1000Kitap Logosu
Ahmet Üzümcüoğlu

Ahmet Üzümcüoğlu

Yazar
Derleyen
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
426
Okunma
6
Beğeni
929
Gösterim
144 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ahmet Uzumcuoglu Düşünürler Freud kitabında Sigmund Freud'un yaşamı eserleri ve fikirlerini akıcı bir şekilde okuyucuya aktarmaya çalışmıştır. Herkesin okumasını tavsiye ederim.
Freud
6.2/10 · 60 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
144 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ahmet Uzumcuoglu Düşünürler Platon kitabında Platon'un hayatını, eserlerini ve yaşam felsefesini akıcı bir şekilde okuyucuya aktarmaya çalışmıştır. Herkesin okumasını tavsiye ederim.
Platon
8.7/10 · 47 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
144 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
NİETZSCHE Yazar ahmet üzümcüoğlunun düşünürler serisinden düşünürlerine en sıradışısı ve en harikası en büyük Friederich Nietzsche kitabı Niceyi doğumundan itibaren yaşamanı hemen hemen bütün eserlerinden örnekler vererek kendi görüşlerini topladığı çok güzel bir kitap. kitapta bir yerinde bir yere katılmam nietzsche ve islama ait sözlerini anlatıyor yazar orda popülizim yapmış. Nice arapların içinde yaşasaydı belki hristiyanlığı eleştirdiğinden bin kat çok islamı eleştiricekti.yani nicenin bütün n kitaplarıını okumuş biri olarak nicenin islamı övüyor olması abesle iştigal kitapta . Nice bütün dini dogmalara red eder FRİEDERİCH NİETZSCHE Gerçekten kül olmadan kendini nasıl yeniliyebilirsin. Ona göre sırf doğruluk diye birşey yoktur.evrende yalnızca değişme vardır.akıp giden durmadan değişen bir gelişme vardır. bu değişmeyi sürdüren hayatın ta kendisidir.öyleyse yaşamak herşeyin üstündedir. Friedrich Nietzche kitaplarının biz gerçekte olduğumuz kişi olmamızı öğretmesini istiyordu.tek istediği insanın içindeki arzularıyla yüzleşmesi bu arzulara ulaşmak için savaşmasıydı insan ancak ondan sonra asaletle yenilginin yasını tutabilirdi.bu üst insan olmak demektir. Benim bütün şiirim ve düşüncem parçaları bilmeceleri ve korkunç raslantıları tek parça haline getirmektir. iyilik ve kötülükte bir yırtıcı olmak isteyen önce bir yırtıcı olmaa ve değerleri yıkmaya mecburdur. evet size söylüyorum sonu olmayan bir iyilik ve kötülük yoktur. o daha ima kendini yenmeye mecburdur. Ben canlıyı izledim canlının özeliklerini bulmak için en büyük en küçük yollardan geçtim ağzını kapattığın zaman yüz katlı ayna ile bakışını yakaladım. ve o göz benimle konuştu FRİEDERİCH NİETZSCHE ACIDA BİR HAZDIR LANET DE BİR KUTSALDIR GECEDE BİR GÜNEŞTİR YA ÇEKİLİP GİDİN YADA ŞUNU BİR AKILLIDA BİR DELİDİR DEMEYİ ÖĞRENİN
Nietzsche
8.5/10 · 39 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
144 syf.
·
9/10 puan
Sokrates'i idam ettiren Melitos ve Anytos'tu. Ama tarih Sokrates'i yazdı. Çünkü tarih güçlüyü değil, iyileri yazar... Antik Yunan'ın en büyük düşünürü... Onun; "Tek bildiğim, hiçbir şey bilmediğimdir." öğretisi, günümüz insanının giderek uzaklaştığı sorgulama yetisi ve ölümü sonrası fikirlerinin yaşatılması mücadelesi...Sokrates felsefeyi yeniden kurmuştur ve Savunması'da başlı başına bir felsefedir.
Sokrates
8.6/10 · 70 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
144 syf.
Ahmet Uzumcuoglu Düşünürler Nietzsche kitabında Nietzsche'in hayatını, eserlerini ve yaşam felsefesini akıcı bir şekilde okuyucuya aktarmaya çalışmıştır.
Nietzsche
8.5/10 · 39 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.