Adem Özköse

Adem Özköse

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
9.0
1.066 Kişi
okuyor-dolu
4.395
Okunma
v3_begen_dolu
471
Beğeni
goz
7,7bin
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Türk Yazar
Doğum
Çarşamba, Samsun, Türkiye, 1978
Yaşamı
Gazeteci, yazar. 1978 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2004 yılında Vakit gazetesinde başladı. Başta Irak, Afganistan, Patani, Keşmir, Suriye, Güney Lübnan, Gazze, Arakan, Darfur ve Moro olmak üzere dünyanın birçok savaş ve kriz bölgesinde gazetecilik yaptı. 2007-2011 yılları arasında Suriye’nin başkenti Şam’da dört sene kalarak Gerçek Hayat dergisinin Ortadoğu Temsilciliği’ni yürüttü. Sancaktar dergisini çıkaran kadroda yer aldı. Diriliş Postası’nda günlük yazılar yazdı. Dünyanın dört bir tarafına yaptığı uzun yolculuklar belgesellere dönüştü. Bu belgeseller başta TRT olmak üzere birçok televizyon kanalında gösterildi. Kitapları farklı dillere çevrildi. ESERLERİ: Cennete Otostop (2011, 2017), Söz Direnişçilerde (Söyleşiler, 2011), Ümmet Coğrafyası (Gezi, 2017), Seyyah (Gezi, 2014), Rotamız Alem-i İslam (Gezi, 2017), Kaçak Yolcu (Gezi, 2017), Esir & Gerçek Bir Esaret Hikayesi (Roman, 2019)
191 syf.
·
4 günde
·
10/10 puan
İnceleme
Birçok farklı ülkelerden İslam'la buluşmuş, sonradan Müslüman olarak hidayete kavuşmuş kardeşlerimizin hikayelerini okumuş oldum. Geçmişleri ne kadar karanlık olsa da bugününü ve geleceğini Allah'a adamış insanlar, Müslüman olmadan önce İslam dinine ne kadar yabancı ve önyargı ile baktıklarını ifade ediyorlar. Batının ve medyanın yaftasıyla İslam dininin adı lekeniyor. İnsanların beyni yıkanıyor. Müslümanların yaşamlarına, kadınları hor görmelerine, Kur'an'ın yanlış şeyler söylediğine dair çirkin iftiralar atılıyor. Bir şekilde hidayete erecek olan bu kardeşlerimizin İslam ile tanışmasına gördüğü rüyalar, içinde bulundukları boşluk, arayış hali, Kur'an'ın etkileyişi, ibadetler, arkadaşları, tanıdıkları vesile oluyor. İçerisinde etkileyici röportajlar barındırıyor. Kitap sohbet tadında ve merakla okunuyor. Bazı sayfalarda insanların yaşadığı tüyler ürperten mucizelere tanık oluyorsunuz. Diğer dinler ile yapılan kıyaslamalar anlatılıyor. Ve doğru dinin İslam olduğunu anlayıp yola çıkıyorlar. Kıymeti bilinmesi gereken kitap benim için. Bazı mesajlar bizlerin de hayatına ışık tutup kendimizi sorgulatıyor. Keza bazı şeyler Allah'a ulaşmada aracıdır. Kur'an'ın ve böyle güzel kitapların daha çok hayatımızda yer almasını ümit ediyorum. İslam ne güzel bir dindir..
kamera
Cennete Otostop
yildiz
8.8/10 · 1.744 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
180 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
Adem abinin 2006 yılında Asya'nın kalbi Afganistan'a yaptıgı yolculuğu anlatıyor. Kitap akıcı demek yerine Adem abi ile her an heyecan, korku, ümit tüm duyguları yaşayarak okuyorsunuz. Okudukça sevinçten de üzüntüden de ağlattı. Afganistan direnişi hakkında farkındalık kazanmak, Afganistan'dan da tüm dünya Müslümanlarının halini anlamak adına önemli bir kitap.
kamera
Kaçak Yolcu
yildiz
9.2/10 · 521 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
191 syf.
islam ile müslümanlar arasında büyük farklar oluşmuş durumda ..
Gazeteci yazar
kamera
Adem Özköse
‘nin Arapçasını geliştirmek için Suriye’nin başkenti Şam’da yaşamaya başlamasıyla beraber, tanık olduğu insanların hidayet öykülerini dinlemesinden sonra başkalarıyla paylaşmak için özel röportajlar sonunda kaleme aldığı bir eser. Yazar 18 güzel insanın ve topluca hidayete eren köyün Hidayet öyküsüne yer vermekte. Dindar bir hristiyan papazdan tutun da eski bir budist rahibe kadar, müzisyeninden tutun da gazetecisine kadar bu insanların nasıl hidayete erdiklerini çok güzel ve orijinal sorular sorarak adeta tüyler ürperten cevapları biz okuyucularıyla paylaşmakta. Kimisi gördüğü bir rüya ile İslamiyet’i araştırmaya başlarken, kimisi tevafuk eseri eline geçen Kur’an’ı okuması ile, kimisi ezan sesiyle ve kimisi de hâl ve kâl diliyle adeta İslamiyeti hakkıyla yaşayan o güzel insanlarla tanışma vesilesi ile bu yola adım atmış. Tabi bu yolda karşılaştıkları zorlukları ve sonradan İslamiyet adına yaptıkları çalışmaları da anlatılıyor… İtiraf etmeliyim ki hemen hemen hepsini yaşlı gözlerle, ürperen kalbinizle ve büyük bir tefekkürle okuyacaksınız …Ve müslüman bir ailede doğma şerefine nâil olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuzu ve bu şansın çoğu zaman bizde nasıl bir gaflete sebep olması acı bir hüzün gibi çökecek içinize… Keyifli okumalar…
kamera
Cennete Otostop
yildiz
8.8/10 · 1.744 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;