·
Okunma
·
Beğeni
·
40,8bin
Gösterim
Adı:
Mart Menekşeleri
Baskı tarihi:
Ekim 2012
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759996277
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Violets Of March
Çeviri:
Nihan Giray
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Baskılar:
Mart Menekşeleri
Mart Menekşeleri
Mart Bənövşələri
Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...

Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez.

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder.

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor.

"Aşk, tarih ve gizem… Daha ne olsun? Mart Menekşeleri, geçmişimizin er ya da geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan muhteşem bir roman."
Jodi Picoult

"Tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı… Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz."
Library Journal
336 syf.
·15 günde·5/10
Şimdi size bir Sarah Jio kitabı’nın tarifini vereyim.
Malzemeler:
*1 adet ada
*Alabildiği kadar enerjik yaşlı insan (Şef elden ayaktan düşmüş yaşlı insanları kullanmamanızı öneriyor)
*İkinci dünya savaşından kalma zevkinize göre mektuplar ya da günlük
*İki fincan aşk
*Üç çay kaşığı gizem
*Bu gizemi çözecek bir adet 30 yaşlarında sevgilisi olmayan kadın
Kreması için:
*Mutlaka bir oturağın olduğu renkli bir fotoğraf
Hazırlanışı: Yukarıda belirttiğimiz malzemeleri bir kaba atıp 30 dakika boyunca mikserle karıştıp ardından önceden ısıtılmış fırında 3 ay pişiriyoruz. Aman biraz geciktirirseniz fırında okurlarınız kitabı unutacağından şef fırından çıkar çıkmaz okurla buluşmasını öneriyor. Yanında bir adet peçete ve kahveyle servis edebilirsiniz.
http://ahmedyasirorman.blogspot.com.tr/...rah-jio-kendini.html
336 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
♢ Sarah Jio'yla sonunda tanışabildim. Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı Mart Menekşeleri. Yorumlar abartılıyor mu, acaba gerçekten bu kadar güzel midir diye düşünürken, kitabı okumuş biri olarak yapılan diğer yorumlarla genel olarak aynı kanıda olduğumu söyleyebilirim. Sarah Jio'nun dili sıcacık, oldukça samimi. Kitapta gereksiz betimlemeler, boğucu detaylar yok. Mart Menekşeleri akıp giden bir roman.

♢ Ünlü bir yazar olan Emily Wilson, eşi tarafından aldatılmasının ardından Bainbridge Adası'nda yaşayan büyük yengesi Bee'nin yanına gitmeye karar verir. Yaşadığı kalp kırıklığının üstesinden gelebilmeyi umut eden Emily, adada ailesinin geçmişine dair sırları içinde barındıran bir günlük bulur. Günlük, Emily'i kendisinden gizlenen gerçek bir aşk hikayesine götürür.

♢ Biraz hüzün, biraz mutluluk, biraz acı ve bolca aşk. Mart Menekşeleri okura birçok duyguyu bir arada yaşatan bir kitap. Söylemeden edemeyeceğim, Arkadya Yayınları tek kelimeyle mükemmel. Kitap kapağı, sayfalar oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmış, ayrıca püsküllü bir de ayracı var. :) Hepinize keyifli okumalar...
336 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kitap çok akıcı ve sade bir dille yazılmış. Olay örgüsünü ve kurgusunu çok beğendim. Duygusal biri olduğumdan mıdır bilmiyorum ama sonu birazcıcık ağlattı... Yazarı beğendim açıkçası, tarzı, anlatım dili falan hoşuma gitti. Hiç kopmadan okudum kitabı.
Herkese tavsiye ederim. Keyifli okumalar..:)
336 syf.
·Beğendi·7/10
Sarah Jio, genellikle genç ve orta yaşlı bayanlar tarafından büyük ilgi gören bir yazar. Mart Menekşeleri, akıcı ve sade dille yazılan bir kitaptı. Kitap yer yer okuyucuyu duygulandıracak bazı zamanlarda ise heyecanlandıracak bir özelliğe sahip.
336 syf.
·1462 günde·7/10
https://instagram.com/...?igshid=swic93hi3vw4
Sarah Jio ile merhaba diyeceğim size.
Kitap okumaya yeni okumaya yeni başlayanlar için Sarah Jio'nun kitapları güzel akıcı, sizleri hiç sıkmayacak. Yeni kitap okumaya başlayanlara gönül rahatlığıyla önerilecek kitaplar arasında.
Yazarın kitaplarında olumsuz bulduğum bir özellik ise yazarın kitaplarının genel hatlarıyla birbirine benzemesi. Bir kaç tane kitaptan sonra insanı sarmıyor artık.
Mart Menekşeleri yazarın ilk kitabı. Bu kitabıyla Sarah Jio Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülmüş.
Aşk , tarih ve gizem üçlüsünün peşinizi bırakmadığı bir Sarah Jio eseri. Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… Mart Menekşeleri, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor. 
Kitap Alıntıları :
"Hayat, birine seni seviyorum demenin kararsızlığını yaşamak için çok kısadır..."
"Aşk zorla tomurcuk vermesini istediğin bir sera çiçeği değildi. Aşk, yol kenarında beklenmedik şekilde açan bir çiçekti."
"Büyük aşklar zamana, kalp ağrısına ve mesafelere meydan okur. Her şey kaybedilmiş gibi görünse de gerçek aşklar yaşamaya devam eder..."
"Biri uzun zaman yalnız yaşadığında bir zaman sonra kendi tuhaflıklarıyla barışık hale gelir, derdi annem..."
344 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Böğürtlen Kışı’ndan sonra Sarah Jio’nun okuduğum ikinci kitabı. Böğürtlen Kışı kadar beni etkilememiş olmasına rağmen yine de sürükleyici bir hikaye, sizi sarıyor ve kahraman Emily ile birlikte kendinizi ipuçlarını birleştirmeye çalışırken buluyorsunuz.
“Keşke bizim hikayemizin de farklı bir sonu olsaydı .”
“İnsanlar her zaman göründükleri gibi olmayabilirler .”
336 syf.
·41 günde·Beğendi·8/10
Böğürtlen kışı yazardan beklentimi çok yükselttiği icin mi yoksa bu tur kıtaplara ilgim az olduğu için mi bilmiyorum kitabın içinde kaybolamadım. Yazarın akici anlatımı da olmasa yarim bile bırakabilirdim. Söylemek Istediğim cok tad alarak okumadim.
Kısır döngü içinde birbirine dolanmış bir kaç hayat ve geçmişte kalan sırlar çözülürken klasik bir türk filmi izler. Gibiydim. Bölümden bölüme farkliliklar iceriyor. Sevenlerin ilgiyle okuyabilecegini dusunuyorumm. Kurgu ve olay orgusu yazarin annlatimina siginmis durumda. İyi okumalar diliyorum.
336 syf.
·3 günde·10/10
Mart menekşeleri... Böğürtlen kışı'ndan sonra en sevdiğim ikinci Sarah Jio kitabı oldu. Sarah Jio hep aynı tarz romanlar yazsa da karakterler ve olayların akıcılığı her romanının farklı olmasını sağlıyor. Mart menekşelerine dönecek olursak bana göre muhteşem bir kitaptı. Karakterlerin duyguları çok güzel yansıtılmış. Herkesin okuması gereken güzel bir aşk hikayesi.
336 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Bu benim yazardan okuduğum üçüncü kitap. Üç kitabın da tarzı, kurgusunun temeli neredeyse aynıydı. Kocası ile sorunları olan bir kadının geçmişte yaşanmış olaylarla bağlantı kurması, saklı kalmış gerçeği öğrenme çabası vardı yine romanda.Ağır kitaplar okuduktan sonra biraz soluklanmak amaçlı okunabilecek türden akıcı ve keyifli bir kitap. Pek tarzım olmamasına ve birbirini tekrar etmesine rağmen Sarah Jio kitaplarını seviyorum.
336 syf.
·7 günde·10/10
Jio'dan okuduğum 5. kitabın yorumuyla geldim. Evet yine bir Jio klasiği olarak bu kitaptada bir ada, yaşlı olmalarına karşın elden ayaktan düşmemiş fazlasıyla enerjik insanlar, 1900'lü yıllardan kalma mektup veya günlük, bolca gizem ve bu gizemi çözecek 30'lu yaşlarında bir kadın. Yazarın kalemine alışığım. Her romanı aynı desemde bazen öyle bir ters köşe yapıyor ki, bir sonraki sayfada neler olacağını kestiremiyorum. Sanırım bu yüzden Sarah Jio okumayı seviyorum. Elimde Jio'nun iki kitabı daha var ama biraz ara vereceğim onu okumaya.
Gelelim kitaba. Umudun, hüznün, pişmanlığın ve aşkın bir arada harmanlanıp işlendiği bu kitapta ana karakterimiz gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson. Fakat kocasının başka bir kadına aşık olduğunu öğrenmesiyle büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Emily, ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla büyük yengesi Bee'nin yanına, Bainbridge Adasına gider. Her şey o adaya gitmesiyle başlar. Emily, odasında 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolmuş gerçek bir aşk hikayesine ve büyük bir aile sırrına götürecektir...
Allison Winn Scotch bu kitap için; " Aşkı ya da kendini yitiren herkes için ideal bir kitap." demiş. Evet, sizde aşk, tarih ve gizemi bir arada okumayı seviyorsanız, tavsiyemdir.
344 syf.
''Hayat, birine seni seviyorum demenin kararsızlığını yaşamak için çok kısadır...''

Yine aşk , tarih ve gizem üçlüsünün peşinizi bırakmadığı bir Sarah Jio eseri.
Kitabın konusundan bahsedecek olursam kahramanımız Emily Wilson ünlü bir yazardır .Bir gün kocasının onu aldattığını öğrenir ve hayal kırıklığına uğrar .Bu olaylar üzerine Yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder.
Vee tüm olaylar bu şekilde başlar..
Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı gizemli bir günlük bulur .Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir..
Mola vermek istediğinizde okuyacağınız türden bir kitap. #Sarahjio severlere tavsiyemdir. Aman aşk kitabı mı ? diyenler uzak dursun .:d
Kitapla kalın #evdenkalın
"Nehir kenarları bahsederler ya hani
Mart sularından,
Bütün kırgınlıkların sonu, kalbindeki sevinçtir bu."
-Antonio Carbs Jobim-

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Mart Menekşeleri
Baskı tarihi:
Ekim 2012
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759996277
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Violets Of March
Çeviri:
Nihan Giray
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Arkadya Yayınları
Baskılar:
Mart Menekşeleri
Mart Menekşeleri
Mart Bənövşələri
Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...

Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez.

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder.

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor.

"Aşk, tarih ve gizem… Daha ne olsun? Mart Menekşeleri, geçmişimizin er ya da geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan muhteşem bir roman."
Jodi Picoult

"Tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı… Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz."
Library Journal

Kitabı okuyanlar 11,8bin okur

  • Gtkn
  • Selin
  • Hilal Şatıroğlu
  • Nesrin ŞEKER
  • Tülay Ataş
  • Yeşim Bayrak
  • Vidad Mammadzada
  • V
  • A
  • sümeyra

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%8.9
14-17 Yaş
%18.1
18-24 Yaş
%19.4
25-34 Yaş
%20.5
35-44 Yaş
%22.6
45-54 Yaş
%8.2
55-64 Yaş
%1.3
65+ Yaş
%1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.9
Erkek
%5.9

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%31 (800)
9
%15.6 (403)
8
%20.1 (519)
7
%11.4 (294)
6
%5.9 (151)
5
%3.7 (95)
4
%1.7 (44)
3
%0.7 (19)
2
%0.4 (11)
1
%0.3 (9)

Kitabın sıralamaları