İstem Erdener

İstem Erdener

Çevirmen
7.5/10
451 Kişi
·
981
Okunma
·
0
Beğeni
·
132
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
476 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Senden Önce Ben böyle hüzünlü bir son beklemiyordum ama hayatta herşey istediğimiz gibi gitmiyor ne yazık ki. Bu kitapta karakterin yerine koydum kendimi. Hayatımızın bir anda dönüşü olmayan üstelik kötü bir şekilde değiştiğini düşünmek çok farkli duygulara sürüklüyor insanı.
Kitabın akici bir dile sahip olmasının dışında, içinde barındırdığı mizah ve umut dolu satırları beğendim.
600 syf.
·3/10
Hadi yorumlamayayım diyorum ama tutamıyorum kendimi. Tam bir hayal kırıklığıydı. Yarım bırakacaktım fakat en son Ana'nın terk edişine ne tepki verdi merak ediyordum o bile tahimlerimceydi. Ticari amaçla yazılmış,üçlemeyi okuduysanız siz bile yazarsınız. Ben bütün seriyi Christian'ın gözünden anlatıyor sanıyordum sadece grinin elli tonunu anlatmış. Kitap bittiğinde sanki tekrar aynı kitabı alıp tekrar okumuş gibi hissettim. Grinin elli tonu sevdiğim bir seri fakat bu kitabı okumanızı daha doğrusu para vermenizi istemem.
600 syf.
·2 günde·4/10
Kitap benim için kocaman bir hayal kırıklığıydı. Evett, okuyan arkadaşlar tarafından uyarılmıştım ama yine de dayanamayıp okudum. Maalesef sonuç da değişmedi. Öncelikle yeni çeviriyi hiiiiç beğenmedim. Ne vardı da Pegasus yine hakları satın alsaydı, biz de en azından çeviri çilesi çekmeseydik :(

Grey'i ilk duyduğumda inanılmaz heyecanlanmıştım. Olan olayları Christian'ın bakış açısından görmek, ne düşündüğünü bilmek, neler hissettiğini okumak muhteşem bir şey olacaktı benim için... Peki noldu? Kitabın çoğu yeri bomboştu. Christian'ın ağzından sadece olaylar anlatılıyor, replikler okutuluyor. Şöyle dedi, ben şöyle cevap verdim. Eee nerde olayları Christian'ın bakış açısından okumanın farkı... Bir tek Christian'ın çocukluğunu, kabuslarını okuduğumuz yerler ilgi çekiciydi. Anastasia'nın kokusunun bağdaştırıldığı olayı da sevdim. Ama Anastasia'nın Christian'ı terk ettikten sonraki bölüm olmasa kitap bomboştu. İlk defa Christian'ı okurken sıkıldım diyebilirim.

Bir Grey hayranı olarak benim için yetersiz bir kitaptı. Yazar istenileni verememiş maalesef :( Herkese iyi okumalar...
600 syf.
·9 günde·Beğendi·8/10
E.L.James bu kitabında; Grey'in gözünden anlattıkları ilk 3 serinin tekrarı gibi olmasına rağmen, bence romanın en önemli bölümleri: Grey' in çok küçükken uğradığı dayak, şiddet ve işkence. Grey'i anlamanın en önemli yöntemi empati yapabilmektir...Bazen çok uzun ve gereksiz anlatımlar olsa da okunabilir bir kitap. Yalnız ilk 3 serinin tam karşılığı değil. Sanırım; Grey 2 ve Grey 3' te yakında gelir...
Not: Sonuçlarını gördüğümüz ve hatta yaşadığımız olayların temelini oluşturan bir geçmiş mutlaka vardır.....
600 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabı okurken bunu yazmana ne gerek vardı ? diye düşünmeden edemedim. Fazla tekrar vardı ve Grey'in duygu ve düşüncelerini tam olarak bana aktarılmadı yada ben anlamadım bilmiyorum İlk üç seriyi okuduysanız yine merak edip alacaksınız. O yüzden bir şey diyemem :)
415 syf.
·13 günde·Puan vermedi
kitap kısa hikayelerden oluşuyor.İrlanda Dublin Kestane Sokağı'nda ki evlerdeki hayatlar anlatılıyor. Klasik Maeve Binchy sevenler için okuması keyifli bir kitap.
416 syf.
·Beğendi·10/10
Her ne kadar ilk önce dizisini izlemiş olsamda kitabı daha sürükleyiciydi.Dizide olmayan sahneler vardı bu yüzden kesinlikle kitabıda okunmalı.
560 syf.
·Puan vermedi
Yazar çok ilgi çekici, çarpıcı, heyecan oldu konuları işlemiş. Ikili ilişkilerde karşılıklı yakınlaşma, aşk, tutku ve entersan cinsellik dolu içerikler kullanmış. Kitap 3 seri halinde yazılmış ve vizyonda yine 3 bölüm halinde filmi bile var . Kitap ve filim neredeyse aynı değişiklik yok ister okuyun ister izleyin . Kitabın ilginç yani basımindan sonra çok eleştirilmesine rağmen binlerce satmış ve kitabın içinde bulunan bazı cinsel malzemeler yok pahasına satış yapılmış.
600 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
okumasaydım da olurdu dedim ben bu kitabı. gereksizdi bence. aynı hikayeyi başka bir ağızdan dinlemiş oldum sadece. zaten 50 ton serisi de çok fazla yer etmemişti bende.
600 syf.
·19 günde·Puan vermedi
Grinin Elli Tonu serisini severek okumuştum (3.kitabı hariç) Ama bu kitapta tamamen hayal kırıklığına uğradım. Elli Tonu serisinde de tekrarlanan cümleler vardı ama bu kitap,cümle tekrarlarında zirve yapmış. Seriyi kopyalayıp üstünde biraz oynanmayla alın okuyun tarzı bir şey hissettirdi bana 'Grey' . Yazara baskı sonucunda yapıldığı o kadar belli ki. Keşke serinin büyüsünü bozmasaydı..Sırf Christian'ın psikolojik durumunu öğrenmek adına sakın bu kitabı alıpta okumayın .Çokta bir detay bulamayacaksınız çünkü. Ayrıca Anastasia'nın dilinden okunduğunda aşk kokan bir macera, kendini bu kitapla tamamen cinselliğe bırakmış. Gerek var mıydı ? Hayır.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 981 okur okudu.
  • 31 okur okuyor.
  • 413 okur okuyacak.
  • 30 okur yarım bıraktı.