Filiz Sarıalioğlu

Filiz Sarıalioğlu

Çevirmen
8.0/10
53 Kişi
·
75
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Adı:
Filiz Sarıalioğlu
Tam adı:
Filiz Sarıalioğlu Canbedir
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
296 syf.
·7/10
Zimbabve'de yaşayan bir kadının, yaşadığı ıstırapli hayatının kendi dilinden hikayesi....Sizi üzecek, kadın olmanın Afrika'da da çok zor olduğunu, yoksullukla, hastalıkla ve hukukla mücadelede daha da savunmasız bırakacağını...tekrar anlayacağız... Kitap genel olarak tercüme dili ve üslûp olarak beni tatmin etmedi.... Farklı bir kıta, farklı bir kültür gözlemi yapmak adına okunabilir.
352 syf.
·80 günde·Puan vermedi
Hediye edilen bir kitabın karakteriyle bu denli benzemem kitabı okumayı dahada özel kıldı bir sayfasında herşeyden önce olduğum kişi olarak sevilmek istiyorum diyordu ne özel bir cümle karakterleri çok ilgi çekici ve mutlu sonla bitmesiyle ne güzel kitap diyorsun ve bittiğine üzülüyosun okurken aşk duygusunun en saf halini okuycağınıza eminim hatta sizde sevdiğiniz insanlara bu özel kitabı hediye edebilirsiniz
349 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Bir Asi Yürek'i bu kadar sevince yazarın diğer eserini de merak etmemek imkansızdı. Bu kitabı da öyle çok sevdim ki hala inanamıyorum kendime. Resmen yazarın fanatikliğini yapacak kıvama gelmeye başladım. Yeni kitaplarının da çıkmasını ve hemen bizde de yayınlanmasını heyecanla bekleyeceğim.

Bir Rüya Gibi çeviri olarak kitabın adını kesinlikle yansıtmıyor olsa da çevirmenin neden bu ismi verdiğini anlamamak imkansız. Hakikaten bir rüya gibi, tatlılığıyla beni benden alan bir kitaptı. Şunu söyleyebilirim ki elinize aldığınız an birkaç saat içinde bitirebileceğiniz kadar akıcı bir kitap. Bitmesin isteseniz de bakmışsınız, son bölümdesiniz.

Philip ve Marianne dünyanın en komik ve sevimli çiftlerinden biriydi. Atışmaları ve dostlukları beni benden aldı diyebilirim. Bunun yanında ben insanın aşık olduğu kişinin en yakın arkadaşı olması gerektiğine inanan biriyim ve bu yönüyle kitap beni inanılmaz mutlu etti. (Yalnız kitabı o kadar çok sevdim ki fark ettiğiniz üzere yorum yapmakta zorlanıyor, adeta saçmalıyorum.)

Bu kitabın tarihi yönü ve Edenbrooke'u anlatışı bir parça zayıftı diğerine göre. Ve kızımızın yaptığı bir şey beni azıcık sinirlendirdi ama olur öyle arada diyerek o ufak kızgınlığı da görmezden geldim. Bunlar yanında yine çok nahif bir aşktı, çok sağlam karakterlerdi ve çok eğlenceliydi. Benim kadar severek okumanızı umarak tavsiye ederim sizlere de.
600 syf.
·10/10
Bu kitabı elime aldığımda beklentim oldukça yüksekti. Kapaktaki 2 yazar kadar olmasa da oldukça fazla öykü okumuş biri olarak artık daha güzellerini okuyamacağımı düşündüğümde karşıma çıktı. Ve rahatlıkla söyleyebilirim ki sahip olduğum en iyi öykü derlemesi. İçerisindeki her öykü okuyana derin bir iz bırakacak etkide ve kafanızda sözcükleri sürekli geçirmenize neden olan ağırlıkta. Öykü seven her kitap kurduna ilk tavsiyemdir.
320 syf.
·5/10
Kitap daha çok genç okurların seveceğini tahmin ettiğim bir tarzda yazılmış.Türü de psikolojik gerilim.
Peki sevdim mi kitabı? Şöyle belirteyim;
psikolojik gerilim, bıçak sırtı bir konu. Bana kalırsa ortası yok maalesef. Ya insanı içine alıp götürüyor ya da camın ardından izletiyor olanları. Baştan cam kalkanı kırabilirsek ne âlâ; yoksa aynen bu kitap gibi sonuna kadar eziyet dolu sayfalar çeviriyoruz ne yazık ki. Yazar 150 sayfalık bir konuyu almış, 320 sayfaya uzatarak detaylı yazmış. Sanki sayfa sayısı fazla olunca çok daha iyi olacakmış gibi...
352 syf.
·Puan vermedi
Entrikanın göz yaşlarının neredeyse hiç olmadığı, yalın anlatımı ve olayların tek düze ilerlemesi ile okurken dinginlik veren bir kitap . Ama kütüphane de olmazsa olmaz denilecek bir kitapta değil .
600 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Hayranları tarafından bir “rock yıldızı” olarak görülen fantastik roman ve çizgi roman yazarı Neil Gaiman'ın Al Sarrantino( çağımızın en büyük öykü antolojistlerinden biri )ile birlikte derlediği bu şahane kitabı severek okudum....Kitabın önsözü Neil Gaiman tarafından yazılmış ve Sarrantino ile birlikte bu derlemeyi nasıl hazırlamaya başladıkları hakkinda bilgiler vermiş....Önsöz bile tek başına harikaydı...

Derlemedeki öykülerin amacı okur için açık bir kapı bırakmak ve sonunu okurun yorumlamasi...Gaiman 'in yapmak istediği asıl şey olan "Peki sonra ne olmuş? "u okurun hayal gücüne bırakarak hedefine ulaşmış bence...Kurmacanın büyülü dünyasına girip çıkmanın zor olduğu şahane bir kitaptı...

Jeffery Deaver’in(suç ve gizem öyküleri yazarı) “Terapist” adlı öyküsü, gerilimi ile insanı sarıyor ,en çok beğendiklerimden biri oldu....Gerçekçi bir anlatım ile yaşanan ruhsal rahatsızlığın ve buna neden olan virüsün (nem )okurken gerçek olduğunu düşündüğüm anlar oldu...Toplamda 27 öykü var hepsi kendi türünde çok güzeldi...Hepsini anlatmak istiyorum lakin tutuyorum kendimi iyisi mi siz bence bu kitabı okuyun .....
Pek çok okurun aradığını bulabileceği bir kitap der bitiririm....
.
Sevgiyle kalın.....
336 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
İçinde biraz fantastik öğelerin de bulunduğu, aşk, romantizm, insan önyargıları, gerilim tümünün harmanlandığı kısa sürede okunan sürükleyici bir tatil kitabı..
320 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Kitapta Ava adında bir kızımızın ağzından ailenin 4 nesil kadınların hikayelerini okuyoruz . Ava kuş kanatlarıyla doğuyor ve daha sonra Ava annesi, annanesi ve büyükannesinin hayat hikayelerini anlatıyor. Kısaca 4 nesil kadının umutsuz aşlarını anlatıyor. Kitapta en çok Viviane (Ava'nın Annesi) hikayesi hoşuma gitti. Kesinlikle şans verilip okunması gereken bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Filiz Sarıalioğlu
Tam adı:
Filiz Sarıalioğlu Canbedir
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 75 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 119 okur okuyacak.