Ahmet Fethi Yıldırım

Ahmet Fethi Yıldırım

Çevirmen
8.2/10
59 Kişi
·
137
Okunma
·
0
Beğeni
·
31
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
490 syf.
·13 günde·8/10
Warburton bu kitabında felsefe tarihinde önemli olduğunu düşündüğü 32 eseri inceliyor. Genel olarak eserin ne anlattığı, savunusunun ne olduğu gibi konular üzerinden anlaşılır bir dille incelediği eserleri her bölümün sonunda koyduğu eleştiriler, sözlük ve kaynak okumalarla tamamlıyor.

Kitapta her bölüm birbirinden bağımsız yazıldığı için, istediğiniz eserden başlamanız mümkün. Özellikle zor eserler (Ethika, Saf Aklın Eleştirisi) için iyi bir hazırlayıcı olsa da, bir felsefe okuyucusu için Platon vb. filozofları aktarımı biraz basit gelebilir. Genel olarak camiayı tanımak adına güzel bir giriş kitabı.
%23 (200/888)
·Beğendi·8/10
Kapağında her ne kadar "olağan üstü yerlerin çok satan rehberi" yazsa da gezerken öyle yanınızda taşıyabileceğiniz bir kitap değil. 1.hamur kuşe ve 900 sayfa. Bildiğiniz tuğla işte... Yalnız "olağan üstü yerler" sıfatını sonuna kadar hakediyor. Kitap doğal ve tarihi yerleri resimleyip anlatıyor. Her yer için yarım ile iki sayfa arası alan ayrılmış. Kitabı aldığınızda, gidemesenizde tüm dünya elinizin altında gibi hissediyorsunuz. Bir nevi züğürt tesellisi yani:)) Bu eser kitaplıkta değil sürekli masamın üstünde durur, biraz inceleyince kendimi daha iyi hissederim. Önceleri kitabı almamak için kendimle bayağı savaştım. "Aman ne gerek var, elinin altında internet, nereyi istiyorsan çatlayana kadar araştır işte dedim". Ama kitap kurtları bilir; bir kitap aklınıza gönlünüze düştüyse eninde sonunda ona sahip olursunuz. Tavsiye olunur.
120 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Akademik kariyer düşünenler için çekirdek oluşturacak bir yol gösterici. Belli başlı kuralları kaba taslakta olsa gözler önüne seriyor. Kısa, öz ve etkili tavsiyelerle işinizi gerçekten kolaylaştıracak.
355 syf.
·206 günde·10/10
Kolektif serisinin ilk olarak Felsefe kitabını gördüm ve ilgi alanım olmamasına rağmen bir şans verdim. Hayatım boyunca koşarak uzaklaştığım felsefeye fazlasıyla ısınmama neden oldu. Aslında ilgilendiğim çağlar boyu dinler hakkında bir kitabı olduğunu öğrendiğimde resmen sevinçten çıldırdım. Şimdi rafımda tümüyle ona ayıracağım zamanı bekliyor.
355 syf.
·9 günde·8/10
İçerisinde bir çok bilim insanı ve yaptıkları çalışmaları, bu çalışmaların öncesinde ki ve sonrasında ki bilgilerle ilişkisini anlatan dolu dolu bir bilimi kitabı.
Kitabın metin tasarımının okuyucuyu biraz yorabileceğini düşünüyorum. Eğer bilime ilginiz varsa severek okuyabileceğinizi düşündüğüm bir kitap.
168 syf.
·4/10
Hayatımda belki de okuduğum en sıkıcı kitaptı. Ya yazarda ya çevirmende ciddi anlamda problemler var . Bir hataya düşüp de sakın okumayın.
105 syf.
·9 günde
Felsefe okumak deyince daha çok onunla alakalı dökümanları nasıl okuyacağımın bir rehberi zannetmiştim fakat o bölümle alakalı bir kitap çıktı. Çok güzel şeyler öğrendim, aktif öğrenme ve okuyup anlamak için çok yararlı bir kaynak oldu gerçekten.
105 syf.
·1 günde·9/10
Kitap iyi gerçekten. Özellikle, aktif olmak üzerine kurulu her şey. Bende okuduğum kitapları çoğunlukla aktif olmayan bir şekilde okuduğumu farkettim. Aktif okuyucu olmak şu demek, okuduğunuz kitapla etkileşime girmek yani yazar ne demek istiyor sorusunun yanında yazar haklı mıdır sorusunu da sormak ve işte tartışma şeklinde kitap üzerine düşünmek not almak gibi yöntemlerle sahip olunması gereken bir okuma tarzı. Kitaba 9 puan verdim çünkü çok kısa bir felsefede kullanılan yabancı sözcüklerin anlamlarını vermiş fakat sonradan tikel diye bir kelime kullanmış ve bunun anlamını o bölümde açıklamamış.
355 syf.
·7 günde·10/10
Basit fikirleri kolayca anlayın serisinin bilim kitabı gerçekten okunmaya değer içerisinde bir çok bilim adamının buluşları ve buluş aşamalarını herkesin anlayabileceği bir dille yazılmış olması kitabın değerini kat ve kat artırmış okunması tavsiye edilir kitap
168 syf.
·7/10
Bilmediğin konuyu eleştirmek kolaydır. Kimse sadece Sırbistan yüzünden böyle birşey çıkacağını beklemiyordu ama herkes de hazırdı Almanlar Ruslar güçlenmeden Avrupanın işini bitirmek niyeti ile diğer cephede ise Fransa ve Rusya blogu Almanlara karşı süre kazanmak niyetindeydi. Esas soru İngilizler içindi kimi desteklemek lazım Almanlar mi Ruslar mi
Herkesin bi hesabı vardı ama bilanço kan ile ödendi
#masamdakiler

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Fethi Yıldırım

Yazar istatistikleri

  • 137 okur okudu.
  • 21 okur okuyor.
  • 241 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.