Mustafa Güdük

Mustafa Güdük

ÇevirmenEditör
8.1/10
12 Kişi
·
20
Okunma
·
0
Beğeni
·
24
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
%61 (250/416)
·1/10
Gölge Adam kitabına büyük bir beklenti ile başladım ancak benim için büyük bir hüsran oldu. Konu bana göre hiç akmıyor. Sırf yarım bırakmamak adına devam ettim.
384 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
1973 Yılı ocağında bir otobüs garında işlenen bir cinayet ve ardından failin intihar etmesiyle başlayan romanımız ,Glasgow şehrinin o dönem en nüfuzlu ailelerinden birine kadar uzanan olaylar silsilesini anlatıyor ve hiç temposu düşmüyor bu nedenle de okuması çok keyifli bir yapıt.

Romandaki Harry McCoy karaketeri iyi kurgulanmış,karanlık yanları da olan bir polis.Ayrıca 1970'li yılların atmosferi çok güzel yansıtılmış. yine o dönem yoğun olarak toplumsal bir sorun olan narkotik maddelerle mücadele kitabın yan unsurlarından biri.

Nemesis yayınlarının bu kitap için yaptığı baskı çok temiz ve çevirisi ise gayet güzel.Bence büyük beklentilere girmeden,türü de seviyorsanız bir şans verip okumalısınız.İyi okumalar.
384 syf.
·2 günde·6/10
Ocak ayında işlenen bir seri cinayetler gündeme oturuyor.Dedektif Mc Coy elindeki ipuçlarını değerlendirerek cinayetleri çözmeye çalışıyor.
Gerilim kitaplarını sevmeme rağmen bu kitabı beğenmedim.Ayrıca kitapta çok argo ve küfürlü kelimelerin bulunması da hoş değildi.
416 syf.
·7 günde·8/10
Gölge Adam ,klasik bir seri katil romanı görünümünde başlasada özü itibariyle yüzeyin altında çok derin yaraları olan bir adamın geçmişiyle yüzleşmesini anlatıyor.
Çok tempolu bir roman değil ama yine de okunabilirliği yüksek bir kitap.Bence idare eder ve büyük beklentilere girmeden keyifle zaman geçirtebilir.
413 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
İyi bir polisiye romanıydı.İşlenen cinayetlerden öte öne geçen konu çocuk istismarıydı. Bana Ahmet Ümit' in Kırlangıç Çığlığı kitabını anımsattı.İstismarın insanda bıraktığı hiç geçmeyen izleri...Korku ve duyulan utanç.
Cinayetler Gece Avcısı denilen kişi tarafından işlenir.Bulunan genç çocuğun cesedi intihar kaynaklıdır.Dedektif Ben, vakayı çözmeye çalışırken aynı zamanda geçmişinde yaşadığı istismar olayı ile de başetmeye çalışır.Geçmişinde yaşadıkları aile hayatının parçalanmasında etkilidir.Yaşadıklarının başkalarının da hayatını kararttığını görünce harekete geçer.
416 syf.
·Beğendi·9/10
Son zamanlarda okuduğum en güzel polisiye kitaplardan biri çok içtenlikle herkese okuması için tavsiye edebilirim. Kitap bitmesin diye yavaş yavaş okumak istiyor insan...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 20 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.