Dünyanın Merkezine Seyahat

8,5/10  (262 Oy) · 
1.414 okunma  · 
209 beğeni  · 
6.516 gösterim
Hamburg'un eski mahallesindeki küçük bir evde, genç ve çekingen Axel, amcası jeolog ve madenbilimci Profesör Lidenbrock'la birlikte çalışmaktadır. Delikanlı, bu sabırsız ve öfkeli profesörün yanında yaşayan güzel bir Estonyalı kıza, Graüben'e aşıktır. Bir gün profesör, eski bir elyazmasının içinde bir şifre bulur ve hayatları o andan itibaren altüst olur. Onaltıncı yüzyılın ünlü İzlandalı bilgini Arne Saknussemm, bu şifrede, İzlanda'daki sönmüş yanardağ Sneffels'in kraterinden Dünya'nın merkezine indiğini açıklamaktadır! Profesör Lidenbrock büyük bir heyecana kapılır ve yeğeni Axel'le birlikte İzlanda'ya gider. Sakin ve soğukkanlı rehberleri Hans'ın eşliğinde, yanardağın gizemli derinliklerine inerler... Yerin altında, sürprizlerle dolu bir yolculuk onları beklemektedir.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9789758607129
 • Orijinal Adı:
  Voyage Au Centre De La Terre
 • Çeviri:
  Mehveş Omay
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Li-3 
20 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi

Jules Verne'nin okuduğum ilk kitabı. Bunu ortaokulda ödev olarak okumuştum. O yaşımda bana hayal gücü kavramının ne olduğunu öğretti. Nasıl olurda dünyanın merkezine gidilir? Okuduğum her cümle kafamda belirmişti. Yolculuğa çıkıldığı andan itibaren tüm güzergah boyunca profesörün yeğeninin ve rehberin peşi sıra eşlik etmiştim. Milyonlarca yıl önce yaşayan canlıları ben de gördüm bu kitapta. Jules Verne bence her yaştan insanın okuması gereken bir yazar. Özellikle çocuklar için çok daha önemli. Kısacası bu kitap, yaşadığım kitaplardan.

Şevval Dursun 
30 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum ilk gerçek kitap olmasıyla bendeki yeri büyüktür. Kitapın son sayfasını bitirip sarıldığımı hatırlıyorum, öyle bir etki bırakmıştı bende. Okuma alışkanlığımı da bu kitap sayesinde kazandım muhtemelen. Normalde yaptığımın aksine kitabı sindire sindire okumuştum, bazı cümlelerden sonra gözümü kapatıp hayal kurardım. Diyeceğim o ki eğer bu kitabı okumadıysanız büyük düşler, büyük maceralar, kocaman seyahatler kaçırıyorsunuz.

Dünyanın Merkezine Seyahat benzeri kitaplar

Bekir İstanbul 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Müthiş bir hayal gücü ve güzel bir anlatım. Kitabı okurken macera, aksiyon filmi izliyor gibi sahneler gözünüzün önünde canlanıyor. Küçüklere okuma sevgisi aşılayacak türden bir kitap...

Zikzik 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

kitap harika. 3 yakın kişi yanardağa girip bir yolculuğa başlarlar. bazı tehlikeler altında kalırlar. ancak uzun bir yolculuktan sonra hayatlarına daha mutlu bir şekilde devam ederler.macera severler için muhteşem bir kitap okumalarını mutlaka tavsiye ediyorum.

Mustafa Aydın 
04 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İnsanı alıp her anında dahada içine çeken müthiş bir kurgu. Başından sonuna ''saçma'' denilecek şeyleri bilim çerçevesinden ele alması da olaya ayrı bir güzellik katmış

Merve GUNUC 
24 Oca 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çocukluğumda hayranlıkla okuduğum ve birkaç kez tekrarladığım klasik

Muhammed A. 
18 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabi ortaokul 1 de okumustum. Kitaplara sevgimin baslangici buydu muhtemelen. Zira hala her an 2 kitabin okudugum basimini gozlerim arar durur. Biri ilkokul 2 de okudugum 7 ciltlik enfes resimli harika bir baskisi olan cok guzel resimleri olan Sinbadin maceralari, digeri de bu. Kucucuk halimle kitabin icindeki sifreli dile hayran hayran bakisimi hala hatirliyorum. Kitabi kutuphaneden almistim vermeden fotokopisini bile cekmistim o sayfalarin :)

Uzel 
29 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Jules Verne'in en sevdiğim öykülerinden biri. Yerkabuğunun altında girişilen heyecanlı bir macera.

İlkokul çağındakilerin "Dünyanın Merkezine Seyahat"in inceltilmiş bir baskısı ile tanıştırılmasını, ortaokuldan itibaren tam baskıdan okunmasını öneririm.

Bengisu AKDOĞAN 
26 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap gerçekten çok güzel. Üç kişinin yaşadıklarını anlatıyor. Tabi bunlar bir yanardağın içerisinde oluyor. Bu kitabın her şeyini çok sevdim. Okumanızı tavsiye ederim.

F.owl 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Güzel, eğlenceli bir kitaptı. Maceraseverler hazırlanın dünyanın merkezine seyahat ediyoruz :) keyifli okumalar .

3 /

Kitaptan 2 Alıntı