Evrim Çalkavur

Evrim ÇalkavurÖğrenen Organizasyon Yolculuğu yazarı
Yazar
8.0/10
16 Kişi
60
Okunma
1
Beğeni
853
Gösterim

Evrim Çalkavur Gönderileri

Evrim Çalkavur kitaplarını, Evrim Çalkavur sözleri ve alıntılarını, Evrim Çalkavur yazarlarını, Evrim Çalkavur yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
“Sistemin bir parçası olarak etkilendiğimiz kadar etkileme gücümüz de var,”
“Böylesine büyük ve her parçanın diğerini etkilediği bir sisteme ait olduğumuzu görmediğimizde yaşadığımız olaylara anlam veremiyoruz ve kendimizi çaresiz kurbanlar gibi hissediyoruz."
“Ne kadar büyük bir sistemin parçasıyız. Sistemdeki her şey birbiriyle ilgili ve etkileşim içinde. En ufak bir eylem sistemin bir yerinden başlayarak her şeyi etkiliyor.”
İnsanların yüreklerini hiç hesaba katmamışız. Sadece kol güçleri, biraz da kafa gücü yeter sanmışız, ama yürekler devreye girmeyince gerisi boş.”
Dinlemenin susup karşıdakinin konuşmasını bitirmek olduğunu sanıyorlar.
Eğer sonuçlarımızı değiştirmek istiyorsak, davranışlarımızı değiştirmeliyiz, davranışlarımızı değiştirmek için ise davranışlarımızın altında yatan düşünsel modellerimizi değiştirmeliyiz, bunun için ise düşünsel modellerimizin farkına varmalıyız
Humberto Maturana’nın "Akıllı eyleme yol açan tek duygu sevgidir. Sevgi karşıdakinin varlığını tanımak, onu var kılmaktır."
Kendi duygularının farkında olmayan bir kişinin başkalarının duygularını anlaması ve etkileyebilmesi beklenemez.
101 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.