Dünyanın Merkezine Seyahat

8,5/10  (225 Oy) · 
1.196 okunma  · 
177 beğeni  · 
5.164 gösterim
Hamburg'un eski mahallesindeki küçük bir evde, genç ve çekingen Axel, amcası jeolog ve madenbilimci Profesör Lidenbrock'la birlikte çalışmaktadır. Delikanlı, bu sabırsız ve öfkeli profesörün yanında yaşayan güzel bir Estonyalı kıza, Graüben'e aşıktır. Bir gün profesör, eski bir elyazmasının içinde bir şifre bulur ve hayatları o andan itibaren altüst olur. Onaltıncı yüzyılın ünlü İzlandalı bilgini Arne Saknussemm, bu şifrede, İzlanda'daki sönmüş yanardağ Sneffels'in kraterinden Dünya'nın merkezine indiğini açıklamaktadır! Profesör Lidenbrock büyük bir heyecana kapılır ve yeğeni Axel'le birlikte İzlanda'ya gider. Sakin ve soğukkanlı rehberleri Hans'ın eşliğinde, yanardağın gizemli derinliklerine inerler... Yerin altında, sürprizlerle dolu bir yolculuk onları beklemektedir.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9789758607129
 • Orijinal Adı:
  Voyage Au Centre De La Terre
 • Çeviri:
  Mehveş Omay
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şevval Dursun 
30 May 13:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum ilk gerçek kitap olmasıyla bendeki yeri büyüktür. Kitapın son sayfasını bitirip sarıldığımı hatırlıyorum, öyle bir etki bırakmıştı bende. Okuma alışkanlığımı da bu kitap sayesinde kazandım muhtemelen. Normalde yaptığımın aksine kitabı sindire sindire okumuştum, bazı cümlelerden sonra gözümü kapatıp hayal kurardım. Diyeceğim o ki eğer bu kitabı okumadıysanız büyük düşler, büyük maceralar, kocaman seyahatler kaçırıyorsunuz.

Bekir İstanbul 
02 Ağu 22:47 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Müthiş bir hayal gücü ve güzel bir anlatım. Kitabı okurken macera, aksiyon filmi izliyor gibi sahneler gözünüzün önünde canlanıyor. Küçüklere okuma sevgisi aşılayacak türden bir kitap...

Zikzik 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

kitap harika. 3 yakın kişi yanardağa girip bir yolculuğa başlarlar. bazı tehlikeler altında kalırlar. ancak uzun bir yolculuktan sonra hayatlarına daha mutlu bir şekilde devam ederler.macera severler için muhteşem bir kitap okumalarını mutlaka tavsiye ediyorum.

Mustafa Aydın 
04 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İnsanı alıp her anında dahada içine çeken müthiş bir kurgu. Başından sonuna ''saçma'' denilecek şeyleri bilim çerçevesinden ele alması da olaya ayrı bir güzellik katmış

MerveG 
24 Oca 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çocukluğumda hayranlıkla okuduğum ve birkaç kez tekrarladığım klasik

Muhammed A. 
18 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabi ortaokul 1 de okumustum. Kitaplara sevgimin baslangici buydu muhtemelen. Zira hala her an 2 kitabin okudugum basimini gozlerim arar durur. Biri ilkokul 2 de okudugum 7 ciltlik enfes resimli harika bir baskisi olan cok guzel resimleri olan Sinbadin maceralari, digeri de bu. Kucucuk halimle kitabin icindeki sifreli dile hayran hayran bakisimi hala hatirliyorum. Kitabi kutuphaneden almistim vermeden fotokopisini bile cekmistim o sayfalarin :)

Bengisu AKDOĞAN 
26 Şub 13:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap gerçekten çok güzel. Üç kişinin yaşadıklarını anlatıyor. Tabi bunlar bir yanardağın içerisinde oluyor. Bu kitabın her şeyini çok sevdim. Okumanızı tavsiye ederim.

Serdar Poirot 
28 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Meşhur yazardan tek kelime ile mükemmel bir roman. Axel dayısı Otto Lidenbrock ile yaşamaktadır ve ikisi de uzman jeologdur. Bir gün Otto elinde bir kitapla çıkagelir. Eski İzlandaca ile yazılmıştır ve kurcalarken bir kağıt düşer. Şifreli bir metindir ve zamanın ünlü simyacılarından biri yazmıştır. Şifreyi tesadüf eseri Axel çözer ama dayısının nasıl bir insan olduğunu bildiği için söylemeyecektir. Ancak söylemek zorunda kalır. Bu simyacı dünyanın merkezine seyahat etmiştir ve nasıl edileceğini tarif etmektedir. Otto ve Axel bu yolculuğu yapacaktır. Otto'nun kızı ile nişanlı olan Axel yolculuğu rehberleri Hans ile katılır ama acaba sağ salim dünyaya dönebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Ahmet Samsa 
 21 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Okuduğum ilk Jules Verne romanı. Akıcı bir macera, sürükleyiciliği ve kısalığı ile bir çırpıda biten kitaplardan. Fakat ne kadar önerebilirim; bilmiyorum. Benim için çok etkileyici bir hikaye ve anlatım değildi. Örneğin alıntı yapacak kadar beni etkileyecek bir cümle bulamadım. Çeviriden dolayı da olabilir. Yine de bir Jules Verne daha okuyacağım.

Hevi Arık 
01 Ağu 19:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Baştan sona aksiyon dolu bir kitap olurken nerdeyse hiç ara vermedim oldukça akıcı ve güzel bir üslubu var.Jules Verne bütün kitaplarında olduğu gibi bunda da hayal dünyasıyla süslediği cümlelerini nimet vari bir şekilde okuyucuya sunmuş...

3 /