Candan İşcan

Candan İşcan

Tasarımcı
8.1/10
22 Kişi
·
0
Okunma
·
1
Beğeni
·
18
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
224 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Sabahattin Ali çoğu kimseler tarafından yalnızca aşk temalı eserler veren bir yazar olarak tanınsa da esasen öyle olmadığını Kürk Mantolu Madonna kitabında iyiden iyiye hissettirmiştir.
Eser ilk bakışta yalnızca bir aşk romanı gibi gözükse de kitap tahlile vurulduğunda aslında bir bakıma eleştiri romanı olduğu fikrini çıkarmak mümkün.
Kitapta dönemin şartları sebebiyle Almanya'ya giden, orada kitaba konu olan aşkı ile tanışan ve yine şartlar sebebiyle ebediyen aşkından uzak düşen Mehmet Raif ile Almanya' da tanıştığı sevgilisi Maria Puder'in hikayesi anlatılır kabaca.
Fakat aslında yazar aşk temasını bir perde niteliğinde kullanıp, değinmek istediği asıl konu olan şartların, zorunlulukların, dayatmaların insanın içinde var olan yegane değeri - ruhunu- katlettğini kitabın tüm bölümlerinde sık sık dile getirerek gün yüzüne çıkartır.
Sabahattin Ali'nin usta kalemi ile yine bir baş yapıt niteliğinde olan kitabı Kürk Mantolu Madonna herkesin hayatından kareler içerebilecek, okunması elzem olan eserlerden yalnızca bir tanesi...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 3 okur okuyacak.