Doğukan Bal

Doğukan Bal

Çevirmen
9.2/10
15 Kişi
·
21
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
192 syf.
·9/10
Merhabalar Einstein Aforizmalar kitabının incelemesine kitapta yer verilen bir alıntı ile başlamak isterim : “Yaşamanın iki şekli vardır : hiçbir şey mucize değilmiş gibi yada her şey mucizeymiş gibi yaşamak.”
Her zaman hayatını merak ettiğim ve araştırmaya çalıştığım bilim insanı olan Albert Einstein kitabında tüm yaşamı mucizelerle dolu olduğuna inanan ve buradan ilham alarak yaşamı ve dünyayı açıklamaya çalışıyor.Albert Einstein’in çalışmalarının etkisi günümüzde de kendini hissettirmektedir.Zor bir çocukluk ve okul hayatı geçirmesine rağmen zorlukların üstesinden gelen bilim insanıdır.Her zaman bilim insanını yaşadığı zorluklarla tanırız ancak bilim insanı insani değerleri ve davranışları da çok önemsemiş onun içinde şöyle demiştir :
“Evren dediğimiz bütünün bir parçası olan insanın her canlıyı ve evrenin tüm güzelliklerini kucaklaması gerekmektedir.”
Bence herkesin bu kitaptan daha önce Albert Einstein ile tanışıp anlaşılmaya çalışıldıktan sonra okunması gereken bir eser.
Keyifli Okumalar Dilerim
Sherlock Holmes hikayelerinin bir çoğunu okumuşumdur. Bu özel serinin kaç hikâyaseni içinde barındırdığını bilmiyorum fakat kesinlikle kütüphanem de bulunmasını isteyeceğim bir eser... ((:

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 21 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 39 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.