Devrim E. Alkış

Devrim E. Alkış

YazarÇevirmen
8.2/10
138 Kişi
·
9
Okunma
·
1
Beğeni
·
216
Gösterim
Adı:
Devrim E. Alkış
Unvan:
Türk Yazar, Tercüman ve Aranjör
Doğum:
4 Nisan 1975
“O olmazsa mahvolurum," dediğin kadın yanında. Dışarıda sağanak var. Onun hayatta en çok sevdiği adam sen değilsin, Florian Ehrdach adında bir kerhane piyanisti. Alois var, bir de diğerleri, bildiklerim, bilmediklerim.
Devrim E. Alkış
Sayfa 86 - Everest Yayınları
64 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı okumaya başlar başlamaz, hikaye istem dışı bir şekilde sizi içine alıyor ve bitirmeden bırakamıyorsunuz.
Hikaye içinde hikaye, ne olacağının merakı.. Sanki siz de oradasınız satranç tahtasının başında Dr. B. ve Czentovic'i izliyorsunuz. Hangisinin kazanacağını merak ediyorsunuz. Binlerce kombinasyonu düşünüyor ve sabırla oyunun sonucunu bekliyorsunuz.
Zihnin sonuna kadar kullanıldığı strateji oyunu muhteşem bir hikayeyle kaleme alınmış.
Okuyunuz..

''Satrancın çekiciliği tek bir şeyden kaynaklanır; stratejinin farklı beyinlerde farklı biçimlerde gelişmesinden.''
55 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Yüreğe dokunan, hiçbir beklentisi olmadan çocukça duygularla beslenmiş bir aşk hikayesi. Bir aşk ancak bu kadar saf ve masum olabilir. Bunun nedeni ise çocukluktan başlayan ve birikmiş koca bir sevgisi olan küçük bir kızın bu saf sevgiyi tüm içtenliğiyle sevdiği kişiyle karşılıksız vermesidir.
71 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Merhaba 1k ailesi! Bugün sizlere Stefan ZWEIG'in Olağanüstü Bir Gece kitabını yorumlayacağım. Kitabı PDF şeklinde okudum..

Kitaba gelecek olursam: Karakter kendini bulma çabasında.. Yıllar önce işlediği bir suç üzerine kendini bulmaya çalışan adamın hikayesi esasına baktığımızda...
Kitapta altı çizilecek öyle güzel alıntılar vardı ki hepsini buraya yazmaya kalksaydım inanın yetişmezdi.. Keyifle okuyu, okutun..
55 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bir solukta bitebilecek bir kitap. Eminim ki her eline alan bir oturuşta bitirmiştir. Akıcı, sürükleyici ve dikkat çekiyor. Konu olarak da dikkat çekici. bir adam, bir kadın ve bir mektup. Okuma alışkanlığını oluşturmak için okunabilecek bir kitap.
68 syf.
·Puan vermedi
Klasik olmasına karşın etkileyici bulamadım.aslın tam anlamıyla kitaba karşı durdu fikirlerim.nasıl olurda bir insan kendini heba edebilir, böylesine saçma bir hayata sürükleyebilir kendini aklım ve hissiyatım bunu anlamıyor.
Her duyulan his sevgi değildir hele aşk hiç değildir.çocukluk saplantısını bir insan ancak bukadar uç noktaya götürebilirdi heralde.
Belki de böyle düşünen bir tek ben varımdır ama etkilenmediğini söylemek isterim.soluksuz okuduğum kitaplardan değil malesef...
64 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitaptaki kişiler size her ne kadar özel gelse de bu bir öykü ve kişiler tiplemelerden ibaret. Ana karakterin belirgin özelliği ise insan olması. Sizin gibi...
71 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10 puan
Seçkin ve çoğu şeye duyarsız bir adamın bir gece de kendini buluşunun etkileyici anlatımı...

Özellikle kitabın sonuna doğru okudukça heyecanlanmama sebep olan bir anlatım. Stefan Zweig yine insan psikolojisinin derinlerine inmiş... Bir insanın kendini buluşunun kitabı. Zweig'in dediği gibi "Bir kez kendini bulan, dünyada hiçbir şeyi kaybetmez. İçindeki insanı anlayan, tüm insanlığı anlayacaktır."
71 syf.
·3 günde·6/10 puan
Hayattan sıkılan bir insanın farklılık olsun diye gittiği hipodromda arkasına oturan ve bir baska erkeğe kur yapmakta olan bir evli hanfendiye kur yapmaya çalışması o sırada kocası gelmesi ve kocasına kötü davranan kahramanımızın, olayın odak noktasındaki hanfendinin kocasının at yarışı için oynadığı kuponlardan birini çalması sonucu elde ettiği parayla sıkıntılar çekmesini bazı yerlerde anlamlı kelimelerle çoğu yerlerde ,benim haz ettigim bir tür olmadığı için, sıkıcı ve bitsin diye okuduğum ve dolayısıyla atlayarak okuduğum bir kitap.
71 syf.
·9/10 puan
Aslında o kadar bizden ve o kadar içten bir kitap ki. Zweig yıllar önce yazdığı eserlerle, bugün bile içimize dokunabiliyor. Kitap akıcı ve sade bir anlatımla yazılmış. Kitabı bitirdiğinizde aniden sizi düşündüren "Peki ben ne için yaşıyorum?" diye sorgulatan, aslında insanları mutlu etmenin ve bu mutluluğu içinizde yaşamanın size yaşattığı hazzın ne kadar ulaşılabilir ve ne kadar mükemmel olduğunu bir kez daha hatırlatan bir eser. Bir çırpıda bitiveriyor ve siz kitabı okuma sürenizden daha uzun süre düşüncelere dalıyorsunuz
55 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Böylesine bir aşk gerçek olabilir mi?” 1920’lerin ilk yarısında Stefan Zweig tarafından kaleme alınan bu kitapta; yaşamı boyunca delicesine sevdiği, ancak kadının varlığından haberi bile olmayan, yazar R.’ye yazılan uzun bir mektup yer alır.


Kadının, iç dünyasında yaşadığı duygulardan yola çıkılarak aşkın çözümlemesi yapılır. Bu da zaten, sadece Stefan Zweig kadar psikoloji birikimine sahip bir yazar tarafından mümkün kılınabilirdi.(Tanıtım Bülteninden)

Yazarın biyografisi

Adı:
Devrim E. Alkış
Unvan:
Türk Yazar, Tercüman ve Aranjör
Doğum:
4 Nisan 1975

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.