Ozan Aydın

Ozan Aydın

Çevirmen
7.8/10
5,2bin Kişi
·
24,3bin
Okunma
·
3
Beğeni
·
865
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
384 syf.
·21 günde·7/10
Nihayet orjinal bir hikaye ile karşılaştım.. Dili gereksiz betimlemelerden uzak sadece anlatılması gerekeni anlatan bir yapıda olduğu için 1 günde bitirebilirsin. Ama;
Ben güçsüz,zayıf karakterli, şıpsevdi, gereksiz gururlu, ve hayır o seçilmiş kişi ben olamam tarzında ortalıkta dolaşan ana kahramanları sevmiyorum..
Harry potter'a Nimbus 2000 hediye edildiğinde "Aa yok ben bunu alamam göze batmak istemiyorum zaten sağ kalan çocuğum" demiş miydi kızım. Bu neyin artistliği. Alsana o siyah keftayı !
446 syf.
·9 günde·8/10
Evet biraz sıkıntılı, oradan oraya atlanan bölümler vardı. Ama tam da ihtiyacım (hatta bence şu karantina günlerinde hepimizin ihtiyacı) bir okumaydı. Sıcak, tatlı, sonunun kötü bitmeyeceğini bildiğin, umut dolu bir kitap.
480 syf.
·1 günde·4/10
Sabah başlayıp ara vere vere az önce bitirdiğim "Küçük Mucizeler Dükkanı" hakkında söyleyecek çok farklı cümlelerim yok aslında. Uzun zamandır böyle çerezlik kitaplar okumadığımı ve okumanın iyi geleceğini fark ettim.

Lydia aslında kitabımızın başkarakteri olsa da olaylar, Lydia ve Lydia'nın açtığı örgü örme dükkanına gelen üç kadın etrafında dönüyor. Birbirinden farklı bu dört kadının yaşadıklarını okuyoruz.

İki solukta bitirmelik, kafanızı dağıtacak şeker kıvamında bir kitap arıyorsanız tavsiye edeceğim bir kitaptır ama onun dışında pek bir şey beklemeyin bence. Ben bu kitabı okuyarak Debbie Macomber'dan da ilk defa bir kitap okumuş oldum ancak şunu söylemeliyim, biraz yetersiz buldum. Herkesin elinde gördüğüm popüler bir yazardı ancak dediğim gibi, pek bir şey beklemeden okursanız daha çok keyif alırsınız. İyi okumalar...
465 syf.
·Puan vermedi
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Sade ve akıcı bir dille yazılmış kolay okunan bir kitap. Nefes alındığı sürece hiç bir şey için geç kalınmadığı mesajını veren, okurken karamsarlıktan kurtulmanıza katkıda bulunup, olaylara pozitif bakmanızı sağlayan güzel bir kitap.
464 syf.
·Beğendi·10/10
Umut ve mutluluk veren ,içten duygularla bezeyan edilmiş, güzelliklerle donatılmış sürükleyici muhteşem bir roman...Yürek kaleminden dökülenler,kitabın kurgusu, akıcılığı,üslubu çok etkileyici bir o kadarda zevkle okunan,hayatın
yorgunluğundan,stresinden, sıkıntınsından bir nebzede olsa uzaklaştıracak rahatlatıcı bir kitap.

Nefes aldığımız sürece, hiçbir şey için geç kalmış sayılmayız...

Aradan uzun yıllar geçmişti. Bu süre içinde yaralarım iyileşmiş, mutlu bir evliliğim ve iki çocuğum olmuştu. Tüm bunlara bakıldığında her şey yolunda gibi görünüyordu ama iç dünyamda hissettiklerim bambaşkaydı…

Eksik kalan bir şeyler, geçmişime dair cevaplanması gereken sorular vardı. Gidilmemiş yollara, gerçekleşmemiş hayallere duyduğum merak sürekli aklımı kurcalıyor, zamanı geri almak ve yarım kalan anıların kapılarını aralamak istiyordum.

Yaşadığımız dünyanın iyi-kötü, acı-tatlı ne çok sürprizle dolu olduğunu anlatan, şaşırtıcı olduğu kadar etkileyici bir roman. Debbie Macomber, "Küçük Mucizeler Dükkânı" ve "Bir Yumak Mutluluk" tan sonra yeni kitabı "Bahçemde Yeşeren Umutlar" ile seriye bambaşka bir lezzet katıyor.
480 syf.
·4 günde·8/10
Okurken buram buram sıcaklık hissetiğim bir kitaptı. Yazar birbirinden farklı dört kadının hayatını küçük bir tuhafiyede ilmek ilmek söküp dokumuş sanki. Okurken asla sıkılmadım.Sıcacık bir kitaptı.
480 syf.
Yazarın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen Keşke daha önce keşfetseydim dediğim bir kitap oldu doğrusu .
Kitabın ana karakteri olan kansere yakalanmış bir kadının kanseri yenişi , kendi dükkanında tanıştığı 3 kadınla olan dostluğunu Asla pes Etmeyişlerini anlatan samimi bir dille yazılmış kitap . İnsana mücadeleyi ve Pes etmemeyi aşılayan umut verici cümleleri kitabı Daha çekici ve okunabilir hale getirmiş ...
480 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Kitabı çok beğendim, pozitif bir kitap, kanserle başa çıkan ve onu yenen bir kadın, farklı hikayelerden oluşan 3 ayrı karakter olan arkadaşları. Okuduğunuza pişman olmayacağınıza eminim :)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 24,3bin okur okudu.
  • 224 okur okuyor.
  • 4.429 okur okuyacak.
  • 301 okur yarım bıraktı.