James Tynion

James Tynion

Yazar
8.5/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Adı:
James Tynion
Unvan:
Çizgi Roman Yaratıcısı
Doğum:
New York, New York, ABD, 14 Aralık 1987
ames Tynion IV (14 Aralık 1987 doğumlu) Amerikalı bir çizgi roman yazarıdır. DC Comics'teki Batman imtiyazındaki çalışmasıyla tanınıyor.
You see all of these people being pushed out their safe little lives... They think they know what they want. They think they know how to shape their own destinies, but they find it can all unravel in a moment. And do you know where that leaves them, when it all falls apart?
Alone.
Why do people feel the need to let out all of these little, pointless feelings. They rip themselves inside out and show you their organs, and then they seem surprised when it hurts them.
128 syf.
·10/10
of.
h a r i k a y d ı.

Çizgi roman okumaya başladığımdan beri böyle bir şey arıyordum. Bulduğuma inanamıyorum. Bu kadar uzun olduğuna dokuz cilt olduğuna da inanamıyorum. Aşırı mutluyum.

Normal bir okul gününde, her şey normalken birden bir patlama olur ve okul artık olduğu yerde değildir. Ormanın ortasında bir yerdedir. Evet... bayılıyorum bilim-kurgu, fantastik şeylere. Zaten sıkılıyorum biraz olağanüstülük çok iyi geliyor.

Orman, normal bir orman değil. İçinde yaşayan canavar-yaratık hayvanlardan kimsenin haberi yok. Okulda yaşanan şoku atlatmaya çalışan öğrenciler daha kendilerine gelemeden uçan yaratıklardan biri laboratuvara girip öğrencilerden birini yiyiyor. Toplamda üç öğrenci hayatını kaybediyor. Herkesin eli kolu bağlı. Okul sonuçta, yiyecek stoku yok, su yok, yatacak yer yok ve yüzlerce öğrenci. Okulda hapsoluyor.

Çok iyi ya. Düşünce, kurgu falan aşırı iyi. Ve sadece okul ya da ormana gidip, ormanın içinde ne olduğunu, bu saçmalığın sebebini bulmaya çalışan aşırı zeki Adrian ve diğer çocukları değil iki sahneyi birden anlatması daha da iyiydi.

Okulda ortaya çıkan *yönetim* sorunu yüzünden daha çok fazla sorun ortaya çıkıyor.
5 kişi olarak yola çıkan öğrenciler -bizimkiler demek istiyorum- isimlerini öğrenmeme daha çok var dlfgg
Ormanda çirkin (asla dayanamazdım orada can verirdim ben.) normal olmayan yaratıklarla karşılaşıyorlar. Daha sonra okulda kalmaktan vazgeçip o beş kişiye katılan kızla birlikte altı kişi oluyorlar. Ve yolları 3-3 ayrılıyor. 3 kişi piramit gibi bir şeyin içine girip araştırma girişiminde bulunurken; diğer üç kişi kocaman yaratık ayılarla baş başa kalıyorlar...

Yani macera dediğin böyle olur. Bayıldım.
176 syf.
·Puan vermedi
Çizgi romanımız hem Ninja Kaplumbağalardan hem de Shredder ve beceriksiz adamlarından sıdkı sıyrılan Krang’in toptan bir temizlik yapıp hepsini birden alternatif bir boyuta ışınlamasının ardından yaşananları konu alıyor. Böylece hem kahramanlarımız hem de ezeli düşmanları kendilerini New York’tan çok çok uzaklarda, Gotham şehrinde buluveriyorlar. Tabii iki tarafın da öyle kolay kolay pes etmeye niyeti yok. Shredder hemen geri dönüşlerini sağlayacak teknolojik cihazları çalmak ve karşısına çıkan herkesi bir güzel ezmek için çalışmalara başlıyor. Kaplumbağalar ve Splinter Usta da bu dünyada mahsur kalmamak için onunla yarışa giriyor ve tabii bu esnada arada kalan masumları da kurtarmaya çalışıyorlar.

Ama Gotham’da bir şeyler ters gitti bu eninde sonunda Batman’in kulağına gider… İstisnalar bu sefer de kaideyi bozmuyor ve Kara Şövalye şehrinde cirit atan gizemli ninjaların peşine düşüyor. Çok geçmeden işin içinde iki farklı grup olduğunu keşfediyor elbette. Birisi Ninjutsu sanatında ustalaşmış, cani bir suikastçılar grubu. Diğeriyse garip birer görünüşe sahip, dört mutant… Batman bu iki grubun birlikte çalışıp çalışmadığını, amaçlarını ve nereden geldiklerini öğrenmek için başlıyor dedektiflik maharetlerini sergilemeye. Bizler de onun peşi sıra atılıyoruz bu enteresan maceraya…

M. İhsan Tatari

İncelemenin tamamı: https://kayiprihtim.com/...lumbagalar-inceleme/

Yazarın biyografisi

Adı:
James Tynion
Unvan:
Çizgi Roman Yaratıcısı
Doğum:
New York, New York, ABD, 14 Aralık 1987
ames Tynion IV (14 Aralık 1987 doğumlu) Amerikalı bir çizgi roman yazarıdır. DC Comics'teki Batman imtiyazındaki çalışmasıyla tanınıyor.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.