Debbie Macomber

Debbie MacomberKüçük Mucizeler Dükkanı yazarı
Yazar
8.0/10
9,2bin Kişi
51,4bin
Okunma
1.603
Beğeni
83,6bin
Görüntülenme

Hakkında

Amerikalı aşk romanları ve çağdaş kadın kurgu yazarıdır. 6 romanı TV filmine, Cedar Cove roman serisi ise yine aynı adlı bir televizyon dizisine uyarlandı. Disleksik olan Macomber sadece lise mezunudur. İlk yazıları kiralık bir daktiloda evinin mutfağında yazdı. Bir taraftan beş çocuğunu büyütürken yazar olmaya karar verdi. Yazdıklarını yayıncılar defalarca reddetti en sonunda serbest zamanlı bir magazin işi buldu. Katıldığı bir yazar konferansında yazdığı yazılarından biri Harlequin Enterprises'ın bir editörü tarafından toplum önünde eleştirilmek üzere seçildi. Editör romanını yırttı ve ona da fırlatıp atmasını tavsiye etti. Macomber ilk fırsatta Heartsong adlı aynı romanı Harlequin'in rakibi Silhouette Books'a gönderdi. Silhouette romanı olan kitabı satın aldı ve bu kitabı Publishers Weekly tarafından incelenen ilk aşk romanı oldu. Starlight, şimdi Harlequin'e ait olan Silhouette Special Edition romantizm serisinin bir parçası olarak yayınlanan romanlarından ilkiydi. Macomber, Silhouette ve daha sonra da Harlequin için aşk romanları yazmaya devam etti. 1988'de Harlequin, Macomber'dan Donanma serisi olarak bilinen bir dizi birbirine bağlı hikaye yazmasını istedi. Çok geçmeden, yılda iki veya üç roman yazmaya başladı. 1994 yılına gelindiğinde, Macomber tek başlıklı romanlar yayınlamaya başladı. İlk ciltli kapağı 2001 yılında piyasaya çıktı. 2002 yılında Macomber, daha çok kadınlara ve onların arkadaşlıklarına odaklanan kitaplar yazmak istediğini fark etti. Thursdays at Eight, geleneksel aşk romanından çağdaş kadın kurgusuna ilk çıkışıydı. Macomber'in romanları hikayenin mesajını iletmeye odaklanır ve ayrıntılı betimleyici pasajlar içermez. Kadın kahramanları iyimser olma eğilimindedir ve "hikayeler, okuyucuda bir umut duygusu ve mutlu bir beklenti bırakacak şekilde çözülür." Macomber, Hristiyan inançları nedeniyle kitaplarında cinsellik içeren ayrıntılara yer vermese de, şehvet barındırır. Kitapları dünya çapında 170 milyon kopyadan fazla satmıştır.
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Yakima, Washington, ABD, 22 Ekim 1948

Okurlar

1.603 okur beğendi.
51,4bin okur okudu.
422 okur okuyor.
11,2bin okur okuyacak.
455 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Artık o eski tasasız kız değilim. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu ögrendim... Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların bir karşılığı olduğunu ögrendim..."
Bu senin hayatın ve bunu başkası için yaşayamaz­sın. Seni en mutlu eden neyse öyle yap.
Sayfa 122 - Epsilon YayınlarıKitabı okudu
Reklam
İkimiz de incindik, ama bu, dünyanın sonu değil.
Keşke kalbime ne kadar yakın olduğunu bilsen..
Sayfa 140 - Epsilon YayıncılıkKitabı okudu
🌿Merhabalar🌿 #188501228 E-KİTAPLAR Telegram E-kitaplar t.me/Pdf100000kitapa... Sayfama gelip bu iletiyi okuyorsan, bence kitap önererek yorumunu da ekleyebilirsin, şimdiden teşekkürler 🙏🙏 Her öneri birbirinden değerli benim için🥰 Değerli önerilerinizden oluşan kitap listesi;
1984
1984
5️⃣
"Sen değişmezsen, hiçbir şey değişmeyecek..."
Debbie Macomber
Debbie Macomber
Reklam
Bu
Debbie Macomber
Debbie Macomber
ablamızın heykelini dikmek gerek heykelini 😎 ( kadınlar baştacıdır her zaman) 😇
Gönderi kullanım dışı

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
200 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
"Senden uzaklaşabileceğimi sandım, ama yapamadım. Hiç kimseye sana olduğu gibi ihtiyaç duymadım. İlk kez kendimi gerçekten yalnız hissettim. Sonra bana o mesajı gönderdin ve yıldızları izlediğimiz geceyi hatırladım. Benden hatırlamamı istedin. Seni unutmanın kolay olduğunu mu sanıyordun? O yıldızlı gecede aşık oldum sana. “ Yıldızlı Gece. Kitap, klişe bir aşk hikayesini anlatıyor. Bir çırpıda okunan çerezlik kitaplardan. Ben çok severek okudum. Tavsiye ederim. Kitapla kalın. Nerede yaşayacağımız umrumda değil, çünkü sen neredeysen benim evim orası.
Yıldızlı Gece
Yıldızlı GeceDebbie Macomber · Epsilon Yayınları · 2015781 okunma
446 syf.
8/10 puan verdi
·
9 günde okudu
Evet biraz sıkıntılı, oradan oraya atlanan bölümler vardı. Ama tam da ihtiyacım (hatta bence şu karantina günlerinde hepimizin ihtiyacı) bir okumaydı. Sıcak, tatlı, sonunun kötü bitmeyeceğini bildiğin, umut dolu bir kitap.
Küçük Mucizeler Dükkanı
Küçük Mucizeler DükkanıDebbie Macomber · Epsilon Yayınevi · 201814,2bin okunma
208 syf.
10/10 puan verdi
·
31 günde okudu
Umut etmek
Debbie Macomber
Debbie Macomber
Yeni Yıl Dileği
Yeni Yıl Dileği
Debbie Macomber yine sıcacık umut dolu bir kitap sunmuş bizlere. Yaşadığımız anlar içinde işin içinden çıkamayacağımızı düşündüğümüz, olmazsa ne yaparım dediğimiz olaylarla karşılaştığımızda aslında hayatın bizlere sunacağı asıl güzellikleri getirdiğini anlatmış. Anın stresine kapılıp asıl geleni kaçırmamız gerektiğini hayattan yaşanmış örneklerle bize ulaştırıyor. Debbie Macomber kitaplarını ne zaman umutsuzluğa düşsem yada ne zaman kendimi bi durumun içine sıkışmış hissetsem okumayı çok seviyorum. Farklı bakış açılarının olduğunu, aslında yaşadığımız olayların pek de öyle olmadığını, herşeyin bir çıkışının olduğunu hissettiriyor. Bu duygulara ne zaman kapılsam onun kitaplarına sarılıyorum. Terapi gibi, ruhum rahatlıyor, beynim farklı düşünebiliyor. Kesinlikle sizlere de tavsiye ederim.
Yeni Yıl Dileği
Yeni Yıl DileğiDebbie Macomber · Epsilon Yayınları · 2022246 okunma