Kutsal Meclis

7,5/10  (29 Oy) · 
95 okunma  · 
11 beğeni  · 
880 gösterim
New York Times'ın en iyi satan yazarlar listesindeki Ted Dekker bu sürükleyici romanında, kurbanlarını bilinmeyen nedenlerle öldüren bir seri katili ve onu yakalamayı takıntı haline getirmiş bir psikoloğu anlatıyor.

FBI davranış uzmanı Daniel Clark dinin toplumun en büyük düşmanı olduğu konusunda yaptığı açıklamalarla ünlü olmuştur. Daniel'ın bilmediği şey, Havva olarak tanınan seri katilin peşinden gitme konusundaki takıntısının onun elinden ölüme gideceği gerçeğidir. Daniel öldükten yirmi dakika sonra tekrar hayata döndüğünde, yaşamındaki bu eksik yirmi dakika yakasını bırakmayacaktır artık.

Kısa süre sonra Havva'yı durdurmanın tek yolunun bu yirmi dakikayı geri almak olduğunu öğrenecektir. Bunun için tekrar ölmesi gerekmektedir ama hem kendi hem de Havva hakkındaki gerçekleri öğrenmek için kaç kez ölecektir?
Daniel, Havva'yı durdurmak için din konusundaki önyargıları ve modern dünyadaki şeytan takıntılarıyla yüzleşmek zorundadır.

Ted'in kelimeleri sayfaları yepyeni bir çarpıcı şiddet ve gerçeklikle atlıyor. Kutsal Meclis gerçekten de yazarın kariyerindeki en iyi roman.
-Amazon.com-

Eğer bu sene bir gerilim okuyacaksanız bu Kutsal Meclis olsun. Okuyucuları yerine zımbalayacak türden, iyi ile kötü arasındaki savaşın yüksek oktanlı gerilimi.
-The New York Times-

Çok sıkı ve sert çarpan bir hikaye. Dekker'in en iyi çalışması.
-Barnes and Noble
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2009
 • Sayfa Sayısı:
  468
 • ISBN:
  9786055872380
 • Orijinal Adı:
  Adam
 • Çeviri:
  Aysun Babacan
 • Yayınevi:
  Martı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
K. K 
18 May 18:35 · Kitabı okudu · 1 günde

Bu kitap gerçekten insanı çok farklı yerlere götürmeyi çok iyi beceriyor. Kitabı elinizden hiç bırakmak istemeyecek ve hep bi sonraki sayfayı merak edeceksiniz.

Beytullah Ömer DUMLU 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı lise de arkadaşımdan almıştım.Kitaptaki olaylar baya sürükleyici ve insanı okumaya itici.Hikayede esrarengiz bir hava da var.Yazar bunu okuyucuya hissetiriyor.Başarılı bir roman yazarın emeği çok fazla okumanızı tavsiye ederim.

zerrin ayça yılmazer 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ted dekkerin şaheser kitabı , içinizi paramparça edene kadar kemirecek bir kitap. Okurken bazı noktalarda samimi bulmasınız da beklentilerinizi karşılayabilecek olay örgüsüne sahip. Havva dan hem nefret edeceksiniz hemde onun acıklı ve bir o kadarda ürkütücü hikayesini öğrenince kendinizi ona sevgi beslemekten alıkoyamayabilirsiniz. Tüm kasvetli havaya rağmen olabilecek en iyi ihtimalde bitiyor. Biterken de şaşırtmayı ihmal etmiyor. Romandaki kötülük bünyenize de bağlı olarak uykularınızı kaçırabilir.kesinlikle okunmalı

fazi 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Din ve toplum karmaşası. Daniel Clark'ın yerinde olmak istemeyeceksiniz.. Merak uyandıran, iyi bir gerilim kitabı. Okurken bazı yerlerde tedirgin olabilirsiniz. Ancak yazarın, 'Oyun' kitabına göre vasat kaldığını düşünüyorum.

Kitaptan 2 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 11 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Katil
''Bir katil önce zihninde katil olur. Yıllarca istismar edilir ve travmatik bir çöküntü yaşar. Her şey zihin içinde olup biter.''

Kutsal Meclis, Ted Dekker (Sayfa 126)Kutsal Meclis, Ted Dekker (Sayfa 126)
Tuncay YILDIRIM 
10 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kendini tanıdığını sanan insanlar, kendini tanımayanların burnu havada versiyonlarıdır.

Kutsal Meclis, Ted Dekker (Sayfa 26)Kutsal Meclis, Ted Dekker (Sayfa 26)