Derya Akküç

Derya Akküç

Çevirmen
7.5/10
38 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Adı:
Derya Akküç
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
56 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Jane Austen’ın muhtemelen babasının ölümünden dolayı yarım bıraktığı  kitap. Karmakarışık isimler,durumlar.. Jane Austen'ı bu kitapla tanımayın yoksa yazara küsersiniz. Üzülerek ilk defa okumayın diyeceğim.
86 syf.
·9/10 puan
İlk hikaye yani kızıl ölümün maskesi gerçekten çok iyiydi. İkinci hikaye, şişeden çıkan mektup, 'eh işte'. Üçüncü, Aslanlaşma, komikti. Sonunda hafif bir tebessüm ettim. Fakat sonuncusu Maelzel'in satranç oyuncusu, gerçekten sırf okumak için okudum. Çok sıkıldım.
104 syf.
·3 günde·10/10 puan
Çok güzel bir kitaptı gerçekten. Anlatıldığı kadar varmış. Kitabı okuduktan sonra hayvanlara olan sevgim kat kat daha arttı. Ince,çerezlik, 1 günde bitirebilinecek kitap. Yaş ortalamasının da 10 yaş üstü gibi düşünüyorum herkese hitap ediyor.
44 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Bu kitap, Edgar Allan Poe'nun üç öyküsünden oluşuyor. Birinci öykü, kitaba adını veren, Şehrazat'ın Bin İkinci Masalı. 1001 gece masallarını çoğumuz biliyoruz. Hikayeye göre Fars kralı, karısı kendisini aldattığı için bütün kadınlara öfkelidir ve her gece bir kadınla evlenir ve her gece evlendiği kadını öldürür. Vezirin akıllı kızı Şehrazat, bu işe bir son vermek için bir plan yapar ve kralla evlenir. İşte bu masallar, Şehrazat'ın kralı oyalamak ve onu öldürmesini unutturmak için uydurduğu masallardır.1001 gecenin sonunda da kral, artık kinini unutup gitmiştir.
Şehrazat'ın 1002. Masalı da, Poe'nun, bu hikayeyi eleştirmesi ve yorumlaması ile başlıyor. 1001 gece masalı bitince hani Şehrazat kurtuluyordu ya, bu kez Şehrazat 1002. masalı uydurmak zorunda kalıyor. Sinbad hikayesini farklı bir şekilde anlatıyor. Hikaye gotik başlıyor, fantastik devam ediyor, saçma bitiyor. Sonunu da size bırakıyorum
İkinci öykü, Haftada Üç Pazar, evlenmek için amcasından rıza isteyen bir genci anlatılıyor. Tarih belirlemesini istiyor ve amcasının belirlediği tarih, hikayenin adı. Bakalım genç bununla nasıl başa çıkacak ? Öykünün sonunda isimsiz, dünyanın sonunu anlatan bir başka öykü de yer alıyor.
Üçüncü öykü, Gammaz Yürek'te ise bir katilin cinayetini ve kendini nasıl ele verdiğini anlatıyor Poe. En çok da bu öyküyü sevdim sanırım. Tam Poe tarzı, gotik bir hikaye.

Yazarın biyografisi

Adı:
Derya Akküç
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.