Bir Yumak Mutluluk Blossom Street Serisi 2

7,7/10  (259 Oy) · 
1.382 okunma  · 
222 beğeni  · 
4.135 gösterim
Macomber, gerçek kaderlerinin peşinden koşmak için eski hayatlarından vazgeçen insanların hikâyesini çok samimi bir dille anlatıyor."
-Booklist-

"Hayatları birbiriyle kesişen dört kadın aracılığıyla insan ilişkilerine içten bir bakış."
-Midwest Book Review-

"Macomber müthiş bir öykücü... Çizdiği karakterler son derece derin ve gerçekçi."
-Publishers Weekly-

"Debbie Macomber yüreğiyle yazıyor."
-Library Journal-

Kitapları bütün dünyada 140 milyondan fazla satan ve birçok dile çevrilen Debbie Macomber, yürek ısıtan romanı Küçük Mucizeler Dükkânı'ndan sonra yepyeni bir sayfa açıyor.

Geçmişte yaşadıklarım bana şunu öğretti: Hepimiz bu dünyaya, hayatımızı en iyi şekilde yaşamak için geliyoruz ve inanın bana, hayat saklanarak, umutsuzluklarla, pişmanlıklarla harcanamayacak kadar kısa. Dertler ve sıkıntılarla boğuşurken her gün, bir öncekinin aynısı gibi görünmeye başlıyor. Oysaki her yeni gün kendi mucizelerini de beraberinde getiriyor. Hem de en beklenmedik anlarda...

Doğduğumuz andan itibaren hepimize birer yumak iplik veriliyor; bundan mutluluğun desenlerini örmek ise bizim elimizde...

Bu kitapla keyifli bir mola verip, hayatın karmaşasından uzaklaşacaksınız...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786055420659
 • Orijinal Adı:
  A Good Yarn
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bayan Okur 
13 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Kitap ilk kitaba göre çok sıkıcı,soğuk ve biraz da çakmaydı. İlk kitaptaki gibi birkaç yeni insanın bir kursa gelmesi ile başlayan olaylar silsilesi onları iyi dostlar yapar tarzı yazılması artık biraz taklit olmuş diğerini okumamış olana güzel ama

başım belada 
07 May 12:31 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yazar bu kitapta farklı yaşta,farklı yaşantı da olan birkaç kadın üzerinden kadın olmanın ne kadar elem verici ve zor olduğunu ama her zorluğa rağmen bir kadının asla pes etmeyeceğini her zaman dirayetli ve güçlü bir varlık olduğunu anlatır.

Derya Tok 
28 Mar 20:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Doğduğumuz andan itibaren hepimize birer yumak iplik veriliyor bundan hayatın mutluluk desenlerini örmek ise bizim elimizde

Yine müthiş bir eser ve insanı bu yorucu dunyadan koparıp son kapağı kapatınca kendine getiren bir yapıt....

Doğduğumuz andan itibaren hepimize birer yumak iplik veriliyor; bundan mutluluğun desenlerini örmek ise bizim elimizde...

Bu kitapla keyifli bir mola verip, hayatın karmaşasından uzaklaşacaksınız...

hatice 
 26 Ağu 19:09 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Pek benim tarzım olmayan bir kitap ve açıkçası evde kitabım bittiği için okumaya başlamıştım. Bilemiyorum, çok bilinen şeyler; bilinen bir olay, bilinen bir son.. Ama yine de yazarın karakterleri yansıtış halini, biraz da olsun içtenliğini sevdim diyebilirim. Dram olayları okumayı sevmem ve bu kitapta da bolca vardı ama bunların arkasından gelen mutlu bir hayat, her ne kadar bilindik olsa da, insanı mutlu ediyor galiba.
4 ayrı kişinin hayatlarının örgü geekliğiyle birleşmesi ve uzun süren bir dostluk hikayesi... Kesinlikle değil ama okunulabilir bir kitap, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Merve Akpınar 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Vakit geçirmek için okunabilecek kitaplardan. Çok fazla edebi değeri olmayan, birbirinden farklı 4 kişinin bir mahallede kesişen hayatlarını ve yaşadıkları değişimleri anlatan samimi bir kitap. Ancak içerisinde çok fazla klişe barındırıyor.

Bu kitapta da serinin ilk kitabındaki gibi kursa yeni gelen 3 farklı kişinin hayatlarını, sevinçlerini, üzüntülerini, umutlarını, hayal kırıklıklarını yaşıyoruz. Açıkçası ben ilk kitabı daha çok sevmiştim ve bu kitabı biraz zorlama gibi hissettim. Kitaptaki karakterleriyle yine bir oluyorsunuz hepsi arkadaşınız gibi oluyor. Eğer okumayı düşunüyorsanız ilk önce "Küçük Mucizeler Dükkanı" kitabını okumanızı tavsiye ederim bu kitap onun devamı şeklinde ama okumazsanızda çok bi eksiklik hissetmezsiniz ama açıkçası ben onu daha çok sevdiğim için ilk onu okumanızı tavsiye ederim.

Daha çok okuma aşkına yeni tutulup da biraz aşk, biraz umut, çokça TV filmi tadını arayanlar için; sıcacık hislerle, sizi yormadan ilerleyip giden yumuşacık bir roman. Kişisel fikrim fazlaca basit ve her karakterin tekrar tekrar geçmişini anlattığı için bazen sinir bozucu olabildiği. Ama hikaye örüntüsü güzeldi, genele bakınca dediğim gibi yumuşacıktı. Ha ben bu kitabı tekrar tekrar okumam ama 20 yaşını geçmiş her kadına öneririm. Zira tam bir "kız romanı" :)

Gamze 
20 Nis 23:37 · 7/10 puan

İlk kitapta olduğu gibi Lydia ve üç kadının hikayesi anlatılıyor.En az ilk kitap kadar içinizi ısıtacak bir kitap. Tam bekledigim gibiydi.Ilk kitabı begendiyseniz bunu da beğenirsiniz diye düşünüyorum.

Crossfire 
18 Tem 23:23 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

-İpucu İçerir-

Bir Yumak Mutluluk. Kitabın adı bile güzel düşünülmüş aslında. Bazen zor zamanlarımızda bir yumak kadar mutluluk bile bize yetebilir. Neyse gelelim kitaba,
Debbie'nin çok sade ve akıcı bir dili var (ve bunu seviyorum) ve okurken zerre sıkılmadım. Birçok insan bu kitaplara pek alışkın olmaz, sürekli daha heyecanlısını ister, aksiyon ister.
Bense bu konuda daha düşük bir seviyedeyim diyebilirim, ilgimi çeken bir kitap olsun da, konusu vs. hiç önemli değil. Bu romanda ise Jacqui,Carol ve Alix'ten sonra kursa (çorap kursu) katılan üç yeni karakter vardı. Ve her birinin yaşadığı belli başlı problemler, zorluklar vardı.
Bunları ise zamanla ve kurdukları güzel ilişkilerle aşmayı başardılar. Grant'in Bethanne'den boşanmasına rağmen ikisinin sıkça karşılaşması ve bu kadar çok konuşmalarını garipsediğimi söyleyebilirim. Benzer durum bizim kültürümüzde olsa bir daha birbirlerini görmek istemez iki taraf da. Tabi ortada çocuk varsa ayrı.
Ondan sonra Elise'ın Maverick'in haline rağmen ona karşı koyamamasına sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Ama söz konusu ölümcül hastalıklar olunca her şey unutulup gidiyor. Aslında hiç değmeyecek şeylerden ötürü birbirimizi kırıp üzüyoruz bu hayatta.
En olgun davrananın yine baş karakterimiz Lydia olduğunu düşünüyorum. Brad'ın ondan ayrılma isteğine Cody açısından anlayışla karşılayabilmesi özellikle. Her kadın bunu kolay kolay yapamaz. Ama olumlu düşünebilmeyi becerebiliyor. Ve en küçük şeylerle bile (örgü) mutlu olabiliyor. Ve bunu çevresine de saçıyor.
Kitabın sonuna doğru Bethanne'e, Courtney'e ve Matt'a yardım eden kişinin Maverick olacağını hiç tahmin edememiştim. Paul ve Grant değilse Elise olabilir demiştim ama orada özellikle ''Beyefendi'' diye bahsedilmişti. Maverick de ne kumarkeşmiş arkadaş :) Öyle ya da böyle kumar birçok kötülüğün öncüsüdür. Siz, siz olun kumardan uzak durun. Yeri gelir yuvaları bile dağıtır.
Bu arada dikkatimi çeken bir diğer nokta ise Carol'dan çok ama çok az bahsedilmiş olması. Alix pastanede çalışıyor ve Jordan ile kilisede gönüllü olarak yardım ediyor, Jacqui ise torununu severken dünya turlarına çıkıyor. Ama Carol'dan sadece bir kez bahsedilmişti, o da evlatlık bebeği Cameron'a bakması. Onun dışında bir kez bile adı geçmedi. Her neyse.
Bakalım diğer kitaplarında nelerle karşılaşacağım.

Sevgili okurlar, bu seriyi (Blossom Sokağı) sizlere ''Çerezlik'' niyetine tavsiye ederim. Ve yorumumu okurken öğreneceğiniz şeyler için sakın ola pişmanlık duymayın çünkü en tepede uyardım sizleri. Herkese en az bir yumak mutluluk dolu günler dilerim.

Neslihan Cayirci 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Once Küçük Mucizeler Dükkânı isimli kitabı okuyup ardından bu kitabı okumanizi öneririm. Bir devam kitabi niteliğinde. Farklı dört karakterin yaşamını yine ustaca kurgulamis ve akıcı, sizi yormayan bir derleme yapılmış. Guzel bir kitap olmuş.

3 /

Kitaptan 49 Alıntı

Rumeysa özaçmak 
 27 Mar 23:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ben onları Tanrı'ya havale ettim," dedi. "Bu da beni bir nebze olsun rahatlattı."

Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 143 - Martı Yayınları)Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 143 - Martı Yayınları)
Rumeysa özaçmak 
28 Mar 18:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünya daha küçük, daha zalim bir yer haline dönüşmüştü.

Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 190 - Martı Yayınları)Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 190 - Martı Yayınları)

''Elle çorap örmek, tarihle aramızda bir bağ kurar; günümüzde de faydalanmaya devam ettiğimiz beceri ve teknikleri kullanmış örgücülerin hayatlarına bir bakış atmamızı sağlar.''

Nancy Bush

Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 11)Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 11)
hatice 
24 Ağu 17:48 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kendin için bir şeyler yapmalısın.

Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 48 - Martı Yayıncılık)Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 48 - Martı Yayıncılık)
ecicekk 
23 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Doğduğumuz andan itibaren hepimize birer yumak iplik veriliyor; bundan mutluluğun desenlerini örmek ise bizim elimizde...

Bir Yumak Mutluluk, Debbie MacomberBir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber
hatice 
26 Ağu 15:05 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Her yaş kutlamaya değerdir.

Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 205 - Martı Yayıncılık)Bir Yumak Mutluluk, Debbie Macomber (Sayfa 205 - Martı Yayıncılık)
5 /