Naime Erkovan

Naime Erkovan

8.6/10
7 Kişi
·
20
Okunma
·
2
Beğeni
·
520
Gösterim
Adı:
Naime Erkovan
Unvan:
Yazar
Büyükbabası:
'Ziyan olmuş şeylere ahlanıp vahlanmak kadar saçma bir şey olamaz,' diye yazmıştı.
Naime Erkovan
Sayfa 61 - Şule Yayınları
Benim elimde bulunan kitabın kapağı daha güzel. O manada da insanı içine çeken bir tarafı var. Kitap muhtevası için uzun soluklu öykü diyebiliriz. Her öykü diğer öykü hakkında devam niteliğinde.
Mevzu hoş. Baş kahraman kral.
Kralımız biraz farklı bir tip olduğundan, olgunlaşması için kraliçe ve heyet tarafından hayatı keşfetmesi açısından, babasının ve dedesiyle büyük dedesinin de çıktığı bir yolculuğa çıkması kararlaştırılıyor.
Her gittiği şehirde kral ile görüşecek ve bundan önce ceddinin yaptığı gibi, izlenimlerini de deftere kayd edecek. Birbirinden ilginç kale ve şehirler, farklı mı farklı krallar görüyorsunuz. Kitap içinde yolculuğumuz bu şekilde ilerliyor. Ben çok sevdim. Tavsiye ederim.
Kitap içerik olarak uzun soluklu bir öyküden oluşuyor. Şöyle ki her öykü bir önceki öykünün devamı niteliğinde. Bütün öykülerin baş kahramanı kral.
Kralın olgunlaşması adına kraliçe ve heyet ; kralın babasının, büyükbabasının ve büyük büyükbabasının çıktığı bir yolculuğa çıkmasını kararlaştırıyorlar.
Kral elinde, büyük büyükbabasından itibaren büyükbabasının ve babasının aldığı notların olduğu defterle yola çıkıyor. Ve karşılaştığı olaylar hakkında birkaç cümlelik notlar alıyor. Akıcı, sürükleyici, güzel bir öykü kitabı.. Keyifli okumalar..
Masalsı, büyüleyici öykülerle dolu bir kitap. Her öyküden sonra biraz durup sindirmeyi bekliyor insan. Her öykü kendi içinde koca bir dünya barındırıyor. Bu nasıl aklına gelmiş acaba yazarın da yazmış bunu dedirtiyor. Gerçekten doyurucu bir kitaptı.
Doğudan ve Batıdan efsanevi karakterlerin bir araya toplanıp hikayeleştirilmiş hallerinden oluşuyor kitap. Öyküseverler için eğlenceli olabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Naime Erkovan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.