Yeni Başlangıçlar Mevsimi Blossom Street Serisi 6

8,2/10  (74 Oy) · 
367 okunma  · 
96 beğeni  · 
2.026 gösterim
Sonlar, insanı hayata bağlayan yepyeni başlangıçlardır...

Kimi zaman hayatın karmaşasından başımızı kaldırmak, dertlerimizi geride bırakmak ya da bize zarar veren alışkanlıklarımızdan kurtulmak için bir yol bulmaya çalışırız. Ve bu arayışta en büyük yardımcımız dostlarımız olur; sadece iyi değil kötü günde de yanı başımızda duran ve her sonun bir başlangıca vesile olduğunu hatırlatan can dostlarımız...

Sihirli bir dokunuşa ihtiyaç duyan insanların yaşadıklarını sımsıcak bir dille anlatan bu roman, bizleri umut aşılayan bir dünyanın içine çekiyor.

"İşin ucunda unutulmaz karakterler yaratmak varsa, bunu Debbie Macomber'dan daha iyi kimse yapamaz."
-BookPage-

"Macomber farklı hayatları bir araya getirerek, hayata dair yaşanan pek çok duyguyu samimiyetle işliyor ve her kitabı yüzlerde tebessüm yaratan bir sonla bitirerek okuyucusuna umut aşılıyor."
-Publishers Weekly-

"Macomber, mucizelerle dolu sokağında yarattığı hem eşsiz hem de keyif veren yepyeni olaylarla okuyucuları büyülemeye devam ediyor."
-Library Journal-

"Debbie Macomber'ın her kitabı en iyi kitabı; okurlar Yeni Başlangıçlar Mevsimi'yle bir kez daha tatmin olacaklar."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786053480853
 • Orijinal Adı:
  Summer on Blossom Street
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
DUA 
 03 Tem 17:01 · Kitabı okudu

Spoiler içeriyor
Lydia bir tuhafiye dükkanı açar. Dükkanın camına da örgü dersi verilir diye ilan asar. Bu sayede birbiriyle hiç bir şekilde aynı ortamda bulunmayacak 4 kadın bir araya gelir. Alix biri video dükkanında çalışan fakir bir bayandır. Jacq çok zengin ama mutsuz bir kadındır. Oğlu hiç istemediği bir kadınla evlenmiş ve 6 aylık hamiledir. Carol ise bebek özlemiyle yanıp tutuşan bir kadındır ama bir türlü bebeği olmamaktadır. Bu kadınların tek dert ortağı lydiadır

bize zarar veren alışkanlıklarımızdan kurtulmak için bir yol bulmaya çalışırız. Ve bu arayışta en büyük yardımcımız dostlarımız olur; sadece iyi değil kötü günde de yanı başımızda duran ve her sonun bir başlangıca vesile olduğunu hatırlatan can dostlarımız...

Ceren Acer 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazarın üslubuyla tanıştığım ilk romandı. Aslında kitapçıya bu romanı almak için yolum düşmemişti. O zamanlar, bu yazara ait bir tane roman bile geçmemişti elime... Hatta, hiç Debbıe Macomber gibi bir yazarın varlığından bile haberim yoktu. Neyse, kitapçıma gittiğimde o tavsiye etti Yeni Başlangıçlar Mevsimi romanını... İlk başta bütün ısrarlarına rağmen, bu kitabı almaya sıcak bakmıyordum. Sonradan sayfaları çevirdikçe bu kitabı almakla çok doğru bir karar vermiş olduğumu fark ettim. Hiç tahmin etmediğim bir şekilde, daha ilk sayfadan beni içine çekiverdi roman. Beğenmem umutsuzluğuyla aldığım, sonradan sonraya ise, bu roman ve kitapçım sayesinde sıkı bir Debbıe Macomber kitapları okuyucusu oldum çıktım resmen. Bu kitap onun için bende çok ayrı bir yere sahiptir. Beni olay örgüsü ile fetheden kitap diyorum buna. Tavsiye ederim.

Gülayşe Ertuna 
30 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu kadına bayılıyorum. Yine eski ve yeni karakterlerle örülmüş bir solukta okuduğum bir Debbie Macomber romanı. Sanki komşularımdan bahsediliyormuş hissini veriyor. Kafamı kaldırdığımda pencereden bakarken karakterlerden birini görüp de el sallayacakmışım gibi geliyor. Çok edebi birşeyler bekliyorsanız tatmin etmeyebilir. Ama kendinize zaman ayırmak için okumaya başladığınızda bırakın sizi sarsın. Bitinceye kadar Seattle, Puget Sound'un bir parçasıymış gibi hissedeceksiniz kendinizi.

Muharrem Armağan 
13 Eki 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazarın kitaplarını okumak ciddi manada keyif verici hikayedeki insanlar çok samimi ve ögretici zihni dinlendirmek için okunması gereken kitaplardan.Hikaye genel olarak bildiğimiz klasik hikayelerden olsada yani okurken sonunu tahmin edebileceğiniz gibi ama samimi havasıyla ve bazen beklenmedik senaryosuyla okumadan bırakamayacagınız bir kitap.

Zeynep 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Serinin 6. kitabi ve adından da anlayabileceğimiz gibi yeni başlangıçları konu almış. Bazen yeniden başlamak gerekir. Bu gücü içimizden başka bir yerde aramak yanlış olur. Belki de içimizdeki başlangıç hayatımızında başlangıcı olur.

Hatice Erdoğan 
07 Ağu 2014 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Yazarın kitaplarını okurken zamanın nasıl geçtiğini farkedemiyorum akıcı üslubu kitaplarına bağlıyor bu kitabını okumadım daha ama okumayı düşünüyorum

Kitaptan 8 Alıntı

Aysel 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Sevgi ve sadakat bağı yeterli gelmiyorsa geriye söylenecek bir şey kalmıyor..."

Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber (Sayfa 303)Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber (Sayfa 303)
Aysel 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Kimi zaman hayatın karmaşasından başımızı kaldırmak, dertlerimizi geride bırakmak ya da bize zarar veren alışkanlıklarımızdan kurtulmak için bir yol bulmaya çalışırız. Ve bu arayışta en büyük yardımcımız dostlarımız olur; sadece iyi değil kötü günde de yanı başımızda duran ve her sonun bir başlangıca vesile olduğunu hatırlatan can dostlarımız..."

Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie MacomberYeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber
Aysel 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Jordan her zaman başarısızlıkların bize yeni şeyler öğrenme, büyüme fırsatı tanıdığını söyler. Asıl önemli olan aynı hataya tekrar düşmememizdir."

Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber (Sayfa 436)Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber (Sayfa 436)
Aysel 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

" Yaratıcılığı ortaya koyabilmek için kendinize vakit ayırmanız önemlidir,çünkü yaratıcılık olmadan ihtimalleri hayal edemezsiniz..."

Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber (Sayfa 393 - Candi Jensen)Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber (Sayfa 393 - Candi Jensen)
Esra elkin 
01 Tem 00:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

..tıpkı toplumda olduğu gibi örgünün de ancak ne çok sık ne de çok geniş bsğlarla birbirine bağlanabileceğini anladım.

Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber (Sayfa 317)Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber (Sayfa 317)
ecicekk 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onun bakış açısına göre her şeyin kontrolü onda olmalıydı, dolayısıyla terk eden kişi ancak o olabilirdi.

Yeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie MacomberYeni Başlangıçlar Mevsimi, Debbie Macomber