Yanlış bilet sonucu Chorlette yalnız yolculuk yapmak zorunda kalır ve yolculuk yaptığı gemi alabora olur. Gemi de hayatta Chorlette ve Gray kalmıştır ve gemi onları bir adaya sürükler. Ada da başlarına ne geliyor ? Hayata nasıl tutunuyorlar ve daha bir çok gizemli olaylar var daha fazla spoi vermeyim okuyun
288 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Öneri üzerine okuduğum bir kitaptı, aslında. İyi ki de önerilmiş diyeceğim bir kitap. Aslında kitabın, başında ve ortasında böyle düşünmüyordum.. Sarah Jio'nun bir kitabında daha bu hissiyat sarmıştı beni. Kitabın bi' an önce bitmesini istiyorsunuz. Bitmeyecekmiş gibi geliyor.. Ama bitince de keşke bitmeseymiş diyorsunuz.

Kitap hakkında bilgi verip büyüyü bozmak istemiyorum.. Malum yazarımız bir "duvarı" bile kimsenin düşünemeyeceği şekilde anlatıyor. Kısacası;
Bir aşk kitabı… Bir Sarah Jio kitabı… Yine kalite, heyecan, derinlemesine okuma keyfi ve dahası aşk…

Biraz kafa dağıtmak, başka dünyalara yelken açmak isterseniz okumanızı tavsiye ederim.
Umarım sizlerin de mavi kelebeklerle yolu bir gün kesişir. ✿◕‿◕✿
288 syf.
·Puan vermedi
Canım sarah... Onunla çok erken yaşta tanışmanız gerekiyor. Tıpkı benim gibi. Okuma alışkanlığını kazandırıp diğer kitaplarla tanışmama sebep olan yazardır kendisi. Öyle çok derin anlamlar bekleyip okursanız tabi hayal kırıklığı olur. Yalın sade ve merak uyandırıcı.Kelebek adası mesela...Mutfakta iş yaparken acaba kitapta daha sonra neler yaşandı diye düşündüren ve hemen kavuşmanın özlemini yaşatan türden. Issız bir adaya düşerseniz yanınıza almanız gereken tüm her şeyi bu kitaptan sonra unutun :) ve mucizelere inanın...
288 syf.
"Aşk şimdilerde bir masal.."

Eğer bir aşk yaşamayı isteseydim bu tıpkı Sarah Jio'nun kitaplarındaki gibi bir aşk olurdu şüphesiz.
Yürekten seven adamlar ve o sevgiye bir ömür sadakatle bağlı kadınlar...

Ruha değil tene önem verilen dünyada bize aşkı kitaplardan okumak kaldı. Şimdilerde Aşk ya öldü ya da karanlık arka sokakların birinde can çekişmekte..

Üstad, 'O güzel insanların o güzel atlara binip gittiğini' söylerken tespit gibi tespit yapmış meğer.. Nasibimize uğurlamak düşmüş.
Selam olsun Aşk ile ödüllendirilenlere..
288 syf.
·8/10 puan
Kelebek Adası Sarah Jio dan hızla bitirebileceginiz ki ben de öyle oldu,bir kac saat içinde bir bakmısim kitap bitmiş.Konusu hakkında yorum yapmaktan ziyade okurken bende uyandırdığı hisleri yazmak istiyorum.Ilk yarısında sanirim kitaba puanım 10 uzerinden 6 olacak dedim sonra 7 ye yükseldi derken 8 oldu notum.Kelebek Adasıni konu olarak biraz daha agir kitaplara mola verdiginiz bir gun okumanizi oneririm.
Ara sıra da Charlotte 'nin yerinde olsam ben ne yapardım diye düşünmedim değil hani.Işte böylelikle bugün bir kitabımı daha okumus oldum.
288 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Aşkın yaşının olmadığını kanıtlayan ve asla aşkın aramak ya da bulmakla alakalı olmadığını kesin gösteren mükemmel bir kitap.. Kelebek Adası Sarah Jionun en kusursuz eserlerinden biri ve benimde gözümde bebek olan kitaplığımın en favorilerinden ~deespina
288 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bir çırpıda okunası kitap, hikayede kendinizi kaybediyorsunuz, bitirmek için okumaya devam ediyorsunuz. Öylesine sevdiriyor kendini. Dili sade, akıcı yormayan bir kitap. Aklimda kalan şey BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ.. Ben orada olsam diye düşündüğüm anlarda oldu.
288 syf.
·Puan vermedi
Gray ve Charlotte kelebek adasi mucizevi kumsali ve havasi ...
Sonsuza dek yaşamak isteyeceğim bi yer
Ve iki ömürlük bi askin seni bulmasi ...
Offf kalbim.yine cok tuhaf
Seni seviyorum Sarah Jio
288 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yaşam çok ama çok garip istenilenler başka yaşamın sana verdikleri bambaşka...
Yeni bir hayat kurmak için çıkılan yolda en olmayacak şeyler oldu ve kendi isteğinle başlayacağın bir hayat değil de hayatın sana ayrı bir armağanla verdiği yepyeni ve doğaüstü şeylerle dolu bir hayat...
Aslında bahşedilen hayatı çok ama çok sevsende normal hayatı kim istemezki tabi Gray gibi suçlu olduğun düşünülmüyorsa! Ama Charlotte onun ileriki seçimi için bunu belki de yapması gerekirdi ve yaptı. Belki de sadece Gray için sürüklenmesi gerekiyordu o hayata..!
Gitti ve onun için, ona yeni bir hediye ile, ona masumiyeti ile dönmüş oldu ve bu sefer istedikleri için o mucizevi yeri Bermuda Şeytan Üçgenini seçmiş oldular...
İstenildiği gibi olan ya da olmayan şeylere üzülmekle o kadar zaman harcıyoruz ki treni kaçırıyoruz. Hayat kendi yolunu bulur ve her şey olacağına varır. Sadece yaşa ve bırak olsun gitsin.
"Keşke uzun zaman önce öğrenseydim dediğim bir şey var. O kadar kalın kafalıyım ki anlamam yetmiş yılımı aldı." Gülümsedi. Sonra bana baktı. "Olay şu," dedi. " İstenildiği gibi olan ya da olmayan şeylere üzülmekle o kadar zaman harcıyoruz ki treni kaçırıyoruz. Hayat kendini yolunu bulur ve her şey olacağına varıyor. Sadece yaşa ve bırak olsun gitsin."
Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, “Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum,” diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kelebek Adası
Alt başlık:
Gittiğim Her Yol Sana Çıkıyor
Baskı tarihi:
7 Ocak 2019
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059441032
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Butterfly Island
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pena Yayınları
Mavi kelebeklerin hikayesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, “Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum,” diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.

Kitabı okuyanlar 6,6bin okur

  • Gaye Safi
  • Özgür Alkan
  • Şevin özdemir
  • HATİCE KÜBRA KAYA
  • Seda Kayaalp
  • Pelinsu Ertüz
  • Seher Şahin
  • adar
  • Nurşen sözen
  • Dilara Özmen

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%5.9
13-17 Yaş
%16.1
18-24 Yaş
%15.1
25-34 Yaş
%20.4
35-44 Yaş
%30.9
45-54 Yaş
%9.4
55-64 Yaş
%0.5
65+ Yaş
%1.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92.8
Erkek
%7.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%34.5 (585)
9
%17.6 (298)
8
%21.3 (361)
7
%12.6 (213)
6
%6.7 (113)
5
%3.7 (63)
4
%1.1 (19)
3
%1.1 (19)
2
%0.8 (14)
1
%0.5 (9)

Kitabın sıralamaları