Kırmızı The Circle (Çember) Serisi 2

8,8/10  (30 Oy) · 
74 okunma  · 
24 beğeni  · 
899 gösterim
Kırmızı, geçmişle geleceğin ortak kaderidir.
Kırmızı, yitirilen cennetin destansı kurtuluşudur.
Kırmızı, Çemberin en kanlı halkasıdır.

Gökkuşağı ormanları büyük çapta bir yıkımın eşiğindedir.
Ölüm saçan bir virüs, dünyamızdaki teröristlerce yayılmaya başlamıştır.
Thomas Hunter’ın sabrı tükenmiştir; ölümle randevu için kalan süre üç haftadır ve bu bir olasılık değil, gerçeğin ta kendisidir.
İki dünyayı da kurtarabilecek bir çözüm yolu bulmaktan başka çıkış yolu yoktur.

Siyah’ın akıllara durgunluk veren temposu, Ted Dekker’ın efsane Çember serisinin ikinci kitabı Kırmızı’yla doruğa çıkıyor.

Thomas Hunter en fazla bir ay önce, garsonluk yapan başarısız bir yazarken, şimdi kendini iki dünyayı da çöküşten kurtaracak zorlu bir maceranın içinde bulmuştu. Bir dünyada, ilkel savaşçılardan oluşan bir orduya kumanda eden, savaşlarda yaralanmış bir general; diğerinde ise durdurulması mümkün olmayan bir virüsle küresel bir kaos yaratma niyetinde olan teröristleri alt etmeye çalışan bir adam.

Yıkımın eşiğinde iki dünya. Akla hayale gelmeyen bir çözüm.
Rüya ile gerçeğin çarpıştığı adrenalin yüklü bir destana hazır olun. Siyah, Kırmızı’ya dönerken artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2011
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9786055420123
 • Orijinal Adı:
  Red: The Heroic Rescue
 • Çeviri:
  Mihriban Doğan
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Muhayyelll 
25 Ağu 15:14 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

"ÇEMBERİN EN KANLI HALKASI"

İncelememde spoiler yoktur..

Siyah'ta kendini bir anda ölümcül bir koşuşturmacanın içinde bulan ve sonra bayıldığında hafızasını kaybettiği kara ormanda uyanan Thomas Hunter için artık her şey çok daha farklıdır. Siyah'ta ortaya çıkan dehşet, et ve kemik bulmuş haliyle bu kitapta ortaya çıkmış ve Thomas Hunter için bazı şeyler hayati bir hal almıştır.

Siyah'da bahsedilen iyi ve kötünün ayrıldığı dünya yani gelecekte 15 yıl geçiren Thomas Hunter artık Avcının Thomas'ı yani Orman Muhafızlarının başıdır. Ormanları ele geçirmek isteyen düşmanları Güruh artık çok fazla güçlenmiş ve sayıları artmıştır. Başlarına geçen yeni kumandansa Orman Muhafızlarının işini zorlaştırmaktadır. Thomas sayıca çok az olduğu bir orduya karşı üstünlük sağlamak için elinden geleni yapmakta ve ormanlarını korumak zorundadır. Aynı zamanda kendisine ve tüm orman halkına yapılan büyük ihanatten bir çıkış yolu bulmalıdır..

Geçmişte ise dünya Büyük Aldatmaca'nın esiri olmak üzeredir. Thomas'a inanmayan çoğu insan pişmandır ve ne yazık ki artık her şey için çok geçtir. Her şey yetmezmiş gibi bir de ülkelerden birinin yaptığı büyük ihanet işleri zorlaştırmaktadır.
Virüsü durdurmak için tüm umutlar Thomas'a bağlanmıştır ve Thomas'ın yapabileceği tek bir şey vardır. Anti vürüsü bulabilecek tek kişi olan Monique'i kurtarmak..

Geçmiş ve geleceğin kaderi tek bir adamın elindedir: Thomas Hunter..

Kırmızı, Siyah'tan daha sürükleyiciydi. Sanırım bunun sebebi artık her iki realiteyi benimsemem ve karakterlere yabancılık çekmemem yüzündendi.
Güruh'tan ciddi anlamda nefret ettim ve iğrendim. Sanki iğrenç kokuları benim de burnuma geldi. Bende bir an kitabın içine girip onlarla savaşmak istedim ama kılıç kullanamam kii. ):
Birde şu hainler, ihanet edenler okurken sinirden ordan oraya zıplamama vesile oldu sağolsunlar. Dışardan biri görse "amacı ne bunun" derdi bana ama kapalı kapılar ardında okumanın faydasını gördüm. (:
Kitabın sonlarında ise ağladım.. Evet balık burcuyum, evet duygusalım ama Ted Dekker sen ne yaptın bee? ):
Kitap bitince sanki kanım çekildi. Belki de kitabın ismi, okurun kanını çektiği için Kırmızı. Olmaz demeyin. Olur mu olur..

Çoğu seride yazar 2 ya da 3. kitabında seriyi batırıyor. O yüzden seriyi tamamlamadan Çember serisi favori serim oldu diyemiyorum.
Çember serisi favorim olma yönünde ilerliyor ve şu anda güzel yol alıyor..

Keyifli okumalar..
Ben yolculuğa Beyaz ile devam ediyorum..

Esma Tezgi 
15 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Kırmızı'yı Siyah'tan daha çok sevdim, olaylar daha anlaşılır, karakterler oturmuş ve hikaye çok güzel bir kıvama gelmiş. Kitap çok sürükleyiciydi, hiç sıkılmadım okurken, Siyah'ta rüya alemini çok benimseyememiştim açıkçası ama bu kitapta öyle bir şey olmadı. İki realiteyi de severek okudum.
Kitapta baştan sona tempo düşmüyor, sürekli yeni bir şey oluyor ve yeni şeyler açığa çıkıyor. Anlayacağınız tek düze ve sıkıcı olmaktan oldukça uzaktı. Kaos kitapta çok güzel yer alıyordu, yazar olayların dünyayı nasıl etkilediğini ve nelere yol açacağını çok güzel yazmış. Kitap güzel bitti, son sayfalar hem etkileyici hem de diğer kitaplar için vaat taşıyor.
Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...er-kitap-yorumu.html

angelsbooks 
17 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu seri favori serilerimden olma yolunda ilerliyor. Bilmeyenler için hatırlatma olsun. Seride 4 kitap var. Kitaplar isimlerin yanı sıra numaralandırılmış durumda. 0, 1, 2, 3. Seriyi okumaya 0 veya 1'le başlayabilirsiniz. Ben 1'le başlamıştım. 2'yi yani Kırmızı'yı da ağır ağır okurum demiştim. Bu ağır okuma isteğimi yarıya kadar devam ettirdim. Geçenlerde yine elime alayım dedim. Alış o alış ve son sayfada aldım soluğu, yine! Ne yaptın be adam!! Daha ne yazmış olabilir diye düşünürken olaylar olayları kovaladı. Bu seri kesinlikle tam benlik :D Bu arada her kitap ortalama 600 sayfa kadar. Gözünüz korkmasın, kitaplardan macera fışkırıyor çünkü :)

Kitaptan 1 Alıntı

Muhayyelll 
22 Ağu 20:12 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Herkes başkalarından bihaber vaziyette, kendi dünyasında kaybolup gitmişti.

Kırmızı, Ted Dekker (Sayfa 126 - Martı yay.)Kırmızı, Ted Dekker (Sayfa 126 - Martı yay.)