Ayşe Nur Buğalı

Ayşe Nur Buğalı

Çevirmen
6.4/10
17 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
56
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
453 syf.
·24 günde·8/10
Bir aşk romanından daha fazlası olan şahane bir eser.
Kadının 19.yüzyıl toplumundaki yerine hem toplumun yargılarına hem de kadınların kendilerini düşürücü davranışlarına ince eleştirilerde bulunmuştur.
194 syf.
·Beğendi·8/10
Tüm varlığını sevdiği uğruna harcayan Jay Gatsby ve ölümsüz aşkı Daisy. Sırf ona yakın olmak adına evinin karşısında bir malikane alır ve verdiği görlemli partileri sırf Daisy bir gün gelir umuduyla düzenler. Sürükleyici ve gizemli roman sizi alıp büyülü ortamına çekmekte.
96 syf.
·7/10
Bir insan içinde birbirine zıt iki kişilik İnsanın ikili doğasını oluşturan iyilik ve kötülük, Dr. Jekyll ve Bay Hyde...
“İki yüzlülük içime işlemiş olsa da asla bir sahkekar değildim; her iki yüzümde samimiydim.”
376 syf.
·6/10
Türkiye'de yaşamayan kadınlar için ideal bir kitap. Zira patronlarına ya da çalışma arkadaşlarınıza kitapta bahsedildiği üzere yaklaşırsanız, en iyi ihtimalle yüzünüze aval aval bakacaklardır. :)

Kişisel gelişim ve kariyer kitapları aslında yerli yazarlardan okunmalı; çünkü kültürel olarak daha gerçekçi daha biziz.

Bunun yanı sıra Feminist Dövüş Kulübü kadınları yüreklendiren ve benim de iş yerimde yaşadığım benzer sorunları anlatıyor, ama olay şu ki, derdimiz tüm dünyada aynı olsa da çözüm yöntemlerimiz içinde olduğumuz kültüre göre şekilleniyor. İçeriği, anlatım tarzı, çevirisi çok güzel bu nedenle İndigo Kitap'a da teşekkür etmek lazım.
376 syf.
·2 günde·3/10
Kitabı sürekli internette görüyordum ama kitabevinde inceleme fırsatım olmamıştı hiç. Bir gün hadi dedim alayım. Aldım ve ne yalan söyleyeyim kendi adıma da pişman oldum. Zaman zaman çok iyi konulara değinse de içeriği çok basit hazırlanmış, bana hitap eden bir kitap olmadı bu yüzden.
376 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitapta eleştirilecek kelimeler vardı. Ama genel olarak basit anlaşılabilecek bir kitap. Kadın hakları, feminizm gibi konularla ilgili iseniz okuyun. Kitapta ataerkillikle özellikle iş ortamında nasıl başa çıkılabileceği anlatılıyor.
376 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çok basit yazımlı bir kitap olmuş.Reklamını çok gördüğüm için merak ediyordum.Bu konuyla ilgili 376 sayfalık bir kitapta daha derinlemesine inceleme ve açıklama beklerdim.150 sayfaya sığdırılabilir bir kitaptı.Sevemedim bazı yerlerde güzel incelemeler olsa da genel olarak çok basite indirgenmişti ve hep aynı şeyden bahsediyordu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşe Nur Buğalı

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 21 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.