Ted Dekker

Ted DekkerOyun (Cep Boy) yazarı
Yazar
7.9/10
1.296 Kişi
4.882
Okunma
270
Beğeni
11,7bin
Gösterim

Ted Dekker Kimdir?

Ted Dekker, 40'tan fazla ödüllü romanın yazarı, New York Times ve uluslararası çok satan yazarlardan biridir. Çalışmaları dünya çapında on milyonlara ulaştı ve birçok dile tercüme edildi. Ayrıca önemli filmlere uyarlandı. (Thr3e, House) 2013 yılında NPR okuyucuları, onu bütün zamanların en üst düzey gerilim yazarlarından biri olarak ilan ettiler. Ted'ın tutkusu basittir: Zihin yoluyla gerçekleri keşfetmek için - okuyucuları dünyayı farklı bir mercekle görmeye davet eden hikayeleri bükmek. Hikaye onun için, insan kalbi ve gerçek arasındaki en kısa mesafedir ve hayatına adamıştır. Dekker, Endonezya'nın av kökenli kavimler arasında yaşayan misyonerler içinde doğdu. Ebeveynlerinin çalışmaları genellikle çocuklarının uzağında uzun süre kaldığı için Dekker, erken yaşantısını hem yabancı hem de yalnız olduğu yabancı bir kültürde anlatıyor. Kendisinin ait olduğu bir dünya yaratmak için, kendi hayal gücüne güvenmesini sağlayan bu eşsiz yetiştirme tarzının bir parçası oldu. Endonezya'dan ayrıldıktan sonra Dekker, çok kültürlü bir liseden mezun oldu, Felsefe ve Din dersleri için Amerika Birleşik Devletleri'nde daimi ikametgah aldı. İki yıl boyunca sıfırdan başlamadan ve her ikisini yeniden yazmadan önce iki tam uzunlukta roman yazdı. Süreç ve öyküler onu tamamen şaşkına çevirmişti, hikaye anlatmanın kanında olduğunu fark etti ve hikayeyle gerçeği keşfetmek için yeni bir takıntı onu ele geçirdi. Diğer işlerini bıraktı, ailesini Batı Colorado dağlarına götürdü ve üçüncü romanı üzerine tam zamanlı olarak yazmaya başladı. İki yıl süren üç romanın yazımından sonra ilk romanı yayınlandı. Dekker, eşi Lee Ann ile birlikte Nashville bölgesinde yaşıyor.
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Endonezya, 24 Ekim 1962

Okurlar

270 okur beğendi.
4.882 okur okudu.
64 okur okuyor.
1.607 okur okuyacak.
93 okur yarım bıraktı.

Ted Dekker Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Sadık bir kalbin gücün hafife alma!
Sayfa 349Kitabı okudu
Meningeler beyni hastalıklara karşı koruyan bir kalkan gibidir. Masumiyet katmanı gibi.
Sayfa 186Kitabı okudu
Ölmek için o kadar sabırsızlanma. Başlamak üzere.
Sayfa 216Kitabı okudu
Onun ışıktan ne kadar korktuğunu bilecek kadar çok kaldın bu karanlık dünyada. Kendine bunun nedenini sordun mu?
Sayfa 392Kitabı okudu
Işık saçacak her şeyi söndürmek kötülüğün en birinci hedefidir. İkinci amacı ise bunu hiç belli etmeden yapmaktır. Her insan her gün günde en az bir kere kötülüğün en alçak biçimlerinin kıyısından geçmektedir diyebilirim. Ama bunu ancak on yılda bir kez fark edebilirler.
Sayfa 172Kitabı okudu

Ted Dekker İletileri

Tümünü gör
merhaba arkadaşlar, okuduğum fakat kütüphanemde öncelikli durmayan kitaplarımı satıyorum fakat ödemeyi bana degil, şu linkteki #167639277 kedi bakım evine yapacaksınız, özetle bu bir bağış iletisidir dolayısıyla kitaplara fiyat koymuyorum 5 tlniz varsa o bile ok, size
Bilim-Kurgu ve/veya Fantezi-Kurgu tarzı metinler edebi incelikten ziyade ağırlığı kurgu-gelişim-bütünleme’ye veriyor. Hem edebiyat hem de bilim-kurgu tadı
Stanislaw Lem
Stanislaw Lem
den başka kalemde bulamadım.
Isaac Asimov
Isaac Asimov
eşsiz kurgularında kendinizi kaybediyorsunuz ama…edebi yan eksik.
Ted Dekker
Ted Dekker
da ise kurgu çerçevesinde eşsiz bir macera evrenindesiniz…ama…burada da edebi yan bulmak zor. Kıtipyoz bir okuyucuya dönüştüm.
Ahmet Arif
Bir gün yeniden görmek ister miydiniz Mihriban'ı diye sormuşlar Abdurrahman karakoç'a "Görmek istemem demiş Değişmiştir şimdi ben onun Nazarında değiştim o benim Nazarımda değişti öyle kalsın İnsanların gönülde kalması Gözden kalmasımdan İyidir demiş
Beyaz
Beyaz
Ahmed Arif
Ahmed Arif

Ted Dekker Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
468 syf.
9/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Katili en başından bildiğiniz hikaye bu kadar mı sürükleyici olur? Okuduğuma asla pişman olmayacağım bir kitap oldu. Seri katil, din, doğaüstü güçler, cehennem, iblis... Tavsiye ederim. Bu arada bu kadar yazım hatası olamaz.
Kutsal Meclis
Kutsal MeclisTed Dekker · Martı Yayınevi · 2009435 okunma
568 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
"Güzellik insanlar tarafından belirlenmez, en güzeli tayin eden Tanrı tarafından betimlenir." #gelinkoleksiyoncusu #teddekker #okudumbitti 6 senedir kütüphanemde okunmayı bekliyordu Yazarla tanışma kitabım oldu. Ne çok özlemişim #polisiyegerilim okumayı anlatamam. Konusundan kısacık bahsedecek olursam; FBI ajanı Brad Raines kariyerinin en karmaşık davasıyla karşı karşıyadır. Davanın ucunda dört genç kadını vahşice öldürmüş, ve öldürmeye devam edecek sapık ve çok zeki bir katil vardır. Genç ve çok güzel olan kadınları öldürüp başına gelin duvağı geçiren sapık ruhlu katile #gelinkoleksiyoncusu denmiştir. Soru, "Neden"di. Gelin Koleksiyoncusu'nu harekete geçiren neydi? Seçimlerini nasıl yapmıştı? Ne tür bir iyilik ya da kötülük yaptığını düşünüyordu? Ona insanların hayatlarını bu şekilde almaya yönlendirmek için ne yapılmıştı? Bundan sonra kimi öldürmeye karar vermişti? Onu ne zaman öldürecekti? Şimdi neredeydi? Tüm soruların cevabı kitapta sizleri bekliyor. Ben çok severek okudum türü sevenlere tavsiyemdir.
Gelin Koleksiyoncusu
Gelin KoleksiyoncusuTed Dekker · Martı Kitabevi · 2019589 okunma
600 syf.
8/10 puan verdi
AŞIK DA OLUNABİLİR…GÖRECEĞİZ…
Serinin ikinci okuduğum kitabımda tansiyon düşmedi. Bu çok güzel bir şey. Genelde ikinci kitapta bir irtifa kaybı başlar burada öyle olmadı. Ancak; kitabın gelişmesindeki detaylar sıkıcı, fazla, uzun, gereksiz…artık ne dersen de. Mevzunun nereye gittiği gün gibi ortadayken, bir yerde durup ama baya bi durup etraftaki manzarayı seyre daldık. Ardından yazar vites arttırdı ve yeniden bomba gibi final. Bu kitap için -seri bittiğinde değineceğim bir konu ama- iki bakış açısı geliştirmek mümkün. Çok sığ bakış açısı ve çok derin bakış açısı. Ben bir hali ile iki taraftan da izlemeye çalışıyorum. Aslında mevzu çok basit…ama bu basitlikte öyle ayrıntılar var ki düşünsel olarak sizi alıp bambaşka yerlere taşıyabilir. Örneğin, hayat veren su, mucizevi meyveler, iki dünya…bunlar çok ama çok ufak kısmı işin. Bir araya geldiklerinde iş değişiyor. Zaten, amaaaan bir rüya bir gerçek hayat hangisinin ne olduğu belli değil deyip hemen kitabı bir kenara koyabilirsiniz, diğer yandan…bir dakika bu anlatı kutsal metinlere atıf yapan varoluş mitlerini bağlayan alegorierle dolu deyip aşık da olabilirsiniz. Ben tüm tarafsızlığıma rağmen, aşka yakınım.
Kırmızı
KırmızıTed Dekker · Martı Yayınları · 2011481 okunma