Selim Gündüzalp

Yazar 7,9/10 · 82 Oy · 32 kitap · 298 okunma ·  28 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Selim Gündüzalp
  • Unvan:
    Yazar,dergici
  • Doğum:
    Adapazarı 1954

Yazar İstatistikleri

28 okur beğendi.
82 puanlama · 23 alıntı
0 haber · 3.043 gösterim
298 okur kitaplarını okudu.
134 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Selim Gündüzalp'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Selim Gündüzalp'ın Biyografisi

1954 yılında Adapazarı’nda dünyaya geldi. Sırasıyla Adapazarı Kurtuluş İlkokulu’nu, Adapazarı Merkez Ortaokulu’nu ve Adapazarı Lisesi’ni okudu. 1979 yılında, Marmara Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden mezun oldu. 1968 yılında, ortaokul öğrencisiyken, günlük bir gazetenin tertip ettiği, bir şiir yarışmasıyla yazı hayatına başladı. Bir müddet basketbol ile ilgilendi. Zafer Dergisi’nin kurucuları arasında yer aldı. 1977 yılının ilk aylarında ilk sayısı çıkan Zafer Dergisi’nde, o günden bu yana çalışmalarına devam etmektedir.

“Ölüm ve Ötesi” adlı ilk kitabı 1985’de Cihan Yayınları’nda neşroldu. 1986’da Zafer Yayınları’nda, aile serisinde “Ölüm Son Değildir” adlı kitabı çıktı. 1991 yılında “Ölüm Son Değildir” adlı kitabı, küçük cep kitabı olarak basıldı. Ölüm Son Değildir 1, 2 ve 3 adlı kitapları, sırasıyla 1999, 2001 ve 2002 yıllarında basıldı. 1991 yılında Zafer Yayınları’nın da kurucusu olan Selim Gündüzalp, 2002’den itibaren toplamı 15 adet olan öykü dizisi kitaplarını çıkarmaya başladı.

2003 yılında “Deyimler ve Öyküleri” dizisini oluşturmaya başladı. 2003 yılında Zafer Yayınları’nın bir alt kuruluşu olan Uğurböceği Yayınları’nın kuruculuğunda da bulundu. Uğurböceği Yayınları şu an 120’ye yakın kitabıyla yayın hayatına devam etmektedir. Uğurböceği Yayınları’nda birçok kitabın yayına hazırlanmasında katkıda bulunmuştur. Ayrıca bu yayınevinde başka bir müstear isimle, çocuklara yönelik çalışmalar da yapmıştır. “Allah ve Dua”, “Allah ve Ümit” ve “Allah ve Aşk” isimli tefekkür kitaplarının, “Serap” isimli bir romanın da yazarıdır. Ayrıca “Asr-ı Saadetten Öyküler” adıyla bilinen bir diğer öykü dizisine ve daha birçok telif ve derleme kitaba da imza atmıştır.

Şu sıralar, yine Zafer Dergisi’nin bünyesinde yayın hayatına devam etmektedir. Ayrıca Yeni Asya gazetesinde haftalık olarak yazıları yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Adapazarı’nda bulunan Zafer Kültür Merkezi’nde faaliyetlere devam ederken, Zafer Dergisi’nin 40 yıllık bir birikimi olan kütüphanesinin de tanzimi ile meşgul olmaktadır.

Selim Gündüzalp'ın Kitapları Kitap Ekle

5. Düşündüren Öyküler (Öykü Dizisi-8)
7,8/ 10  (9 Oy) ·  19 Okunma
6. Deyimler ve Öyküleri 1 (Dillerde Dolaşan Deyim ve Sözlerin, Gerçek Öyküleri)
7,8/ 10  (5 Oy) ·  18 Okunma
9. Deyimler ve Öyküleri 2 (Dillerde Dolaşan Deyim ve Sözlerin, Gerçek Öyküleri)
8,5/ 10  (4 Oy) ·  13 Okunma
11. Dostluk Öyküleri (Öykü Dizisi 9)
7,0/ 10  (3 Oy) ·  8 Okunma
8,4/ 10  (5 Oy) ·  7 Okunma
14. Allah ve Aşk (Allah Aşkı İle Yanan, Yanmaz)
8,0/ 10  (3 Oy) ·  6 Okunma
16. Deyimler ve Öyküleri 3 (Dillerde Dolaşan Deyim ve Sözlerin, Gerçek Öyküleri)
0,0/ 10  (0 Oy) ·  5 Okunma
18. Deyimler ve Öyküleri 4 (Dillerde Dolaşan Deyim ve Sözlerin, Gerçek Öyküleri)
1,0/ 10  (1 Oy) ·  5 Okunma
19. Deyimler ve Öyküleri 5 (Dillerde Dolaşan Deyim ve Sözlerin, Gerçek Öyküleri)
8,0/ 10  (1 Oy) ·  4 Okunma
20. Deyimler ve Öyküleri 6 (Dillerde Dolaşan Deyim ve Sözlerin, Gerçek Öyküleri)
8,0/ 10  (1 Oy) ·  4 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Recep Özçetin, bir alıntı ekledi.
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir yaprak dökümüdür dört yandan.
Bir dostun,seninle ağlamış gülmüş,
Bir sabah gazeteyi açarsın ki:
Ölmüş!

Ölüm Son Değildir 2, Selim Gündüzalp (Sayfa 59)Ölüm Son Değildir 2, Selim Gündüzalp (Sayfa 59)
furkan yılmaz, bir alıntı ekledi.
03 Haz 11:21 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

''Genç kalmanın,mutlu olmanın ve başarıya ulaşmanın üç sırrı vardır.Her gün gülmek,yaşama katacak mizah bulmak ve bir de rüyalarınız.İnsanın bir rüyası muhakkak olmalı.Rüyalarınızı kaybettiniz mi, ölürsünüz.''

Başarı Öyküleri, Selim Gündüzalp (Sayfa 100)Başarı Öyküleri, Selim Gündüzalp (Sayfa 100)
furkan yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 May 14:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

BİR KİMYA profesörü Nobel ödülü almıştı. Ödül töreninden sonraki ilk dersinde, öğrencilerinden biri kendisine şöyle bir soru sordu:"Efendim! Amerika'da üç binin üzerinde Kimya profesörü var. Ancak bu kadar bilim adamı arasında, ödülü size lâyık gördüler. Sizi diğerlerinden ayıran özellik neydi?"Profesör, bu farklı soruya önce bir tebessümle cevap verdi. Ardından da, kendisinden merakla cevap bekleyen öğrencisine şunları söyledi:"Doğrusunu söylemek gerekirse, hepsini anneme borçluyum! Çünkü ben küçük bir öğrenciyken, diğer çocukların anneleri, onlar okuldan evlerine döndüklerinde kendilerine:"Söyle bakalım" derdi. Bugün öğretmenin sorduğu sorulara iyi cevaplar verebildin mi?" diye sorarlardı.

Okul Öyküleri, Selim Gündüzalp (Sayfa 119)Okul Öyküleri, Selim Gündüzalp (Sayfa 119)
Mustafa Merthan Merdoğlu, bir alıntı ekledi.
26 Mar 14:08 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bakmak ve Görmek
Bazan "küçük bir çerçeve" içinden görmek, insanın daha çok hoşuna gidebilir. Mesela şimdiye kadar hiç bir zambağın içine, derinliğine doğru baktınız mı? Ya da küp şeklindeki bir buz parçasının ortasındaki pırıltıları seyrettiniz mi?

William Blake, "Bir kum tanesinde bir dünya ve yabanî bir çiçekte kâinatı görmek mümkündür." dediği zaman abartmamıştı.

Düşündüren Öyküler, Selim Gündüzalp (Sayfa 17 - Zafer Yayınları)Düşündüren Öyküler, Selim Gündüzalp (Sayfa 17 - Zafer Yayınları)
furkan yılmaz, bir alıntı ekledi.
26 May 18:53 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Canute ise başındaki tacı o gün çıkardı ve bir dahada hiç giyemedi.

Başarı Öyküleri, Selim Gündüzalp (Sayfa 151 - zafer)Başarı Öyküleri, Selim Gündüzalp (Sayfa 151 - zafer)
Berna Kahraman, bir alıntı ekledi.
 24 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sır
"Sırlar emanettir Emin, emanet ehlini bulmadan teslim edilmez."

Serap, Selim Gündüzalp (Zafer yayınları)Serap, Selim Gündüzalp (Zafer yayınları)
furkan yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 May 14:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

GECE TRENİYLE yolculuk yapıyordum. Yataklı vagonda zayıf, yaşlıca, kibar tavırlı bir yol arkadaşım vardı. Kendimi takdim ettim. Adam da kendisini tanıttı, felsefe doktoru olduğunu söyledi. İsmi aklımda kalmadı. Yatmak için yukarı tırmandım. Yukarıdaki yatak benimdi.
Dedim ki:
"Sayın doktor, meseleyi şimdi söyleyeyim de sonunda bir tatsızlık olmasın. Ben, gece biraz horlarım. Eğer siz hafifçe bir ıslık çalarsanız ben derhal uyanır, öte tarafa dönerim ve horlamam da geçer."
O:
"Zararı yok, merak etmeyin" dedi.
Her zaman olduğu gibi yataklı vagonda çok güzel uyudum ve ineceğim yere yarım saat kala uyandım. Yatağımdan indiğim zaman yol arkadaşımın çıkmış olduğunu gördüm. Yatağı bomboştu. Giyindim ve koridora çıktım. Orada da yoktu.
Yataklı vagon memurunu gördüm. Ona sordum:
"Acaba alt tarafımda yatan bey nerede kaldı?"
Memur:
"Ha, o mu?" dedi. "Onun pek aklı başında olmasa gerek. Sabaha kadar ıslık çalarak yataklı vagonda kimseyi uyutmadı. Bunun için yolda onu trenden indirdik!
Neşeli Öyküler, mizahı, olması gereken bu çizgide sunuyor? Keyifle, neşeyle, hatta yer yer derin derin düşünerek okuyacağınız öyküleriyle, mizahta ´çıtayı´ olması gereken yere koyuyor. Hayatın sevimli ve sevgili bir parçası olarak mizahın, asla hakarete, yalana, kaba söze, kandırmacaya başvurmadan da yapılabileceğini örnekleriyle gösteriyor.
YORUM YAZ

Neşeli Öyküler 2, Selim Gündüzalp (Sayfa 96)Neşeli Öyküler 2, Selim Gündüzalp (Sayfa 96)
furkan yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 May 14:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir gece, kadının biri havaalanında bekliyordu.Uçağının kalkmasına daha epeyce zaman vardı. Havaalanındaki dükkandan bir kitap ve bir paket kurabiye alıp kendisine oturacak bir yer buldu. Kendisini kitabına kaptırmış olmasına rağmen, yanında oturan adamın olabildiğince cüretkar bir şekilde ararlarında duran paketten birer kurabiye aldığını fark etti; ne kadar görmezden gelse de. Bir taraftan kitabını okuyup kurabiyesini yerken, bir taraftan da gözü saatteydi. Kurabiye hırsızı kurabiyeleri yavaş tüketirken, kadının kulağı da saat tiktaklarındaydı; ama tiktaklar sinirlenmesini yine de engellemiyordu. Kendi kendine düşünüyordu; Kibar bir insan olmasaydım, şu adamın gözünü morartırdım! Her kurabiyeye uzandığında, adam da elini uzatıyordu. Sonunda pakette tek bir kurabiye kalınca, Bakalım şimdi ne yapacak? dedi kendi kendineAdam yüzünden asabi bir gülümsemeyle son kurabiyeye uzandı ve kurabiyeyi ikiye böldü. Kadın kurabiyeyi adamın elinden kapar gibi aldı ve, Aman Tanrım, ne cüretkar ve ne kaba adam; üstelik bir teşekkür bile etmiyor! diye düşündü. Hayatında bu kadar sinirlendiğini anımsamıyordu. Uçağın kalkacağı anons edilince, derin bir nefes aldı ve rahatladı. Eşyalarını topladı ve çıkış kapısına yürüdü. Kurabiye hırsızına dönüp bakmadı bile. Uçağa bindi ve rahat koltuğuna oturdu. Daha sonra kitabını alBirden gözleri şaşkınlıkla açıldı. Gözlerinin önünde bir paket kurabiye duruyordu! Çaresizlik içinde inledi;Bunlar benim kurabiyelimse eğer; ötekiler de onundu ve benimle her bir kurabiyesini paylaştı! Üzüntüyle, özür dilemek için çok geç kaldığını anladı. Kaba ve cüretkar olan kurabiye hırsızı kendisiydimak üzere çantasına uzandı.

Neşeli Öyküler 1, Selim Gündüzalp (Sayfa 32)Neşeli Öyküler 1, Selim Gündüzalp (Sayfa 32)
Bütün Alıntıları Göster

Selim Gündüzalp ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.