Sevgi Masalı

8,6/10  (22 Oy) · 
61 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.218 gösterim
Samed Behrengi yine sevgiyi, dostluğu, arkadaşlığı anlatıyor.

Bu kitapta Samed Behrengi’nin iki masalı var: Sevgi Masalı ve Ah Masalı. Öğretmenlik yıllarında dinleyip derlediği halk masallarını yeniden biçimlendiren yazarın her masalında olduğu gibi, bu masallarında da, sevgi, arkadaşlık ve dostluk ağır basıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  88
 • ISBN:
  9789755109978
 • Çeviri:
  Deniz Canefe
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Güler Ayata 
31 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

SEVGİ bir masal değildir, hayatın gerçeğidir. Bu gerçeği, ne padişahın kızı ne de ona arkadaşlık etmekle görevli hizmetkar değiştirebilir. Her insan özeldir ve sevgiyi her koşulda hak eder.

Yağmur 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap iki bölümden oluşuyor.Sevgi Masalı ve Ah'lar Masalı.Sevgi masalı'nda bir padişahın kızı anlatılıyor.Kız kendini o kadar beğeniyor ki ve o kadar bencil ki,onu seveni saraydan kovduruyor.Sonra on yedi-on sekiz yaşına gelince bunu rüyasında görüyor.Onu seven kişi ise bir güvercin oluyor ve kızı görmeye geliyor.Ve ondan bir istekte bulunuyor.Kız,onun gerçek halini görmek için uykusunu ona veriyor.Ve durumu kötüye gidiyor.Bu kötü durumu ise kimse çözemiyor.En sonunda o seven adam çözüyor. Ah'lar Masalında ise bir tüccar ve kızları anlatılıyor.Kızlardan biri hariç hepsi pahalı isteklerde bulunurken,biri sadece iki şey ister ama bu iki şey ise zor bulunur.Bu iki şeyi arayan baba ise zor olsa da bulur ama karşılığında kızı ile bu adamla evlendirmek zorunda kalır.Ama sonu güzel olur,her iki hikayenin de.Yazarın kitaplarından öğrenecek çok şey var.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.

Ayça Hoşer 
06 Nis 11:15 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kucuk kara balik'in bende farkli bir yeri vardir.Sevgi masalindan daha da keyif aldim. Sevgi ile ilgili gormezden geldigimiz her seyi gozler onune sermis Behrengi...Bunu yaparken cocuklarin yadsınamaz hayal güçlerini de harakete geçirecek bir olay örgüsü oluşturmuş. ..Kesinlikle okunup okutulmali...

Kitaptan 2 Alıntı

Yağmur 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sevmenin neresi yanlışmış.

Sevgi Masalı, Samed Behrengi (Sayfa 27 - Can Çocuk Yayınları)Sevgi Masalı, Samed Behrengi (Sayfa 27 - Can Çocuk Yayınları)
Yağmur 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Tatlı dilli Güvercin," demiş kız."Bir kuşun sevgisini ne yapayım.Gerçekten beni seviyorsan güvercin kılığını bir kenara bırak, bende senin kim olduğunu göreyim."

Sevgi Masalı, Samed Behrengi (Sayfa 20 - Can Çocuk Yayınları)Sevgi Masalı, Samed Behrengi (Sayfa 20 - Can Çocuk Yayınları)