·
Okunma
·
Beğeni
·
16.397
Gösterim
Adı:
Eyvallah 1
Baskı tarihi:
Mart 2017
Sayfa sayısı:
224
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059841917
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hayy Kitap
Baskılar:
Eyvallah 1
Eyvallah 1
Herkesin bir derdi vardır. Bazıları geçer, bazıları geçmez. Bazıları anlatılır bazıları da anlatılmaz. Bazen anlatmak istersin ama dinleyecek kimseyi bulamazsın. Bilirsin, muhabbettir ihtiyacın ama edecek kimse yoktur. İşte bu kitap bunun için, dertleşmek için yazıldı. Yalnız olmadığını bil diye yazıldı. Muhabbet için, muhabbetle yazıldı…
Biraz yağmurun, biraz da hüznün düştüğü gecelerde
bu kitabı okurken şunu hissedeceksiniz;
“Hâlâ dertleşebilecek birileri varmış bir yerlerde.”
Muhabbet bir ihtiyaçtır ve bazen insan muhabbet etmeye kimseleri bulamaz etrafında. Hikmet Anıl Öztekin, yalnız olmadığınızı bilmeniz, gönülden gönüle sohbeti yeniden keşfetmeniz için sizi dertleşmeye davet ediyor. Eyvallah gönüllerin pasını silmeye geliyor. Bazen solundan, soluğundan eksilirsin yine de eyvallah dersin ya, işte o zamanlarda can dostunuz olmaya geliyor.
224 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Bu yazarın her kitabında kendine kattıklarını görmek muhteşem bir duygu benim için.. Kitap gerçekten çok güzel. Bu yazarın kitaplarında en çok içindeki küçük küçük resimleri seviyorum. Kitabı bitirdikten sonra hepsini çizmeye çalışıyorum. O da ayrı bir zevk veriyor bana :) Koleksiyon oluşturdum resmen kendime.Kitaba gelirsek içinde her türlü konu var kısaca hayat var.. Ben beğendim yani okumaya değer diye düşünüyorum. İçine küçük küçük hikayeler eklemiş. En çok oralarını sevdim. Hepsi birbirinden güzeldi. En beğendiğim hikaye 'Bu Nasıl Damat?' Gerçekten herkesin bilmesi gerekiyor bence bu hikayeyi.. Kitapta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.. Emeklerine sağlık.. Kısaca herkese, herşeye Eyvallah.. :)
224 syf.
Hep okumayı düşündüğüm, bir türlü başlayamadığım bir kitaptı. Geçen gün Burak Solak'ın kitap hakkındaki incelemesini okudum ve alıp okumaya başladım.
Kitaba başladığım gibi bitirdim. Her sayfada altını çizdiğim cümleler oldu.
Sanki eksikmişim bu kitabı okumadan önce. Kendimi kuş gibi hafiflemiş hissediyorum şu an. Kitap kendimce birçok karar almama vesile oldu. Kısacası bana çok şey kattı.
'Ben nerdeyim, ne için yaşıyorum?' diye sorgulayanlara tavsiye ederim.
224 syf.
·7 günde·9/10
Aşk'ın insana ve yaradana duyulan halininin roman, şiir ve kıssadan hisseli hikâyelerle güzel bir şekilde harmanlanarak okumaya değer bir eser ortaya konulmuş.
Yazar'ın bir çok tespit ve söylemleriyle duygularınıza tercüman olduğunu hissedeceğiniz, dolayısı ile keyifle okuyabileceğiniz bir kitap...
224 syf.
·4 günde·Puan vermedi
İncelemeye nasıl giriş yapsam bilemedim. Bu tür kitaplar muhafazakar gençler tarafından tutku ile okunuyor, sosyal medya üzerinde alıntıları fazlaca dolaştığından bir okuyayım 'elbet alınacak şeyler vardır nasipte beklenen' düşüncesi ile okudum fakat nedendir bilinmez bu tür kitapları hiç sevemiyorum. Aşka dair yazılan kitapları normalde de sevmem ama bunu birde İslamla allayıp pullayıp gençlerin önüne itenlere ayrı bir kızıyorum. Bir Müslüman olarak merkeze aşkı almış dünyası aşk olmuş insanlar beni üzüyor oysa başka yaralarımız olmalıydı başka şeylerin sancısını çekmeliydik. Hayatı fazla ciddiye alanların seveceği türden değil bu eser. bu genç kalem daha dolu şeyler için mürekkebini akıtsın diliyorum..
224 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
Size fesleğen kokusunu ve eyvAllah cümlesini hayatınızın içine sokturacak kadar etkili bir kitap. Şairin dili basit olmakla beraber bir bakıma sizi kalbiniz ve aklınızın en ücra köşelerine sürükleyebilcek bir eser. Okurken zevk aldığım kitaplardan.
Beni FESLEĞENDEN nefret ettiren kitap...

O kadar çok konuşuldu o kadar çok önerildi ki önyargım olmasına rağmen alıp okumaya çalıştım.. Bitmesine 50 sayfa kala bidaha açmamak üzere kapattım kitabı. Sağdan soldan toplanan cümlelere birkaç kendi zorlama cümlesini ekleyerek edebiyat yaptığını zannetmiş sayın hocam. Çok fazla alıntı olmasından dolayı özgün olmaktan çıkan çok çok basit bi kitap ortaya çıkmış. Fesleğen o kadar çok kullanılmış ki gerçekten uzun bir süre fesleğen kelimesini duymak istemiyorum.
224 syf.
·26 günde·Beğendi·Puan vermedi
ÖNCELİKLE EYVALLAH...
Kitaba ön yargılarla başladım açıkçası... Çoğu insan bu kitap için ucuz edebiyat diyordu. Hatta "Ergen Kitabı" denildiğini bile duydum. Ben çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu kitabı okudum. İyi ki de okumuşum. Sizin de gördüğünüz üzere kitaptan bir sürü alıntı paylaştım.Kitap harika bir kitaptı, çok derin cümleleri var sıradan okunup geçilecek cümleler değil üzerinde durulup düşünülecek cümleler var.
224 syf.
·Beğendi·8/10
Ask sadece beşere değil, beserden ilaha uzanan bir yoldur. İnsanların sevdigine sevdigini gostermesi dokunarak degil kalpten kalbe gonderilen asil sevgiyle gosterilir. Kitap gercekten guzel ve akici bir sekilde yazilmis. Okurken sıkılmaK bir kenara aksine okudukca okuyasim geliyor.
224 syf.
·10/10
Kitabı çok önceden okumuştum. Kitap evinde gezerken bir kitaba ihtiyacım olduğunu ama bunun ne olduğunu bilmeyerek tek tek kitaplara bakıyordum. Gözüme bu kitap ilişti ve arkasında yazılanları okudum önce. Çok tanıdık duygular gördüm içini açtım biraz daha karıştırdım. İnanılmaz derece yoğun duygular gördüm ve hemen aldım okuyama başladım. Yazar Hikmet Anıl Öztekinin o zamana kadar adını bile duymamıştım oysa ki cok satılıyormuş kitapları. Daha sonra youtube vs tüm sosyal medyalardan da takip ettim ve bana inanılmaz şeyler kattı bu kitap. Eksik olduğum bir konuda beni kuvvetlendirdi, bir dönüm noktasında yapmam gereken seçimi gösterdi bana. Fakat bu sitede ve bazı yerlerde görüyorum ki ''Ahlak Bekçileri'' diyorum ben onlara ahmet batmanın aşk kitaplarıyla hikmet anıl öztekinin hakikate giden yolda ne gibi çileler çektiğini ona bunu neyin götürdüğünü anlattığı gençlere çok güzel tavsiyeler verdiği kitabı bir tutar bir tavırla eleştirildiğini gördüm. Bir çok konuda eleştiri yapabilirsiniz ama islamda aşk meşk olmaz gibi kavramlarla bu kadar yufka yürekli güzel bir adamı karalamaya kimsenin hakkı yok ya kitabı anlayarak okumadınız ya da Hikmet Anıl Öztekinin yaşadıklarının onda birini hayatınız boyunca yaşamadınız. Kitabı alın okuyun değişeceksiniz eğer çareleriniz dualarda arayan biriyseniz bu kitap sizin yanı başınızda bulanacaktır her zaman. Eyvallah..
224 syf.
·Puan vermedi
Kitabı okumadan önce elinize alıp açtığınızda sayfaları sizi yeşil bir huzura erdiren fesleğenin muazzam nefes açıcı güzel kokusu karşılıyo zaten yazarda fesleğen kokan kitap olarak belitrmiş . Ayrıca kitabı içerik olarakta çok beğendim dünyada yaşadığın gönül ilişkilerindeki durumlar ve Manevi hayat hakikat gerçeği Allah'ı sevmek her zaman anmak ve hatırlamakta belirtilmiş.Yazar karşılaştırma , örnek ve bazende öznel bir anlatımla içinde geçenleri dile getirmiş sonuç olarak başarılı bir kitap okumanızı tavsiye ederim dostlar .
Kendisini büyük bir heyecan ve ilgiyle okudugum bi kitaptı...Son derece güzel bir şekilde dünyevi ve ilahi ask ele alınmış..Kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap...
224 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabın Ramazan ayında yazıldığını düşünüyorum. İlk kısımdan böyle bir şey aklımda kalmıştı. Edebi ve dini öğeleri birbirini tamamlayan ve ergence ifadeler kullanmayan bir eser olduğundan, belli bir olgunluğun kalemini okuyoruz.
Yine ellerine krem süren insanların sağlıkları için biraz da Allah’a el açmalarını, bunun da faydasını göreceklerini çok güzel özetliyor yazarımız. En başta dedim ya edebi ve dini öğeleri birleştirmesi oldukça iyi. Eh ondan iyi birleştirici mi bulacağız da, adam mühendis. 
Yazarın bölüm bölüm yaptığı harmanlamalar da oldukça ilgi çekici. Mesela bir bölümde Bakara Suresi 155. ayet bizimle paylaşılıyor, başka bir bölümde kitap okumayanla evlenilmez diye araya sıkıştırıp en sonunda da üstünde sürekli vurgu yaptığı ve beni de şaşırtan Facebook gibi sosyal medyalardan aranan aşklar oldu. Sadık sen neden şaşırdın ? Yoksa sende mi arıyorsun yavrum, derseniz eğer; benim şaşırdığım kısım, halen bu tarz insanların olup olmadığıydı. Varsa cidden yazık.
Yazarın ayrıca bir cümlesi var ki yengenize daha yolda kitabı okurken dönmeyi beklemeden attım (ki kendisi horul horul uyuyordu) ve çok mutlu oldum. Çünkü kokusuna aşık olduğum birine karşı böyle bir cümleyi görünce de paylaşmadan yapamazdım. Cümleyi de attığım gibi buraya kopyalıyorum, varın hükmü siz verin:
-Sana niyetli olan kalbim, iftarını yapar mi kokunla bir gün ?
Kokuyla ilgili cümleler sadece bu kadar mı? Açalım sayfa 178’i. Bakın en altta yazarımız, Fesleğen için ne diyor:
-Kokun, gözlerimi kapatıp şükre daldığım,
Hakk’ı düşünürken içime çektiğim için kusursuzdur.
Birisi de geliyor ondan sonra böyle kitap mı olur? Bu ne? Din kitabı mı okuyoruz edebiyat mı? Ben okumam diye yafta çıkarıyor. Ah, nolur oku canım kardeşim bak sen okumazsan bu kitabın değeri azalır ama değil mi? Kitap okumak kadar güzel şey ne olabilir ki diye düşünen biriydim önceden. Allah bana öyle bir insan nasip etti ki, artık bunun cevabını ‘Sevdiğimle birlikte kitap okumak’ diye kendim verdim. Bu yüce cevap için teşekkür ederim Rabbim. 
Şimdi son söz kısmına geçerken olmuş ve olabilecek her şey için bir kere daha Allah’a şükürlerimi ve dünyamın en güzeline teşekkürlerimi sunuyor sizlere de keyifli okumalar ve hayırlı cumalar diliyorum. Böyle bir kitabın Cuma gününe denk gelmesi bile Allah’tan gelen bir mesaj oldu gözümde. Bayağı derinden etkilendim ve tahmin edebileceğiniz gibi Cuma sonrası Kadıköy’e giderek diğer kitabını da alıp okuyacağım. Sizlere de tavsiye ediyorum tabi. Kitapla kalın..
Gece diyorum, özleyenlerin başkenti.Gidenlerin ve unuta bilenlerin uyku saati. İnsan neler kaçırmiyor ki bu dünyada
Elbette geceleri de kaçırıyoruz.gecelerdeki o sırra nasiplene miyoruz.
Hikmet Anıl Öztekin
Sayfa 189 - Yakamoz
Neden mi? Çünkü biz elmayı sever gibi seviyoruz bir adamı. Karnımız doyunca bırakıyoruz . Çünkü bir bilgisayar oynar gibi seviyoruz kadını ve bir yerden sonra sıkılıyoruz. Biz maddeyi sever gibi seviyoruz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Eyvallah 1
Baskı tarihi:
Mart 2017
Sayfa sayısı:
224
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059841917
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Hayy Kitap
Baskılar:
Eyvallah 1
Eyvallah 1
Herkesin bir derdi vardır. Bazıları geçer, bazıları geçmez. Bazıları anlatılır bazıları da anlatılmaz. Bazen anlatmak istersin ama dinleyecek kimseyi bulamazsın. Bilirsin, muhabbettir ihtiyacın ama edecek kimse yoktur. İşte bu kitap bunun için, dertleşmek için yazıldı. Yalnız olmadığını bil diye yazıldı. Muhabbet için, muhabbetle yazıldı…
Biraz yağmurun, biraz da hüznün düştüğü gecelerde
bu kitabı okurken şunu hissedeceksiniz;
“Hâlâ dertleşebilecek birileri varmış bir yerlerde.”
Muhabbet bir ihtiyaçtır ve bazen insan muhabbet etmeye kimseleri bulamaz etrafında. Hikmet Anıl Öztekin, yalnız olmadığınızı bilmeniz, gönülden gönüle sohbeti yeniden keşfetmeniz için sizi dertleşmeye davet ediyor. Eyvallah gönüllerin pasını silmeye geliyor. Bazen solundan, soluğundan eksilirsin yine de eyvallah dersin ya, işte o zamanlarda can dostunuz olmaya geliyor.

Kitabı okuyanlar 2.049 okur

  • melek kartal
  • 19822002
  • Buket Doğan
  • MeeveRaşit Tutuş
  • Sebahattin Özdemir
  • Şifa
  • Şüheda Canbaz
  • eziz amanov
  • Deniz beyaz
  • melis gök

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%9.4
14-17 Yaş
%21.2
18-24 Yaş
%24.8
25-34 Yaş
%22.5
35-44 Yaş
%15
45-54 Yaş
%6.2
55-64 Yaş
%0.3
65+ Yaş
%0.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%73.1
Erkek
%26.8

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%37.1 (222)
9
%9.2 (55)
8
%15.6 (93)
7
%11.4 (68)
6
%7.4 (44)
5
%4.2 (25)
4
%3.2 (19)
3
%2.8 (17)
2
%2.3 (14)
1
%3.3 (20)

Kitabın sıralamaları