1000Kitap Logosu
Didier Van Cauwelaert
Didier Van Cauwelaert
Didier Van Cauwelaert

Didier Van Cauwelaert

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.5
31 Kişi
46
Okunma
1
Beğeni
394
Gösterim
Unvan
Fransız Yazar
Doğum
Fransa-Nice, 29 Temmuz 1960
Yaşamı
1960 Nice doğumlu. Sekiz yaşında bir polisiye romanı yazdı. Gallimard Yayınevi’nin yayımladığı bu roman Fransa’yı ayağa kaldırdı. 1994’te "Un Aller simple" romanıyla Goncourt ödülü kazandı. “Klon İsa” yazarın on sekizinci kitabıdır.
Ebru Ince
Klon İsa'yı inceledi.
352 syf.
·
Beğendi
·
6/10 puan
ilginç bir konusu var..ara ara tıkansada karakterin iyi niyetine ve kendini zaman zaman mesih sanmasına sizde inanıyorsunuz..ne büyük oyunların döndüğü bir dünyada yaşadığımızın değişik bir anlatımıydı ..hala kütüphanemde duruyor demekki geçer not almış şimdilik..
Klon İsa
5.3/10
· 7 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
BENGÜ ILGIN
Jules'i inceledi.
264 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Okuması, içeriği, karakterleri, anlatım dili... Çok keyifli bir kitaptı. Köpek sevdalısı biri olarak Jules'un gözünden köpeklerin duygu ve davranış biçimini görüp anlamak harika bir tecrübeydi. Ufacık bir olayın zincirleme bir etkiyle birçok insanın hayatının değişmesine neden olabileceğini gözler önüne seriyor yazar.. Tabii Jules'un inadını da yabana atmamak gerek :) Kitaptaki karakterlerin her biri ilgi çekici; genç bir kızken yaşadığı tramvatik bir olaydan sonra kör kalıp seneler sonra görme yeteneğine kavuşan Alice, insanların onu sürekli hayal kırıklığına uğratmasıyla işinden, zekasından, hayattan vazgeçen Zibal, Alice'in görme yetisini kazanmasının herşeyi değiştireceğini fark eden Fred, görevine inanılmaz bir sorumlulukla bağlı olan ve Alice görmeye başladığında dünyası başına yıkılan kitabın başkahramanı Jules... Bazı durumlardan insan ve hayvan doğasının ne denli benzediğini dudağınızın kenarında bir tebessümle okuyacaksınız.
Jules
8.2/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Sumeyye
Dünyayı Kim Kurtaracak?'ı inceledi.
272 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Merhabalar Haziran ayının son günlerinde okuduğum kitabı paylaşamaya bir türlü fırsat bulamamıştım şimdi paylaşmak istiyorum. Kitap ütopik bir hikaye. Hayatın tek yöneticisinin oyunlar ve oyunların başkanının olduğu bir dünyada. Tek istekleri para ve para ile gelen kariyer hedefi. Thomas’ın annesi bir kumar hanede paikolog. Kumarhanede yüksek meblalar yazanan talihlileri psikolojik yönden iyi tutmak zorunda. Babası ise düzene karşı çıktığı için işinden olmuş bu sebeple şehrin kötü bir yerinde yaşamak zorunda kalıyorlar. Yaşadıkları dünyada çok değişik kurallar var ve mantıksız da olsa bu kurallara uymak zorundalar. Thomas bir gün deniz kenarında XR9 isimli uçurtmasıyla bir suça sebep oluyor. Sonrasında dünyayı kurtarma işinin on ait olduğunu söyleyen bir bilim adamı oyuncak ayısınnın içinde beliriyor. Bu tuhaf durumla başa çıkmak ve dünyayı kurtarmak için uğraşan Thomas acaba dünyayı kurtarabilecek mi? Yoksa kurtardığını mu sanacak Siz de merak ederseniz okumanızı tavsiye ederim. Keyifli okumalar dilerim
Dünyayı Kim Kurtaracak?
OKUYACAKLARIMA EKLE
4