Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Münir Muhammed Gadban

Münir Muhammed Gadban

Nebevi Hareket Metodu (2 Cilt Takım) kitabının yazarı
Yazar
9.0
47 Kişi
221
Okunma
28
Beğeni
2.102
Gösterim
Çağdaş toplumumuzda namaza İslam 'dan kalan bir miras gözüyle bakılmaktadır. Onun için normal hallerde hükümetler tarafından mescitlerde kılınması serbest bırakılmıştır. Fakat namazlarını devamlı olarak mescitte kılan bir müslümana şüpheli gözüyle bakılmaktadır. Namaz daha...
Egemen güçlerle, İslam'ı sadece vicdanda inanç ve mescidte ibadet sanan Müslümanlardan bazı dindarlar arasında görmüş olduğunuz uyumun sırrını buradan anlıyoruz. Bu kimseler İslam'ı toplumsal hayatlarına sokmadıkları için tağutlar kendilerinden korkmamaktadırlar.
Mekke müşriklerini inananların sadece kendi içlerinde kapalı kalıp, putlarına zarar vermedikleri sürece onları kızdırmıyordu. Onlara göre din sadece kalpte inanç ve tapınakla ibadet olarak kaldığı, hayata müdahale etmediği sürece Herkes istediği gibi Allah'a ibadet etmekle serbesttir...
İlk hedef, kişiliklerin değil davaların üstün gelmesidir.
İnançtan taviz vermek suretiyle uyuşmak, İslam'dan taviz vermek suretiyle anlaşmak, İslam sancağından başka bir sancağın altında birleşmek reddolunmuştur ve caiz değildir. Bizimle düşmanlarımız arasında Allah hükmünü verene kadar sabredeceğiz. O hükmedenlerin en hayırlısıdır.
23443
421 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.