Caner Yaman

Caner YamanGüzel Kaybettik yazarı
Yazar
Editör
6.9/10
1.086 Kişi
5,1bin
Okunma
406
Beğeni
33,4bin
Gösterim

Caner Yaman Kimdir?

Caner Yaman, 1980 yılında Zonguldak'da dünyaya gelmiştir. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. İrlanda ve İngiliz edebiyatından çevirileri bulunan Caner Yaman, 2012 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatçısı unvanını almıştır. Deneme ve hikayelerden oluşan ilk kitabı "Sonrası Yok" 2014 yılında yayımlanmıştır. Halen Bülent Ecevit Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatında Araştırma Görevlisi olarak çalışan Caner Yaman, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde İngiliz Edebiyatı Doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Unvan:
Yazar, İngiliz Dili ve Edebiyatı’nda Araştırma Görevlisi
Doğum:
Zonguldak, Türkiye, 1980

Okurlar

406 okur beğendi.
5,1bin okur okudu.
329 okur okuyor.
2.796 okur okuyacak.
90 okur yarım bıraktı.

Caner Yaman Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
"iki eşittir bir"
... Ben sendim sanki, öylesine ait hissettim kendimi sana dair her şeye. Ben sendim sevgilim, sen bendin ...
Sayfa 160 - hayykitap
Ben şimdi sana bağıra bağıra susuyorum.
Baban giderse güvendiğin dağlar da yıkılıyor:(
İnsan sayısı kadar dağ vardır Dünya üzerinde. Herkesin babası, kendine ait bir dağdır, görkemli ulaşılması neredeyse imkansız bir dağ Ama hep gözünün önündedir o dağ elini uzatsa dokunursun, gücünü Hep içinde hissedersin...
Sayfa 24 - Hayykitap yayınlarıKitabı okudu
Dönemez bizden giden düşlerimize!
Sayfa 89 - Hayykitap yayınlarıKitabı okudu

Caner Yaman İletileri

Tümünü gör
İyileşmek
İyileşmek
“Kimde vicdan varsa, o acı çekecektir” diyor Dostoyevski, ben de ekleme yapmak isterim: Vicdanı olanların çektiği acılar vicdansızları mutlaka yenecektir. Sadece kendine yaşayıp etrafına gözlerini kapatan, kazanmak uğruna yüreğini mühürlemiş kimse için sonsuz bir mutluluktan, rahat bir vicdandan söz edemezsin çünkü. Yenilgi burada başlar. İnsan, yüreğini insana açtıkça çiçek açar. Yüreğindeki misafirler kadar ev huzuru bulabilir içinde. İçinde insan olmayan yürek çoraktır. O yüreğin sahibi her şeye sahip olabilir ama bir ömür boyunca bir tek çiçek yeşertemez yüreğinde. Asıl yenilgi budur. Sipariş vermek için: dr.com.tr/kitap/iyilesmek...
İnsan sevmekten de yorulur. Bazen biraz durup dinlenmek gerekir belki de, geride unuttuğun sevginin koşup yetişmesi, tekrar sizinle birlikte yürümesi için biraz beklemek gerekir.(sayfa-23)
Caner Yaman
Caner Yaman
Aşıktım Hatırlamıyorum
Aşıktım Hatırlamıyorum
Zor şey değil gülmek. Kapıların ardında ya da En göz önünde bir yerinde bir kentin Kahkahalarla gülmek ayıp değil. Gülmek, Ne çocukça, ne temiz, Ne muhteşem bir şey...
Caner Yaman
Caner Yaman
Aşıktım Hatırlamıyorum
Aşıktım Hatırlamıyorum
(88)

Caner Yaman Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
208 syf.
·
Puan vermedi
"Hep en güzel yerinde kafa attılar hayallerimize, Hep en güzel yerinde bölündü uykularımız" Evet gerçektende öyle oldu en güzel yerinde kafa attılar hayallerimize. O yüzden lüzumsuz kişilere, gereksiz değerler verilip ,boşu boşuna kahrolunmasın diye aslında hiç sevmemek gerek birini kendimizden daha fazla.
Unutamadım
UnutamadımCaner Yaman · Hayy Kitap · 2016347 okunma
168 syf.
·
Puan vermedi
GÜZEL KAYBETTİK(:
Güzel Kaybettik, yaşamı pek çok hayal kırıklığı ve mutsuzluklarla dolu olsa da mecburen yaşamaya devam eden, bazen vazgeçen ama hayatı çirkinleştirmeden yaşayıp güzel kaybedenlerin hikayesini anlatıyor. Kitabın ana karakteri Mehmet de, hayatın kendisine hiçbir güzellik sunmadığına inanan, mutsuzluğa alışmış ve adeta bunu bir yaşam biçimi haline getirmiş bir tiptir.
Caner Yaman
Caner Yaman
Güzel Kaybettik
Güzel KaybettikCaner Yaman · Hayy Kitap · 20172.711 okunma
216 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Kişisel gelişim kitaplarına bayılan birisi olarak beğenerek okuduğum bir kitap oldu. Hayatın silsilesinden, karmaşasından bir nebze uzaklaşıp kendime yönelmemi sağladı , kendimi sevmeyi öğretti bu kitap. Biraz kendine vakit ayırmak isteyen, kendine değer veren veya değer vermesi gereken herkesin okuması gerekiyor diye düşünüyorum.
İyileşmek
İyileşmekCaner Yaman · İndigo · 2022656 okunma