1000Kitap Logosu
David Copperfield

David Copperfield

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

611 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 17 sa. 19 dk.
Adı
David Copperfield
Orijinal adı
David Copperfield
Çevirmen
Basım
Türkçe · Türkiye · Alfa Yayıncılık · Şubat 2004 (İlk yayınlanma: 1850) · Karton kapak · 9789752974241
Diğer baskılar
Dickens bütün eserleri arasında en çok bu romanı severdi. Bu, belki de "David Copperfield"ın kendi hayatı üzerine kurulmuş bir roman oluşundan ileri geliyordu. Gerçekten ünlü İngiliz romancısı, dehasının en büyük kudretini bu romanında göstermiş, ruhundaki canlılığı, gözlemlerindeki güçlülüğü, tekniğindeki sağlamlığı bu romanında ölümsüzleştirmiştir diyebiliriz. Öyle ki, Dickens denince, ilk önce akla -pek haklı olarak şaheseri kabul edilen- bu romanı gelir. Orada, meraklı olanlar başkahramanının çevresinde dönerken, bu arada daha başka kişiler, çeşitli karakterlerin örnekleri olarak yaşamakta, bunların her biri dahi romancının kaleminden aldıkları ışıkla canlanmaktadır. Endüstrinin emekleme çağında, kapitalizmin acımasızlığı altında, günde on altı saate varan çalışma koşullarıyla ezilen işçiler. Dönemin İngilteresinin, üretim mekanizmasının ve toplumun Dickens tarafından ustaca çizilen portresi.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 64.1
Erkek
% 35.9
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Benzer Kitaplar

8.3
10 üzerinden
586 Puan · 87 İnceleme
1128 syf.
·
10/10 puan
Podcast: David Copperfield(iki bölüm)
I. bölüm: youtube.com/watch?v=DUhrM-5liQo II. bölüm: youtube.com/watch?v=CZsSTXwUTAA Selam kitapçokseverler. Bu bölümümüzde Dickens'ın David Copperfield yapıtı üzerine konuşuyoruz. David'in trajik çocukluğu, erken yaşta başına gelenler hakkında tartışırken bir yandan da Dickens'ın hafızada iz bırakan karakterleri üzerine enine boyuna sohbet ediyoruz. Keyifli dinlemeleriniz olması dileğiyle. okursohbetleri1000kitap.com/gmail.com üzerinden görüş ve önerilerinizi bekleriz. Sevgiler.
David Copperfield
8.3/10 · 2.463 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1128 syf.
·
14 günde
·
9/10 puan
Ah Davy...
David Copperfield, Charles Dickens'ten okuduğum ikinci kitap oldu. Öncesinde İki Şehrin Hikayesi'ni okumuştum ve kalemine hayran kalmıştım. Bu kitapta kalemine bir kez daha hayran oldum. David Copperfield, İki Şehrin Hikayesi gibi esrarengiz ve vurucu bir kitap değildi ancak Charles Dickens'ın kendi tabiriyle "en sevdiği çocuk" olan ve hayatından birçok iz taşıyan bu kitabı da ben çok sevdim. Öncelikle kitap David'in çok trajik geçen çocukluğuyla başladı. Kitabın başında hep "ah David daha bu çocuk yaşında neler yaşayacaksın acaba?" diyerek okudum. Sonrasında ise David'in hayatta kalma mücadelesi, erken yaşta iş hayatına atılmak zorunda kalışı... Çocuk yaşta olgunlaşmak zorunda bırakılan David, büyüdükçe hayatı bir nebze de olsa düzeliyor ancak acıklı olaylar hala peşini bırakmıyor tabi ki. Kitabın sonu ise tam istediğim şekilde bitti ve kitaptaki bütün karakterler bir sonuca bağlandı, akılda hiçbir soru işareti kalmadı. Kitap her ne kadar göz korkutacak derecede kalın gözükse de asla korkulacak gibi değil aksine oldukça akıcı bir kitaptı. Sadece ilk başlarda karakterler biraz gözünüze fazla gelebilir ancak not olarak ilerlerseniz hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Umarım sizler de en yakın zamanda bu güzel eserle tanışma fırsatını bulursunuz.
David Copperfield
8.3/10 · 2.463 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
112 syf.
·
Puan vermedi
Maalesef okudum. David Copperfield'ı bu şekilde okumak istemezdim. Aslında pek de tarife gerek yok. Kitabın 26. sayfasının son cümlesini alıntılıyorum; "...Mr. Micawber talked to me about her husband..." Ve kelimeler kifayetsiz. Charles Dickens'ın kitabında LGBTQ+İ konusunu işlediğini sanmıyorum. Öyleyse lütfen düzeltin beni. Ayrıca basit bir basım hatası ya da yazım hatası değil bu. Çünkü sadece Bay Micawber kocası hakkında konuşmuyor bu kitapta. Beyler sohbet esnasında soru soruyor. Ama açılışı Bay ile başlayan cümlenin kapanışı 'she asked" oluyor. Bu gibi Mr. Ve Mrs. ayrımı hataları okurken kafa karıştırıyor. En son kim ne demişti. Kadın mı demişti, erkek mi demişti ayrımını okuyanın mantığına bırakmanız muhteşem şekilde olay akışından uzaklaştırıyor. Hatalar bununla sınırlı kalmıyor, hat safhada İngilizce özrü mevcut. Kitabı okurken, İngilizce olarak hazırlayan kişi keşke çeviri için google kullansaymış; hata payı çok daha minimum olurmuş diye düşünmeden edemiyor insan. Hazırlayanını ayrı editörünü ayrı tebrik ediyorum. Bu yüksek İngilizce ile bu ülkede harcanıyorsunuz diyorum.
David Copperfield
8.3/10 · 2.463 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1128 syf.
01:46:):)
Her duyguyu en üstte yada en dipte yaşayan bir üslup, insanı okurken yoruyorsa yaşarken kimbilir ne yapar charles amca yazarken tam bir ütopya, bitirmek için göz kararı güç, bir tutam da meymenet gerekiyor haberiniz olsun :) Ben okurken bu yolda bana eşzamanlı eşlik eden
maedhros
maedhros
ya ise teşekkürlerimi iletiyorum :))
David Copperfield
8.3/10 · 2.463 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1128 syf.
·
10 günde
·
10/10 puan
Victorya Dönemi İngiltere’sinin en önemli yazarlarından ve romancılarından kabul edilen Charles Dickens’ın kendisiyle özdeşleşen David Copperfield isimli 1104 sayfalık kitabını okudum. Charles Dickens orta sınıf bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş ailesinin ekonomik sıkıntıları içerisinde çocuk yaşta fabrikada çalışmak zorunda kalmış eserlerinde anlattığı işçi köylü çiftçi kesimlerinin yaşamlarını en yakında gözlemlemiştir. Dickens’ın hayat öyküsünden izler barındıran bu kitap henüz doğmadan babasını kaybeden hayata bu hüzünle başlayıp çocukluğunda üvey baba zulmüne maruz kalan erken yaşta çalışmaya zorlanan horlanan şiddete maruz kalan David Copperfield’ın öyküsünü anlatıyor. Çetrefilli bir hayatın ortasında kendini var eden David kurduğu yeni dünyasında başarılı bir yazar olup çok sevdiği eşiyle mutlu bir hayat kurmuştur. Charles Dickens’ın kendi tabiriyle “en sevdiği çocuğu “ yaşamından bir çok iz taşıyan ve neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilen bu kitap basit olay örgüsü karakterlerin bolluğu ve her bir karakterin hikayede edindiği rolleri muazzam işleyişiyle dönemin ruhunu başarılı bir şekilde yansıtıyor. Hikayenin ana kahramanı David olmasına rağmen okurken halasını, Mr. Dick’i , Peggoty’i çok sevecek Uriah, Mr Murdstone ve ablasına kızmadan edemeyeceksiniz. Sayfa sayısına aldanıp gözünüzü korkutmasın su gibi akıp gidecek bir İngiliz Edebiyatı klasiği..
David Copperfield
David Copperfield
Charles Dickens
Charles Dickens
David Copperfield
8.3/10 · 2.463 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.