Eray Elmacı

Eray Elmacı

ÇevirmenEditör
7.9/10
171 Kişi
·
32
Okunma
·
0
Beğeni
·
110
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
70 syf.
·10/10
Dört Beş senede bir özleyip okuduğum bir kitaptır. Öyle sanıyorum ki günlük hayatından sıkılan her insan Robinson gibi ıssız bir adaya düşsem de kendi hükümetimin tek sahibi olsam diye düşünmüştür.
70 syf.
·Puan vermedi
Bazen diyorum ki ıssız bir adaya düşsemde bu dünyanın çilesinden ve insanların bencilliklerinden uzak kalabilsem bu derdime bir sihirli değnek gibi kapı aralayan robinson bey sizi de mutlu edicek beyler bayanlar
135 syf.
·31 günde·Beğendi·9/10
Bir kadın bir evlilikten ne ister? Oldukça zor bir soru.
Fakat kitabın kahramanı Emma hep daha fazlasını istemiş, doktor olan eşi Charles'i aldatmış, aldattığı kişiler onu yarı yolda bırakmıştır. Emma aşıkları işin borç altına girmiş, kızı ile ilgilenmemiş, evine haciz geldikten sonra intihar etmiştir. Charles karısının aşıklarından gelen mektupları ölümünden çok sonra görmüştür.Charles kimseye kızgın değildi çünkü biliyordu kabahat alınyazısında... Zavallı doktor tüm bunlara dayanamayıp üzüntüden ölmüştür. Kızlarını da teyzesi yanına almıştır. Okunması gereken bir kitap tavsiye ederim.
"Keşke Emma elindekilerle mutlu olmaya çalışsaydı."
70 syf.
“Gemisi kazaya uğrayıp da ıssız bir adaya düşmüş, yapayalnız bir adam gibi yaşadığımı düşünüyordum.
Ama bu, nasıl da gerçek oldu!”

Kitap gerçekten unutulmaz bir yolculuk ve deneyim yaşattı.
Bizim gibi her şeyi hazır elde etmeye alışmış, tüketim insanlarına , ders verecek güzel bir hikaye.
Hayatta kalma mücadelesi ibretlik. Her başarı ayrı bir cilt kitap sanki...

Mesela bu kitapta
karakterin bir dilim ekmek için aylarca beklemesi
onu tohumdan ,başağa
başaktan, hasata,
hasattan didinerek taştan yaptığı değirmenden una dönüştürmesi
sonra kendi yaptığı taş fırında onu pişirmesi...
En sonunda , büyük bir gururla, ağzına aldığı o bir ısırık ekmeğin lezzeti
sanki hala damağımda...
70 syf.
·Beğendi·10/10
Kitapta denizci olmak isteyen robinsonun hayati anlatiliyo insanligin zorluklardan kacmadiginda ne kaar basarili oldugundan bahsediyor. Biz insaniz sinirlarimizi cizmedikce yaoamadigimiz sey yok...
80 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Klasik romanların çizgi roman şeklinde bütün nesillere ulaştırılması oldukça iyi. Çizgi romanın çizimleri oldukça iyi. Kaldı ki zaten bu konuda ödüllü bir roman. Tercümesi de oldukça iyi. Yeni neslin çizgi romana düşkünlüğü düşünülünce klasiklerin de çizgi romanlaştırılması özellikle de bu kadar iyi yapılması çok başarılı ve okumayı teşvik ediyor.
70 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın verdiği mesaj şudur: Başarı yolunda karşımızda çıkacak her türlü zorluğa karşı göğüs gelmeli, başarıyı ve hayatı dört elle sarmalıyız. Genel olarak güzel ve basit bir dille yazılmış bir kitap.
68 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Uzun sure once okudum very beyendim... Gone iyi birthday Sherlock Holmes macerasi oldu..... Very Coke korkucnc birthday dedektiv kitapi..... Iyi okumalar....... (((
70 syf.
·Puan vermedi
İlkokulda ilk sınıfı bitirdiğim gibi babamın bana aldığı ve hayatımda okuduğum ilk romandır. Kriptografi, rünler, kasvetli çalışma odası ve yerin derinliklerindeki o uzun inişi hiçbir zaman unutmayacağım.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 32 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.