Yücel Kaya

Yücel KayaCariye yazarı
Yazar
Çizer
8.1/10
9 Kişi
49
Okunma
1
Beğeni
1.976
Görüntülenme

Hakkında

1961 Giresun doğumlu. Araştırmacı yazar. İlk yazıları Yeşil Giresun, İleri ve Kuzeyhaber gazetelerinde yayımlandı. Karadeniz bölgesindeki ilk yerel televizyonu kurdu (BRT) Uzun yıllar Tempo TV'de program yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı. Oğuz Aral'dan resim ve karikatür dersleri aldı. Aynı zamanda ressam olan Yücel Kaya'nın Yazdığı romanların dışında resimlerini de kendisinin çizdiği ellinin üzerinde de çocuk kitapları var. Ders Kitapları ve Uğur yayınlarında sanat yönetmenliği Güçlü yayınlarında editör olarak çalıştı. Halen MERAM, MERCEK ve MARKA yayınlarında Genel Yayın Yönetmeni ve Yazar olarak çalışmaktadır. Yücel Kaya, evli ve üç erkek çocuk babasıdır.
Unvan:
Türk Araştırmacı, Yazar, Ressam
Doğum:
Giresun, 1961

Okurlar

1 okur beğendi.
49 okur okudu.
9 okur okuyacak.
Reklam

Çizerlik Yaptığı Kitaplar

Tümünü Gör

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Ben aptal olduğum için...
Mutlu olmak çok güzel, kızgın olmak da çok kötü... Mutlu olmak çok kolay, kızgın olmak çok zor. Ben aptal olduğum için zor olanı yapıp kızamıyorum.
Sayfa 44 - Mercek YayıncılıkKitabı okudu
Reklam
Aptallar kalplerini dinlerler mutlu olurlar, mutlu ederler; zekiler kafalarını dinlerler mutsuz olurlar, mutsuz ederler.
Sayfa 45 - Mercek YayıncılıkKitabı okudu
Buram çok acıyor. Bak yüreğim burası, o çok acıyor. Yüreğim acımasın başım acısın diye başıma vuruyorum.
Sayfa 43 - Mercek YayıncılıkKitabı okudu
Üç öğün yemeğin ve konuşacak birilerin varsa 'mutlusun' demektir.
Sayfa 3 - Mercek YayıncılıkKitabı okudu
"Dünyayı güzellik kurtaracak ve sevmekle başlayacak herşey" alt yazı olarak Diyarbakır Ulu Camii başta olmak üzere güney doğu illerindeki insanların birbirlerini sevmelerini konu edinmişti.
Henüz kayıt yok
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
80 syf.
·
Puan vermedi
·
20 saatte okudu
Kısa ama etkileyici bir hikaye... Direkt al filmini çek. Zorlama yok, gayet klasik bir hikaye ama pişman etmiyor. Hani derler ya akarı yok kokarı yok. Tavsiye ederim. Bulabilirseniz tabii ki.
Kalbini Dinle
Kalbini DinleYücel Kaya · Mercek Yayıncılık · 01 okunma
151 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
"Siz Aretias n gizli kapısının öbür yüzünü bilir misiniz? Altından akan irmakların Işıltısının, üzerindeki ağaçların yapraklarını aydınlattığını. Genç kızların bir hale gibi etrafınızı sararak, hangimizi beğenirseniz biz O'nun hizmetçisiyiz dediğini. Ve mavi güllerin çevreye yaydığı o muhteşem kokuyu...?" Okuyacağınız bu Kitap'ta Amisos'u terk eden son Cenovalının sadece harflerden oluşan bir Dünya'da yarattığı Insanlara húkmedişini anlatılıyor.
Aretias'ın Gizli Kapısı
Aretias'ın Gizli KapısıYücel Kaya · Güçlü Yayımcılık · 20063 okunma
151 syf.
10/10 puan verdi
"Siz Aretias n gizli kapısının öbür yüzünü bilir misiniz? Altından akan irmakların ışıltısının, üzerindeki ağaçların yapraklarını aydınlattığını. Genç kızların bir hale gibi etrafınızı sararak, hangimizi beğenirseniz biz O'nun hizmetçisiyiz dediğini. Ve mavi güllerin çevreye yaydığ o muhteşem kokuyu...?" Okuyacağınız bu Kitap'ta Amisos'u terk eden son Cenovalının sadece harflerden oluşan bir Dünya'da yarattığı Insanlara hükmedişi anlatılıyor.
Aretias'ın Gizli Kapısı
Aretias'ın Gizli KapısıYücel Kaya · Güçlü Yayımcılık · 20063 okunma