Ahmet Üzümcüoğlu

Ahmet Üzümcüoğlu

YazarDerleyenEditör
7.4/10
43 Kişi
·
196
Okunma
·
2
Beğeni
·
300
Gösterim
Adı:
Ahmet Üzümcüoğlu
Unvan:
Yazar
Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir.
Çünkü islam dininde hiç kimse bir diğerinin günahını yüklenemez. Aksine her insan dünyada yaptıklarından Allah katında şahsi adına sorumludur.
bir din devleti, dini ilkelere bağlı kalarak farklı dinlere ve mezheplere sahip insanlar arasında eşit bir vatandaşlık ilkesi düzenleyemez.
144 syf.
·Beğendi·8/10
Tek bildiğim hiç bir şey bilmediğimdir diyen sokrates e göre mutluluğun yolu bilgiden geçer. Ancak bilmek derken insanın kendisini bilmesini kendisini tanımasını kasteder . kötülüğün bilgisizlikten kaynaklandığını savunan sokrates e katılmamak mümkün değil.  Kötülüğün sebebi bilgisizlik olmasaydı zenginler dahada zengin olmak için yeşili betona degismezlerdi. Paranin mutluluk getirmediğini az buçuk biliyoruz.  ahlaklı olmanın da temelinde erdemli olmanın yattığını yine sokrates ten öğreniyoruz. M.O.400 yıllarında yaşamış bir kişiden 21.yy insanları olarak öğrenmemiz gereken ne çok şey var.
144 syf.
·6/10
Kitap çoğu yerde -özellikle din konusunda- Freud'un görüşlerine yer verdikten sonra yazarın uzun uzadıya eleştirilerini içeriyor.Bir biyografi kitabında yazarın görüşlerinin bu kadar yer etmesini garipsedim.
480 syf.
·7 günde·9/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Ve diğerlerini de okumayı düşünüyorum. En son okuduğum wattpad kitabı beni büyük hayal kırıklığına ugrattigi için bu kitabı elime alırken açıkçası korktum. Ama kitap nefis ilerledi. Hayal gücü muhteşem ve var olan insanı vahşet gerçekleriyle harmanladigi için okunası bir kitap olmuş.
İlk bölümde çok hızlı ilerlediğini hissedebilirsiniz ama sonrasında vahşet, aksiyon, aşk ve en dayanılmaz olan özlem öyle bir geliyor ki şaşırtıyor okuyanı.
Ares ve Çağ öyle güzel aşıklar ki insanın öyle bir aşkı yaşayası geliyor.
Ama kültür karışımı çok enteresan. Din ve inanç olgusu farklı işlenmiş. Kendisine ateist diyen Ares bile çaresizlik anında yaratıcıya sığınmış.
Velhasıl yazarımız beni gerçekten şaşırttı.
Aşkı sevenlere tavsiye edilir.
144 syf.
·8/10
Kant'ın en önemli fikirleri ve ahlak anlayışı başta olmak üzere ebedi barış,aklın sınırları ve önemi,hukuk,metafizik gibi konulardaki düşünceleri güzel bir şekilde işlenmiş.Ayrıca önemli yapıtı 'Salt Aklın Eleştirisi'ne detaylı değinilmiş.
144 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Karl Marx'ın her açıdan araştıran yorumlayan ve Türkiye ile bağdaştıran güzel bir kaynak kitap. Yazılımı biraz zor anlaşılsada seri olarak çok güzel anlaşılıyor. Görüşünüz ne olursa olsun okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Kulaktan duyma bilgilerden daha çok net bilgiler olduğu için gönül rahatlığı ile bilgi edinebilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Üzümcüoğlu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 196 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 114 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.