Veysel Sönmez

Veysel Sönmez

Yazar
8.5/10
13 Kişi
·
79
Okunma
·
1
Beğeni
·
1212
Gösterim
Adı:
Veysel Sönmez
Unvan:
Akademisyen
Toplumsal değerlerin temelleri, toplumda değil, fiziksel evrende ve tek tek her insandadır.
Veysel Sönmez
Sayfa 35 - Anı Yayıncılık, 15.Baskı
" Öyle hareket et ki, senin hareketlerinin yasası, aynı zamanda diğer insanların hareketleri için bir ölçüt olsun."
Veysel Sönmez
Sayfa 23 - Anı Yayıncılık
139 syf.
·Puan vermedi
Kitap toplam 4 bölümden oluşuyor. İçerik olarak baktığımızda ilk ve son bölümü daha çok kavramsal temeller üzerine kurulmuş. Birinci bölümde eğitim, açık bir sistem olarak eğitim, işlemler, girdiler, çıktılar gibi temel kavramlara yer verilmiş.
İkinci bölüm ki bence kitabın en can alıcı kısımları iki ve üçüncü bölümde bulunmaktadır. Nedir sevgi? Seviyorum cümlesini hayatımızda defalarca kez kullandık belki. Kimi zaman bir nesneye, doğaya ,insana,canlı vecarsız tüm varlıklarıklara en azında bir kez dahi olsa sevgi duymuşumdur. Ama sevgi varken neden nükleer silahlanma var mesela kullanılması bile neden her yıl milyon dolar harcanıyor silahlara? halbuki bu para ile belki milyonlarca aç insan doyacak veya milyonlarca çocuğu eğitim için masrafları karşılanacak. Sevgi böyle olmaz. Sevgi böyle olmamalı. Eğer seviyorsak bir şeyi,hoyrat davranmamalıyız, kaba, hoşgörüsüz, saygısız değil. Eğer böyle bir sevgi varsa bu lafta sevgidir. Kitabın çoğu kısmında sevgi hakkımda Veysel hocanın başımdan geçmiş güzel olaylar var ve burdan çıkarılacak güzel patlar var bence. Okumanızı tavsiye ederim
139 syf.
·7 günde·5/10
Kitabın ilk bölümü inanılmaz sıkıcı. Lakin Veysel Hoca'nın hayatına dair paylaştığı anılar ilgimi çekti özellikle yılan hikayesi. Günümüzdeki eğitim felsefeleri ve yolları da özetlenerek paylaşılmış. Bir öğretmenin veya öğretmen adayının bi kere bileolsa okuması gerektiğini düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Veysel Sönmez
Unvan:
Akademisyen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 79 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.