Gül Limanı Oteli Rose Harbor Serisi 1

7,7/10  (51 Oy) · 
238 okunma  · 
43 beğeni  · 
2.137 gösterim
New York Times Bestseller yazarı Debbie Macomber'dan yürekleri ısıtacak yeni bir seri: 

Jo Marie Rose, Sedir Koyu'na yeni bir başlangıç yapmak ve biraz olsun huzura kavuşmak için gelir. Kocasının ölümünün acısını atlatmaya çalışan genç kadın, burada bir otel satın alır ve otelin adını değiştirip Gül Limanı Oteli koyar. Buranın yeni başlayacağı hayatı için doğru yer olduğunu hissetmektedir. Ancak otel ve ilk gelen konuklar, Jo Marie'ye beklediğinden çok daha büyük sürprizler yapacaktır. 

Debbie Macomber'ın kitapları dünyada toplam 150 milyon adet sattı! Ülkemizde de büyük ilgi gördü ve çok satanlar listelerinde uzun süre kaldı!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  380
 • ISBN:
  9789944825788
 • Orijinal Adı:
  The Inn at Rose Harbor
 • Çeviri:
  Filiz Karaman
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aysel 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Sonunda bu kitabı bitirebildim.
Debbie Macomber, aslında hiç tarzım olmayan yazar olmasına rağmen,kitaplarını neden hep okumak gibi bir dürtüye sahibim bilemiyorum. Belkide, günümüzde mutsuz sonlar,üzücü olaylar,bizi stresten strese sokan olaylar o kadar çoktur ki, mutlu sonlara gereksinim duyarız.
Debbie Macomber`in kitapları umutsuzlukla başlıyor ama sonlara doğru "hayatta her şeye çare vardır okuyucum yeter ki sen hiç bir zaman ümidini yitirme" diyor. Bak Macomber kitaplarını okuma nedenim gerçek anlamda bu.

Kitaba gelirsek: Yine yaralı kalpıeri olan insanları işliyor yazar. Jo Marie Rose adlı bir kadının ,kocasının ölümüyle birlikte ,bir otel satın alması ve bunun akabinde gelişen olaylar; müşterilerin (Josh ve Abby) yaşadıkları acı- tatlı olaylar ,aile ilişkileri,arkadaşlık , dostluk ,aşk ,anlatılmış. Her iki müşteri de otel sahipleri gibi otele sırtlarında yüklerle gelmişlerdi.Kitap ilerledikceyse yükler hafifliyor...

Umudunuzu korumak güzeldir. Umudunuzu yitirmeden okuyacağınız kitap.Diğer Macomber kitapları gibi :) Öteki kitapları`nı çabuk bitirmeme rağmen iki haftaya zor bitirdim. Bilmiyorum nedenini :) 6 puan vermemin nedeni bu.

Hayatın zorluğundan yorulmuşsanız, sizin de sırtınızda ağır yükler varsa,ümit sizin için de uzakta yanıp sönen belli belirsiz bir yıldız gibiyse Macomber okumanın zamanı gelmiştir demektir. :)

Damla Köseoğlu 
27 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

• Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber'ın bir diğer serisi olan Rose Harbor Serisi'nin ilk kitabı. Toplam beş kitaptan oluşan serinin ilk üç kitabı Türkçeye çevrilmiş durumda. Okumuş olduğum kitaplarında belli bir seviyenin altına hiçbir zaman düşmeyen yazar Gül Limanı Oteli kitabıyla da beni yine hayal kırıklığına uğratmadı. Yeri geldi hüzünlendim, yeri geldi sevindim. Ancak "mutluluk" olgusunun Macomber'ın kitaplarının ana teması olduğunu belirtmeliyim, günlük hayatın stresinden ve yoğunluğundan kaçarak kendinizi yepyeni insanların hayatlarının ortasında bulup onlarla mutlu bir sona ulaşmak için oldukça müsait bir kitap Gül Limanı Oteli.

• Kitabın konusundan kısaca bahsedecek olursak, kitapta kocasını yeni kaybeden ve kaybı nedeniyle omuzlarında çok ağır bir yük taşıyan Jo Marie ana karakterimiz. Jo Marie huzur bulmak için Sedir Koyu'na gidiyor ve burada bir otel satın alıyor. Otelin ilk müşterileri gelirken beraberlerinde tıpkı Jo Marie gibi kötü anılarını da getiriyorlar. Jo Marie, Josh, Abby'nin hayal kırıklıklarının, aşklarının, sevinçlerinin anlatıldığı kitap, insanın ne tür zorlukların üstesinden gelebileceğini, bireyin yaşama sıkı sıkı tutunduğu takdirde her şeyin yoluna girebileceğini ispatlar nitelikte. Serinin ikinci ve üçüncü kitapları olan Gül Limanı Oteli Çiçekler İçinde ve Aşk Mektupları'nı da en kısa zamanda okumayı planlıyorum...

Sinem Atılgan 
18 Haz 2015 · Puan vermedi

farklı 3 insan
farklı 3 hayat
farklı 3 hikaye
ve mükemmel bir biçimde üçünün de hayatlarının kesişmesi.Ama yine de kendi yönlerinde hayata devam ediyorlar.

Yine yaralı kalpıeri olan insanları işliyor yazar. Jo Marie Rose adlı bir kadının ,kocasının ölümüyle birlikte ,bir otel satın alması ve bunun akabinde gelişen olaylar; müşterilerin (Josh ve Abby) yaşadıkları acı- tatlı olaylar ,aile ilişkileri,arkadaşlık , dostluk ,aşk ,anlatılmış. Her iki müşteri de otel sahipleri gibi otele sırtlarında yüklerle gelmişlerdi.Kitap ilerledikceyse yükler hafifliyor...

Pandomimin sesi 
 21 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Kendi hayatımızdan bunaldığımız sıkıldığımız dönemler vardır.Macomber bu dönemler de başka hayatların serüvenleriyle kendimizi unutmamızı sağlıyor.Bu kitapta da biz başka serüvenleri okurken sayfalar hızlıca ilerliyor çünkü akıcı,yalın bir anlatımı var.
Bu kitapta beğenmediğim tek nokta şu:gereksiz uzatılmış.Aynı bilgiyi bir kaç defa dile getirmiş.Bunun haricinde her zaman ki Debbie Macomber kitapları gibiydi.Mutlu sona inandıran huzura kavuşmak için zamanın geçmesini sabırla beklemeyi öğreten bir kitaptı.

Ceren Acer 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

DEBBIE MACOMBER, okuyucuya hem umutsuzluğu hem de umudu hissettirebilen tek yazardır. Aynı zamanda aşkları da işleme biçimi, karakterler arasındaki geçişler, karakter betimlemesi, birbiri arasındaki uyumları çok titizlikle işleyen bir yazar. Bu titizliği, düzeni romanlarında her cümle de hissedebiliyorum. Bu yazarın romanları yorgun olduğum zaman yorgunluğumu alıp, beni başka hayatlara, roman karakterlerinin yaşadığı hayata yolculuğa çıkarıyor resmen. Bu kitabı okurken kendimi unuttum diyebilirim. Bazen başka hayatlara yolculuk yapmak, hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi geliyor insana. Kendinizi güçlü ve yenilenmiş hissediyorsunuz.

Hakan Uzun 
09 May 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

3 farklı hikaye üzerinden giden bir kitap. İlişkiler diyebiliriz ana konuya. Anlatımı çok yalın ve okunması çok kolay bir kitap. Yazar anlatmak istediğini dolaylamadan, doğrudan okuyucuya iletiyor. Bu tarz kitaplarda böylesini tercih ediyorum şahsen. Başarılı buldum ben.

Gizem 
04 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Sıradan bir Macomber romanıydı. Rahatlattı. Yormadı. Sıktığını da söyleyemem. Okuyup da düşünme ihtiyacı duymadığımız, kurabiye kokan bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Sedâbiyât 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu kadın işini biliyor. Önce bir kaç karakterle başlıyor anlatmaya. Her bölümde bir tanesinin hikayesini anlatıyor ve bölüm sonu genelde devamını merak edeceğiniz bir yerde bitiyor. Siz de o karakterin ne yaptığını öğrenebilmek için hızlıca bölümleri okuyorsunuz. Bir bakmışsınız kitap bitmiş. Akıcı bir dili var ve sürükleyici hikayeleri.
Yazarın kitaplarının iyileştirici bir gücü var. Bu belki de hikayelerindeki kahramanların psikolojik durumuyla da alakalıdır. Kitabı okurken siz de karakterlerle birlikte iyileşiyorsunuz.
Yazarın kitaplarını sevmemin diğer bir yanı kitaplarının mutlu sonla bitmesi. :-) Modern masallar gibi bir şey Macomber kitapları ;-)

Asiye Yıldız 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Akıcı, günlük hayatı gözler önüne seren aşk kitabı. Hayatta böyle aşkların olmayacağını unutmadan okumak gerek. Ben arada beynimi rahatlatacak kitaplara yer veririm. Buda onlardan biri, tam romantik bir kitap.

2 /

Kitaptan 18 Alıntı

Damla Köseoğlu 
 25 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Zamanın her şeyin ilacı olduğu doğruydu.

Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber (Sayfa 168 - Epsilon Yayınları)Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber (Sayfa 168 - Epsilon Yayınları)
Damla Köseoğlu 
26 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Kadınların birbirlerine destek olmaları gerekir.

Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber (Sayfa 252 - Epsilon Yayınları)Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber (Sayfa 252 - Epsilon Yayınları)
Aysel 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"Bir insan öldüğünde, eğer onunla vedalaşmamışsan, bu çok zor gelir sana. Ölen, çok zorlu bir ilişki yaşadığın biri olsa bile..."

Gül Limanı Oteli, Debbie MacomberGül Limanı Oteli, Debbie Macomber
Damla Köseoğlu 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hepimiz çok çalışma ve kendimizi dış dünyadan soyutlama eğilimindeyiz.

Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber (Sayfa 78 - Epsilon Yayınları)Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber (Sayfa 78 - Epsilon Yayınları)
Aysel 
 13 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"Hayatımın o kadar büyük bir bölümünde yalnız yaşadım ki, birine ihtiyacım olduğunu kabul etmekte zorlanıyorum... Ama sen arkanı dönüp gittiğinde, sana ihtiyacım olduğunu anladım..."

Gül Limanı Oteli, Debbie MacomberGül Limanı Oteli, Debbie Macomber
Aysel 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"Hayatın bana öğrettiği bir şey varsa, o da planların her an değişebileceği idi."

Gül Limanı Oteli, Debbie MacomberGül Limanı Oteli, Debbie Macomber
Damla Köseoğlu 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hepimiz değişiyoruz, öyle değil mi?

Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber (Sayfa 36 - Epsilon Yayınları)Gül Limanı Oteli, Debbie Macomber (Sayfa 36 - Epsilon Yayınları)
2 /